• Advertisement

Вадене на виза за Америка от Германия

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Вадене на виза за Америка от Германия

Мнениеот criyo » 22 Ноември 2014, 16:40:07

Привет,
преди няколко дни ми се наложи да си вадя виза за Америка и реших накратко да опиша процеса, току-виж някой спестил малко време:

Въпреки, че всичко е описано тук:
http://ustraveldocs.com/de/de-niv-visaapply.asp

Стъпка 1: Правите си снимка спорер изискванията на горната страница. В мюнхен ги правят в фото Sauterer на Sendlinger Tor (Sonnenstr. 24). Трябва ви само дигитална снимка.

Стъпка 2: Попълвате формуляр DS160 и си качвате снимката. Записвате си номера, който ще ви дадат, като събмитнете форма.
https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx и принтирате потвърждението.

Стъпка 3: Регистрирате се тук:
https://cgifederal.secure.force.com/?la ... ry=Germany
И си плащате таската за визата (128 ЕУР).

Стъпка 4: Правите си резервация за интервю (пак https://cgifederal.secure.force.com/?la ... ry=Germany тук).
Малко ориентация - аз сряда вечер веднага получих термин за четвъртък, но отидох петък). Пак принтирате потвърждението

Стъпка 5: Отивате до посолството на Königinstr. 5. Най-добре 30 мин преди часа ви. Чакате пред табелката Wait here докато охраната ви повика.

Съветвам ви да си оставите телефоните вкъщи или поне да ги изключите. Вземете си паспорта и двете документчета от горните стъпки.

След 10 мин в посолството и прост разговор от сорта на "кога отивате, откога сте в германия" и т.н. ви казват, че всичко е ок.

Аз бях там в петък сутринта, днес ми пристигна паспорта по пощата с 10-годишна виза.

Поздрави

Ха честита виза :). Преместих темата в общия форум за Германия, тъй като според мен не е специфична за Мюнхен. Бойко.
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.

Потребители благодарили на автора criyo за мнението (общо 4):
daisymmMr.Bombasticestiraboyko123
Рейтинг: 17%

Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 51 пъти

Re: Вадене на виза за Америка от Германия

Мнениеот rikiking » 22 Ноември 2014, 22:30:44

Доста подробна информация , благодаря.
Мойта десетгодишна виза си я изкарах преди една година в Кингстън,Ямайка и чаках към двайсет дена за интервю.
Тамън се канех да вадя и на жена ми US виза от трета държава където работя , но явно в Германия ще е по-бързо и с опростена процедура.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот daisymm » 22 Ноември 2014, 22:40:20

criyo написа:Привет,
преди няколко дни ми се наложи да си вадя виза за Америка и реших накратко да опиша процеса, току-виж някой спестил малко време...

...Вземете си паспорта и двете документчета от горните стъпки.

След 10 мин в посолството и прост разговор от сорта на "кога отивате, откога сте в германия" и т.н. ви казват, че всичко е ок.

Аз бях там в петък сутринта, днес ми пристигна паспорта по пощата с 10-годишна виза.

Здравей criyo,

може ли да добавиш и още подробности като например дали си само с българско, с двойно или само с немско гражданство? И ако си с двойно гражданство, в кой паспорт ти сложиха визата? И ако е в българския, той от онези с биометричните данни ли е?

Мисля, че отговорите на тези въпроси са от съществено значение за крайния резултат. Предварително благодаря за отговора ти!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот rikiking » 23 Ноември 2014, 09:03:30

****** написа:може ли да добавиш и още подробности като например дали си само с българско, с двойно или само с немско гражданство? И ако си с двойно гражданство, в кой паспорт ти сложиха визата? И ако е в българския, той от онези с биометричните данни ли е?

Мисля, че отговорите на тези въпроси са от съществено значение за крайния резултат. Предварително благодаря за отговора ти!

Германия е включена в тъй наречената Виза Уейвър програма на Щатите и ако има немски паспорт , виза не му е необходима. Което няма да попречи на агентите на Хоумленд секюрити естествено да го питат и разпитват половин час на влизане ако им е кеф. Преди няколко месеца един германец с вид на любител на леката дрога преди мен на опашката на имиграцията в Маями го понесоха моментално да го обискират и му прибраха всичките хартии и тескерета, независимо че представи бундеспас.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 23 Ноември 2014, 15:51:12

The Visa Waiver Program (VWP) allows citizens of participating countries* to travel to the United States without a visa for stays of 90 days or less, when they meet all requirements explained below. Travelers must be eligible to use the VWP and have a valid Electronic System for Travel Authorization (ESTA) approval prior to travel..

If you are eligible to travel on the VWP, but prefer to have a visa in your passport, you may still apply for a visitor (B) visa..

The following 38 countries* are Visa Waiver Program participants:.
....................... Nr 12 GERMANY ............................Nr 38
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот criyo » 23 Ноември 2014, 22:26:16

Имам българско гражданство, паспортът ми е биометричен.
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.

Потребители благодарили на автора criyo за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот rikiking » 24 Ноември 2014, 21:54:51

Ако си регистриран в Германия на постоянен адрес и работиш тук постоянна работа повече от шест месеца и също така интервюиращият не е станал с д-то нагоре , най-вероятно ще ти дадат десетгодишна виза. Ако не работиш , най-вероятно ще ти я откажат дори с покана и гаранция от американски гражданин.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот olga » 24 Ноември 2014, 22:15:04

Дрън-дрън, да не би в България всички да работят !
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот rikiking » 24 Ноември 2014, 22:23:01

olga написа:Дрън-дрън, да не би в България всички да работят !
Те затова и толкова US визи дават напоследък в България .........поинтересувай се за процента на отказите.....говоря за B1/B2 , за каквато най-вероятно ще кандидатства и той.

Целта на интервюто е да докаже ,че е има силни връзки със страната където живее и настоящето си местожителство и няма намерение да го сменя (демек да бяга в Щатите) - най- лесно се доказва чрез стабилно работно място в страната където живее , е има и други варианти като притежание на имоти, други доходи, месторабота на съпруга или съпругата и.т.н
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот olga » 24 Ноември 2014, 22:31:35

Хайде недей да ми спориш, че със сигурност съм вадила повече визи за УСА от теб.

Ама сега не ми се обяснява, че ми се спи.

Може би утре.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 24 Ноември 2014, 22:36:35

Ами Лека Нощ тогава .....То щом толкоз много US визи си вадила , явно краткосрочни ще да са били :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот olga » 24 Ноември 2014, 22:41:41

Не само за мен - за детето ми - 5 годишна, два пъти изтече, за родителите ми - 10 годишна, за приятели.

Утре ще ти обясня.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот daisymm » 24 Ноември 2014, 22:46:48

В кофти посока тръгна и тази тема [-(

:arrow: ЗАЕДНО - място за обединение или късо съединение*
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 24 Ноември 2014, 23:50:48

rikiking написа:Ако си регистриран в Германия на постоянен адрес и работиш тук постоянна работа повече от шест месеца и също така интервюиращият не е станал с д-то нагоре , най-вероятно ще ти дадат десетгодишна виза. Ако не работиш , най-вероятно ще ти я откажат дори с покана и гаранция от американски гражданин.

Мога да потвърдя от личен опит. Преди 4 години си извадих виза за САЩ във Франкфурт. Служителят ми поиска една камара документи, които показваха, че имам работа и живея постоянно в Гер. В последствие получих 10-годишна виза В1/В2. Кандидатствах като български гражданин.

rikiking написа:
olga написа:Дрън-дрън, да не би в България всички да работят !
Те затова и толкова US визи дават напоследък в България .........поинтересувай се за процента на отказите.....говоря за B1/B2 , за каквато най-вероятно ще кандидатства и той.

Целта на интервюто е да докаже ,че е има силни връзки със страната където живее и настоящето си местожителство и няма намерение да го сменя (демек да бяга в Щатите) - най- лесно се доказва чрез стабилно работно място в страната където живее , е има и други варианти като притежание на имоти, други доходи, месторабота на съпруга или съпругата и.т.н

Отново потвърждавам, макар че този път цитирам опита на сестра ми. Според нея в Бг служителите са доста строги и ти задават много въпроси, докато се уверят в надеждността ти.

olga написа:Хайде недей да ми спориш, че със сигурност съм вадила повече визи за УСА от теб.

Ама сега не ми се обяснява, че ми се спи.

Може би утре.

След толкова тежки думи не е зле да последват и конкретни примери и аргументи. Иначе трудно някой ще те вземе насериозно. Той и затова daysimm е коментирал така развитието на темата.
Плюс това как точно прецени, че си вадила повече визи от rikiking (освен ако не го познаваш лично)? Аз поне от аватар-а му/и не успях да преценя колко визи е вадил/а той/тя.

Айде лека и до скоро.
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот olga » 25 Ноември 2014, 00:01:26

Точно така - преди 4 години.

Сега е по-лесно.

Никога не съм казала, че не задават много въпроси. (задават, и то понякога леки глупости)

Споря за това, че отказват визи.

Да погледнем казуса и от друга страна - кой човек безработен (без доходи) ще си плати визата от 160 $, самолетния билет от 1000 $, че и престоя в УСА ?
И кандидатстват ли теореточно хора без доходи за виза ?

Бих искала тук някой да даде пример, че са му отказали виза.
А не всички да давате примери, че са ви дали.
Което само подтвърждава тезата ми, че визи дават.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Общ форум