• Advertisement

Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Дайте решение на проблема ми с колежката ми без да напусна?

Мнениеот Tangerine88 » 12 Юни 2015, 09:32:22

След като на милите ми колеги им стана ясно, че дните ми там са преброени сякаш още повече се наостриха. :mrgreen: Не разбирам защо? Уж първо се мъчиха всячески да ме наритат (и си постигнаха целта) сега пък ги е яд, че си заминавам.
Иди ги разбери. Преди няколко дни забелязах на бюрото ни бевербунг(кандидатура) от германка. Поредната германка се присъединява към тях - вече екипа им ще е пълен.
А германката надали ще им търпи простотиите и болничните и надали ще идва болна на работа от страх за работното си място. :mrgreen: Очевидно ги е обзела параноята, че вече няма пред кого да им минават номерата. Дори главната причина за напускането ми (злобната ми колежка) беше разтревожена защо съм решила да напускам и искала да поговорим "сериозно"?! След дъжд качулка бих казала аз... \:D/
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 83 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот Patchev » 12 Юни 2015, 18:03:13

Това, че е германка, не я застрахова автоматично срещу мобинга. Ти сама си го каза- колегите ти са нещастни щото или не са постигнали нищо в живота или не са учили достатъчно. По-скоро 2рото ще да е.. Затва, както викат руснаците "Век живи, век учисъ"..
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 27 пъти

Мнениеот itzo » 13 Юни 2015, 13:47:52

Tangerine88 написа:След като на милите ми колеги им стана ясно, че дните ми там са преброени сякаш още повече се наостриха. :mrgreen: Не разбирам защо? Уж първо се мъчиха всячески да ме наритат...

В кажи- речи всеки колектив си има един или няколко жертени козли. На такива хора може да се вмени вина за кажи- речи всичко, като почнеш от разлятото кафе по масата след обедна почивка та до скапания курс на еврото на валутния пазар тия дни :mrgreen: . В общи линии жертвените козли обират негативните емоции и по този начин са доста полезни за групата като цяло. Сега, понеже ти очевидно напускаш, тече (само)определянето на следващия ИД козел, която процедура по принцип прави хората...мммм, нервни.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
Tangerine88
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот seli » 13 Юни 2015, 14:32:26

Tangerine88,

Mадам, падна ми от очите, трябваше да ги обработиш колегите от "безопасна дистанция"...
Небрежно, ей така между другото запитай когато се съберете няколко човека какви са условията да тренираш спортна стрелба, като хоби. Случайно в съблекалнята сред личните вещи гледай да отвориш, пак случайно, страница от каталог с едни режещи предмети предназначени за кормене и разфасоване на дивеч. Също така когато излизате от работа и се засуетите пред изхода, дай на някоя колежка да подържи литература свързана с аутопсия, много е важно на главната страница да стои персонаж - частично одран и наредени вътрешности с описание.
Усмихвай се деликатно, разтягай бавно устни в усмивка, не говори високо и повече от необходимото, така ще постигнеш пълен ефект.
Поне за следващия колектив го имай в предвид.

Потребители благодарили на автора seli за мнението (общо 3):
estiraTangerine88onufriy
Рейтинг: 13%

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 14 Юни 2015, 10:54:00

seli написа:Tangerine88,

Mадам, падна ми от очите, трябваше да ги обработиш колегите от "безопасна дистанция"...
Небрежно, ей така между другото запитай когато се съберете няколко човека какви са условията да тренираш спортна стрелба, като хоби. Случайно в съблекалнята сред личните вещи гледай да отвориш, пак случайно, страница от каталог с едни режещи предмети предназначени за кормене и разфасоване на дивеч. Също така когато излизате от работа и се засуетите пред изхода, дай на някоя колежка да подържи литература свързана с аутопсия, много е важно на главната страница да стои персонаж - частично одран и наредени вътрешности с описание.
Усмихвай се деликатно, разтягай бавно устни в усмивка, не говори високо и повече от необходимото, така ще постигнеш пълен ефект.
Поне за следващия колектив го имай в предвид.

Хахаха допадна ми!
Вчера като се прибирах с метрото една колежка от друг отдел открито ме нападна, как видиш ли съм можела да прецакам така колегите си като си тръгна!? Аз да не съм си мислела, че така щяло да ми се размине - щяла съм на сто процента да се проваля на новото място. :mrgreen:
Казах й, че дори и така да стане - това си е мой проблем, а не нейн. Всички само за това били говорили - а личен живот нямат ли си, че аз съм най-големия проблем в тоя магазин?! Целия магазин знаел, че се оплаквали и ме топили. Ето ревяха, ревяха - оплакваха се, махам се. Сега пък що се махам?! Е, а те на... (да не казвам) знаят ли кво искат?
Хем съм "удобна" да съм виновна за всичко и да обирам негативите, хем да се махам?!
На злобната ми немска колежка някаква нейна приятелка щяла да идва на мястото ми - но и тя в последния момент се отказала и в момента увисват с човек по-малко и няма как да си плануват смените. Не, че злорадствам - но си го заслужават. На мен вчера ми беше последния ден там - да се чудят сега кой да викат на работа и как да работят с него. Най-много да прекъснат на някой отпуската. :mrgreen:
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот zlateto » 14 Юни 2015, 12:01:55

Popwill, mal den Teufel nicht an die Wand :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 14 Юни 2015, 12:09:01

popwill написа:Очакваме том 2ри след 3 месеца…

Работила съм на много по-лоши места от сегашната ми работа - в Мак Доналдс издържах 2 години, можех и още да издържа... но не исках да влизам в лудница след 25 години работа там. :mrgreen:
А ти си точно нещо като мойта злобна колежка, която почна вчера да ме кълне на прибиране за вкъщи - и така да стане, на тебе по-хубаво ли ще ти стане с нещо или? Или само за това живееш? Някой без значение, кой да е по-зле от тебе? Типично по-български (балкански) не е важно мене да ми е добре, важно е Вуте да му е зле. :mrgreen:
Аз не се страхувам от това пак да сменя работата - по-добре така от колкото да се побъркам 20 и няколко години на едно и също място от страх от промяна. Работила съм с такива хора - виждала съм до какво състояние са се докарвали от това, че мразят работата и колегите си - но стоят там, защото не са достатъчно квалифицирани или пък не знаят езика. Желание за промяна и развитие обаче при тях липсва. Ако смяташ, че този вариант е по-добрия прави го - но не ми казвай, кое е правилно за мен и то с такъв тон. ;-)

Потребители благодарили на автора Tangerine88 за мнението:
seli

Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 14 Юни 2015, 18:35:56

На момичето й трябва работа на бюро и тя да си е шеф.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Tangerine88 » 15 Юни 2015, 12:55:00

olga написа:На момичето й трябва работа на бюро и тя да си е шеф.

Поредната, която ще се изкефи на максимум, ако се проваля - чак смешни ставате.
Драга моя, за твое сведение (не, че ти дължа някакви обяснения) но все пак:
Първо: аз никога не съм работила на бюро, а цял живот си вадя парите по трудния начин и не съм разчитала на никого за помощ.
Второ: за това поисках и съвет, защото нямам немец любовник дето да ме сложи на работа на бюро и по цял ден да си клатя краката (можех, да го направя имах възможност, но предпочетох наше си момче ;-) ).
Благодаря за злоботията ви, за пореден път доказахте твърденията, че не сме народ, а мърша. Не ви пожелавам да изпадате в такава ситуация и да се чудите какво да правите и какви решения да търсите, а да забравих - на вас не може да ви се случи... :mrgreen: Вие сте перфектни във всяко едно отношение!
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 15 Юни 2015, 13:08:19

Нямаш "немец любовник", но имаш много грешни представи за света.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот boyko123 » 15 Юни 2015, 13:15:27

Tangerine88 написа:Аз да не съм си мислела, че така щяло да ми се размине - щяла съм на сто процента да се проваля на новото място
Това съм го чувал на два пъти, като съм напускал. Още не съм се провалил, а тези, дето пророкуваха, имат сериозни проблеми, поне двама от тях. Чисто безсилие си е, но също и сигнал (за мен поне) че е крайно време да си вдигна шапката. Неспасяемо беше и в твоя случай, добре че се махна.

Tangerine88 написа: чак смешни ставате ... доказахте твърденията, че не сме народ, а мърша...
Я остави обобщенията и се посмей на смешните :mrgreen:. Много лесно се връзваш, и това те прави удобна мишена за тия, дето обичат да им се връзват... Това от мен :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението (общо 2):
Tangerine88seli
Рейтинг: 8%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот pinco » 15 Юни 2015, 13:17:51

Tangerine88 написа:
olga написа:На момичето й трябва работа на бюро и тя да си е шеф.

Поредната, която ще се изкефи на максимум, ако се проваля - чак смешни ставате.
Драга моя, за твое сведение (не, че ти дължа някакви обяснения) но все пак:
Първо: аз никога не съм работила на бюро, а цял живот си вадя парите по трудния начин и не съм разчитала на никого за помощ.
Второ: за това поисках и съвет, защото нямам немец любовник дето да ме сложи на работа на бюро и по цял ден да си клатя краката (можех, да го направя имах възможност, но предпочетох наше си момче ;-) ).
Благодаря за злоботията ви, за пореден път доказахте твърденията, че не сме народ, а мърша. Не ви пожелавам да изпадате в такава ситуация и да се чудите какво да правите и какви решения да търсите, а да забравих - на вас не може да ви се случи... :mrgreen: Вие сте перфектни във всяко едно отношение!

..по добре спри до тук, за твое добро го казвам. Иначе почваш да се излагаш и ставаш смешна...

От всичко до тук разбрах, че си страшно комплексирана и делиш хората на немци и други. Самата ти се чувстваш на по-долно стъпало от тях и от там идват всичките ти проблеми.

P.S. ..нямам немец любовник ( не че имам нещо против :) ), обаче въпреки това работя на бюро и НЕ си клатя краката..

Поздрави
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот seli » 15 Юни 2015, 13:36:40

Tangerine88, абe подгони ги тея хора(коллектива) из тесните алейки с колата за респект!
Имай и немец и испанец и италианец за любовник, няма лошо. Веднъж се живее, граби с пълни шепи, нищо няма да вземеш със себе си на онзи свят.
Изпуши накрая и ти, нo изглежда така се получава като ти се говори на въпреки през цялото време. Релакс, дишай дълбоко, няма смисъл от приперни, особено виртуални. Сега ако бяхте на живо да се хванете за косите... бива.

Потребители благодарили на автора seli за мнението (общо 2):
Tangerine88boyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Tangerine88 » 15 Юни 2015, 13:52:39

seli написа:Tangerine88, абe подгони ги тея хора(коллектива) из тесните алейки с колата за респект!
Имай и немец и испанец и италианец за любовник, няма лошо. Веднъж се живее, граби с пълни шепи, нищо няма да вземеш със себе си на онзи свят.
Изпуши накрая и ти, нo изглежда така се получава като ти се говори на въпреки през цялото време. Релакс, дишай дълбоко, няма смисъл от приперни, особено виртуални. Сега ако бяхте на живо да се хванете за косите... бива.

Не е необходимо, агресията и саморазправата не разрешават нищо. Обикновено хора, които атакуват и си го изкарват на някой друг вътрешно в себе си са крайно изтормозени и нещастни или нищо не са постигнали в живота си (като моите мили колеги). Дори когато жилище успях да си намеря всички те полудяха от злоба и завист от къде на къде точно аз ще успея, а те не?!Немския ми колега дори щяха да го изхвърлят от жилището му, защото не можел да си плаща наема. Как така пък аз ще успявам!? #-o Истината е, че ако гледаме малко повече себе си, а не другите ще успяваме (в частност и те). Ми, че утре ще дойде пак някой ауслендер с висше образование и няколко чужди езика и тия пак са извън играта.
Не е необходимо да търся отмъщение и саморазправа, по този начин вредя само на себе си - то има възмездие за всичко.
Аватар
Tangerine88
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот seli » 15 Юни 2015, 19:22:48

Tangerine88 написа:
seli написа:Tangerine88, абe подгони ги тея хора(коллектива) из тесните алейки с колата за респект!

Не е необходимо, агресията и саморазправата не разрешават нищо. Обикновено хора, които атакуват и си го изкарват на някой друг вътрешно в себе си са крайно изтормозени и нещастни или нищо не са постигнали в живота си (като моите мили колеги). Дори когато жилище успях да си намеря всички те полудяха от злоба и завист от къде на къде точно аз ще успея, а те не?!Немския ми колега дори щяха да го изхвърлят от жилището му, защото не можел да си плаща наема. Как така пък аз ще успявам!? #-o Истината е, че ако гледаме малко повече себе си, а не другите ще успяваме (в частност и те). Ми, че утре ще дойде пак някой ауслендер с висше образование и няколко чужди езика и тия пак са извън играта.
Не е необходимо да търся отмъщение и саморазправа, по този начин вредя само на себе си - то има възмездие за всичко.

Еее, много в дълбочина размишляваш. Реагирай първосигнално. Я излез на разходка в парка и седни на пейка до поточе и разопаковай ескимо с хрупкава шоколадова коричка, ванилов крем и каремелизирана сърцевина. 5 минутки оргазъм, гарантирани, ще ти се измени светогледът.

Потребители благодарили на автора seli за мнението:
bknf

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум