• Advertisement

Нужни документи при патуване Германия - България

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Нужни документи при патуване Германия - България

Мнениеот vivendi » 11 Декември 2014, 22:42:50

Здравейте на всички,
тъй като съм решил тази година да се прибирам с кола към България (и ми е за първи път) искам да Ви запитам дали сте запознати какви документи за колата трябва да имам за да нямам проблеми. Колата я карам с нотариално заверено и преведено пълномощно. Какви документи се изискват на границите Унгария - Сърбия, Сърбия - България и от каде е по добре да се мине - през Сърбия или Румъния?

Благодаря Ви!
vivendi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Нужни документи при патуване Германия - България

Мнениеот daisymm » 11 Декември 2014, 22:49:44

vivendi написа:...тъй като съм решил тази година да се прибирам с кола към България (и ми е за първи път) искам да Ви запитам дали сте запознати какви документи за колата трябва да имам за да нямам проблеми. Колата я карам с нотариално заверено и преведено пълномощно. Какви документи се изискват на границите Унгария - Сърбия, Сърбия - България и от каде е по добре да се мине - през Сърбия или Румъния?...

Щом става въпрос за пълномощно, значи автомобилът е с български номера. По отношение на автомобила не са нужни никакви допълнителни документи, освен тези, които са необходими да бъде управляван и в България. "Зелена карта" също не ти е нужна (даже и в Сърбия), но пък ако я имаш е добре дошло.

Аз лично препоръчвам пътуване през Сърбия, но все пак зависи коя е крайната цел в България. Ако не си го направил вече - хвърли едно око и на темата Откъде минавате с автомобил към Родината. Ще намериш доста полезни неща.

По отношение организацията на пътуването - пускай въпросите в темата, която ти дадох по-горе.

Лек път :iroc:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: Нужни документи при патуване Германия - България

Мнениеот vivendi » 12 Декември 2014, 13:52:15

Благодаря за отговора. Прочетох цялата тема много интересни неща научих. При допълнителни въпроси от моя страна ще пиша директно там. :)
vivendi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Общ форум