• Advertisement

Вадене на виза за Америка от Германия

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Вадене на виза за Америка от Германия

Мнениеот estira » 25 Ноември 2014, 07:59:05

Официaлно те предупреждавам заядливия си тон да го запазиш за другите форуми, в които пишеш. Ако ще даваш информация, моля, по културному. Вече ми писна и ще трия!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот rikiking » 25 Ноември 2014, 12:12:03

olga написа:Бих искала тук някой да даде пример, че са му отказали виза.
А не всички да давате примери, че са ви дали.
Което само подтвърждава тезата ми, че визи дават.

Е ако даваха на всички визи, то визов режим няма да има . Изискванията за отпадане на визовия режим спрямо гражданите на дадена държава е в продължение на една година да има не повече от 3 % откази от общия брой молби за визи. За България процентът за 2013 беше 18 % а за 2014 се очертава да е над 20 %.........
Най-симпатичният момент идва , че ако те нагласят с отказ официално има предупреждение на уеб страницата на имиграцията и повечето US посолства, че няма смисъл поне пет години да кандидатстваш за виза , освен ако не докажеш че има коренни и основни промeни в обстоятелствата (демек доказваш че от жаба да си станал камила и вече ставаш за подковаване O:) )
А и точно много от най-бедните имигрират , иначе нямаше около 40 % от Флорида да е окупирана от безработни мексиканери и итн. незаконни и полузаконни емигранти с по пет -шест деца , които лапат с години помощи и чакат поправката Обама ,че и безплатно здравеопазване да почнат да ползват.
Нямаше и границата с Мексико да е оградена със стени и телове като базата Гуантанамо......
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот iliyana06 » 6 Юли 2015, 20:07:26

Здравейте,имам един въпрос от носно туристическата виза .Аз съм била няколко пъти в САЩ,същевременно имам и няколко отказа от България.Дли ако кандидатствам от Германия имам някакъв шанс?
iliyana06
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот olga » 6 Юли 2015, 20:22:30

rikiking написа: А и точно много от най-бедните имигрират , иначе нямаше около 40 % от Флорида да е окупирана от безработни мексиканери и итн. незаконни и полузаконни емигранти с по пет -шест деца , които лапат с години помощи и чакат поправката Обама ,че и безплатно здравеопазване да почнат да ползват.
Нямаше и границата с Мексико да е оградена със стени и телове като базата Гуантанамо......

Че българите през границата с Мексико ли влизат в САЩ ?!
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Димитров » 30 Януари 2017, 12:38:32

Здравейте на всички! Имам едно питане. Със семейството ми живеем повече от три години в Германия. Децата ни учат тука. Тази година на голямата ми дъщеря и предстой от училището екскурзия до САЩ. Въпроса ми е: Към кого да се обърнем за да й издадат съответната виза? Колко време се чака? Колко струва? И изобщо всякаква полезна информаация свързана с издаването на визи и интервютата. Благодаря на всеки предварително. Поздрави
Димитров
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 30 Януари 2017, 13:52:01

Димитров написа:Тази година на голямата ми дъщеря и предстой от училището екскурзия до САЩ. Към кого да се обърнем за да й издадат съответната виза? Колко време се чака? Колко струва?

А в американското посолство питахте ли? https://de.usembassy.gov/de/
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот amatama » 30 Януари 2017, 22:08:43

Че българите през границата с Мексико ли влизат в САЩ ?!-след като имаш виза за САЩ можеш да влезнеш през която граница си поискаш ! в интерес на истината все повече визи ще се вадят за отпътуване от Германия !
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот В. Манчева » 21 Февруари 2017, 20:41:09

criyo написа:Привет,
преди няколко дни ми се наложи да си вадя виза за Америка и реших накратко да опиша процеса, току-виж някой спестил малко време:

Въпреки, че всичко е описано тук:
http://ustraveldocs.com/de/de-niv-visaapply.asp

Стъпка 1: Правите си снимка спорер изискванията на горната страница. В мюнхен ги правят в фото Sauterer на Sendlinger Tor (Sonnenstr. 24). Трябва ви само дигитална снимка.

Стъпка 2: Попълвате формуляр DS160 и си качвате снимката. Записвате си номера, който ще ви дадат, като събмитнете форма.
https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx и принтирате потвърждението.

Стъпка 3: Регистрирате се тук:
https://cgifederal.secure.force.com/?la ... ry=Germany
И си плащате таската за визата (128 ЕУР).

Стъпка 4: Правите си резервация за интервю (пак https://cgifederal.secure.force.com/?la ... ry=Germany тук).
Малко ориентация - аз сряда вечер веднага получих термин за четвъртък, но отидох петък). Пак принтирате потвърждението

Стъпка 5: Отивате до посолството на Königinstr. 5. Най-добре 30 мин преди часа ви. Чакате пред табелката Wait here докато охраната ви повика.

Съветвам ви да си оставите телефоните вкъщи или поне да ги изключите. Вземете си паспорта и двете документчета от горните стъпки.

След 10 мин в посолството и прост разговор от сорта на "кога отивате, откога сте в германия" и т.н. ви казват, че всичко е ок.

Аз бях там в петък сутринта, днес ми пристигна паспорта по пощата с 10-годишна виза.

Поздрави

Ха честита виза :). Преместих темата в общия форум за Германия, тъй като според мен не е специфична за Мюнхен. Бойко.

Здравейте, виждам, че отдавна сте писали на тази тема, но днес попаднах на този блог търсейки информация. Възнамерявам да кандидатствам за туристическа виза за Щатите, но от Канада, където съм на гости в момента. Да кажем, че станат нещата и всичко е наред,до къде ще трябва да си пращам паспорта, до България ли?Вие до къде пращахте вашия паспорт за да ви сложат визата?
Благодаря за съдействието предварително! :)
В. Манчева
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 21 Февруари 2017, 21:21:37

В. Манчева написа:
преди няколко дни ми се наложи да си вадя виза за Америка и реших накратко да опиша процеса, току-виж някой спестил малко време:

Стъпка 1: Правите си снимка спорер изискванията на горната страница. В мюнхен ги правят в фото Sauterer на Sendlinger Tor (Sonnenstr. 24). Трябва ви само дигитална снимка.

Стъпка 2: Попълвате формуляр DS160 и си качвате снимката. Записвате си номера, който ще ви дадат, като събмитнете форма.

Стъпка 4: Правите си резервация за интервю (пак https://cgifederal.secure.force.com/?la ... ry=Germany тук).
Малко ориентация - аз сряда вечер веднага получих термин за четвъртък, но отидох петък). Пак принтирате потвърждението

Стъпка 5: Отивате до посолството на Königinstr. 5. Най-добре 30 мин преди часа ви. Чакате пред табелката Wait here докато охраната ви повика.

Съветвам ви да си оставите телефоните вкъщи или поне да ги изключите. Вземете си паспорта и двете документчета от горните стъпки.

След 10 мин в посолството и прост разговор от сорта на "кога отивате, откога сте в германия" и т.н. ви казват, че всичко е ок.

Аз бях там в петък сутринта, днес ми пристигна паспорта по пощата с 10-годишна виза.

Поздрави

Ха честита виза :). Преместих темата в общия форум за Германия, тъй като според мен не е специфична за Мюнхен. Бойко.

Здравейте, виждам, че отдавна сте писали на тази тема, но днес попаднах на този блог търсейки информация. Възнамерявам да кандидатствам за туристическа виза за Щатите, но от Канада, където съм на гости в момента. Да кажем, че станат нещата и всичко е наред,до къде ще трябва да си пращам паспорта, до България ли?Вие до къде пращахте вашия паспорт за да ви сложат визата?
Благодаря за съдействието предварително! :)

Като кандидатствате в Канада, си носите със себе си паспорта в Щатското посолство, след като попълните първо апликацията онлайн и си резервирате пак онлайн час за интервю.Ако ви дадат виза, ще ви задържат паспорта, ако не - остава във вас. Аз примерно си извадих моята десетгодишна щатска виза B1B2 за последно в Щатското посолство на една островна държава на Карибите.Три дена след интервюто си получих паспорта по ДХЛ.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Димитров » 3 Март 2017, 19:22:23

Благодаря на всеки, който сподели инфо. по въпроса за виза от Германия за САЩ на български граждани. Ще споделя, че всичко сгтана за една седмица време срещу 150е, цитирам сумата по памет. Никакви проблеми. Три въпроса, колко време живее в германия, цел на пребиване и с кого ще ходи, нова актуална снимка направена вътре в самото Генерално Консулство. Чакането на опашките беше повече от самата процедура. Взели са й паспорта и след три дена ни го върнаха с визата по пощата. Успех на всеки!
Димитров
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот adidp » 21 Май 2017, 21:25:38

Здравейте,

проблемът ми е следният: живея в Германия,повече от година. На 25 съм. Преди 3 месеца започнах работа като проектов асистент в немска компания, като преди това,а и все още продължавам да ходя на курсове по немски. Общо взето, не съм спирала, така да се каже , да се опитвам да се равивам в Германия. Имам добри доходи, но живея при родителите си.
Но се запознах с американец. Та, бих искала да се пробвам за турстическа виза. Той ще ми изпрати покана. Но не съм сигурна, дали няма да ми откажат, защото може да си помислят, че искам да остана нелегален емигрант при него ( макар че ако исках, можеше просто да се оженим хаха). Бих искала да мога да ходя често там, но на този етап не и да живея.
Дали ще е по-добре да се пробвам без негова покана или имам по-голям шанс с?
adidp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 22 Май 2017, 07:21:49

adidp написа:Здравейте,

проблемът ми е следният: живея в Германия,повече от година. На 25 съм. Преди 3 месеца започнах работа като проектов асистент в немска компания, като преди това,а и все още продължавам да ходя на курсове по немски. Общо взето, не съм спирала, така да се каже , да се опитвам да се равивам в Германия. Имам добри доходи, но живея при родителите си.
Но се запознах с американец. Та, бих искала да се пробвам за турстическа виза. Той ще ми изпрати покана. Но не съм сигурна, дали няма да ми откажат, защото може да си помислят, че искам да остана нелегален емигрант при него ( макар че ако исках, можеше просто да се оженим хаха). Бих искала да мога да ходя често там, но на този етап не и да живея.

Зависи къФ е американеца - ако е наркодилър от Бронкс напр, със сигурност е по-добре да се пробваш без покана :mrgreen:
Ако е със стабилна професия , имоти и доходи - нека ти праща хартиите.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот adidp » 22 Май 2017, 19:15:58

rikiking написа:
adidp написа:Здравейте,

Зависи къФ е американеца - ако е наркодилър от Бронкс напр, със сигурност е по-добре да се пробваш без покана :mrgreen:
Ако е със стабилна професия , имоти и доходи - нека ти праща хартиите.

Ами,със стабилна професия е.
А като цяло, според вас, дали имам шанс за туристическа или по-скоро биха ме сметнали като потенциален емигрант?
adidp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bobulina » 2 Януари 2019, 12:26:38

rikiking написа:Ако си регистриран в Германия на постоянен адрес и работиш тук постоянна работа повече от шест месеца и също така интервюиращият не е станал с д-то нагоре , най-вероятно ще ти дадат десетгодишна виза. Ако не работиш , най-вероятно ще ти я откажат дори с покана и гаранция от американски гражданин.

Здравейте rikiking. Заминавам за Берлин да работя и след около 7 месеца ще искам да кандидатствам за туристическа виза за САЩ. Мисля да купя екскурзия от туристическа агенция. Въпросите ми са: какви точно документи ще искат от мен? Има ли значение за колко време е подписан договора и каква е заплатата? Какво означава постоянна работа ( бессрочен договор ли е?) Достатъчна ли е адресна регистрация или все пак е необходим договор за наем? Благодаря предварително
bobulina
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bobulina » 2 Януари 2019, 12:28:22

Поздрави

Здравейте criyo. Заминавам за Берлин да работя и след около 7 месеца ще искам да кандидатствам за туристическа виза за САЩ. Мисля да купя екскурзия от туристическа агенция. Въпросите ми са: какви точно документи ще искат от мен? Има ли значение за колко време е подписан договора и каква е заплатата? Какво означава постоянна работа ( бессрочен договор ли е?) Достатъчна ли е адресна регистрация или все пак е необходим договор за наем? Благодаря предварително
bobulina
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум