• Advertisement

Проблем с договор за кабелна телевизия.

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Проблем с договор за кабелна телевизия.

Мнениеот suncare » 19 Декември 2014, 17:06:15

Здравейте на всички. Незнаех къде да пусна темата затова го направих тук в общия форум. От лятото сме вече с моята приятелка в Германия. Проблемът е следния поръчахме си онлайн интернет към kabelBW. След месец чакане най-накрая всичко заработи. След още толкова обаче някой си тарикат търговец от тая фирма е идвал до вкъщи без да има никой там и си е оставил координатите ако искаме кабелна телевизия да си поръчаме чрез него. Нищо не сме отговаряли и хоп след месец пристига сметка за кабелна че даже и 30 евро инсталационна такса ](*,). Имах доста други проблеми по това време и просто хвърлих писмото оставих го за по нататък. Разбира се следващия месец още една такса идва пак за плащане. Тогава почнахме да се обаждаме по телефона да кажем че нищо не сме поръчвали и не искаме да плащаме тази кабелна телевизия. Писахме и писмо, трябвало да се откажем в 14 дневен срок??? От какво като нищо не сме поръчвали. Отидохме в града до техния офис разказахме историята на едно от момичетата и тя ни попита дали сме получили в самото начоло картичка с име. И какво се оказва същия човек е сключил договори по този начин и с много други хора които също се оплакват. Каза ни пак да напишем писмо и да опишем цялата ситуация. Да ама тея казват че е трябвало е да се откажем тогава. Моля ако някой се е сблъсквал с подобни ситуации да помогне. Също и къде може да се обърнем към някъква комисия за защита на потрбителя, адвокат. Благодаря предварително!
suncare
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Проблем с договор за кабелна телевизия.

Мнениеот daisymm » 19 Декември 2014, 19:06:00

suncare написа:... След още толкова обаче някой си тарикат търговец от тая фирма е идвал до вкъщи без да има никой там и си е оставил координатите ако искаме кабелна телевизия да си поръчаме чрез него. Нищо не сме отговаряли и хоп след месец пристига сметка за кабелна че даже и 30 евро инсталационна такса ](*,). Имах доста други проблеми по това време и просто хвърлих писмото оставих го за по нататък. Разбира се следващия месец още една такса идва пак за плащане. Тогава почнахме да се обаждаме по телефона да кажем че нищо не сме поръчвали и не искаме да плащаме тази кабелна телевизия. Писахме и писмо, трябвало да се откажем в 14 дневен срок??? От какво като нищо не сме поръчвали...

Доколкото разбирам първо сте имали само интернет. След това идва въпросния тарикат и научавате, че се предлага и кабелна телевизия. След като сте получили тази реклама, имахте ли честа да консумирате кабелната телевизия? Би трябвало да не сте, защото в общия случай не можете да почнете просто така да гледате кабелната телевизия, необходимо е да дойде техник и да се инсталира това-онова.

И така - пускали ли сте техник и гледали ли сте кабелна телевизия? И ако има възможност, пусни данните за контакт на тариката - име, адрес, фирма и т.н.

Иначе писаното от потребителите по отношение на фирмите Kabel BW, Unitymedia и Unitymedia KabelBW е доста ... противоречиво. Едно търсене по името на компанията + ungefragt е достатъчно да излязат десетки материали за някои странни практики.
Последна промяна daisymm на 20 Декември 2014, 00:42:27, променена общо 1 път
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот suncare » 19 Декември 2014, 19:47:47

Кабелна си имаше в къщата и преди интернета (държавните телевизии плюс още 10 канала) той също така е кабелен. Никой не е идвал за телевизията. Изрично си пишеше, че този кабелен интернет не изисква да имаш телевизия към него. Как може без да съм поръчвал нищо да ми пускат договор. Дори и в България няма такива неща. Все някъде трябва да се разпишеш или поне да кажеш ДА. А към някъква организация за защита на потребителите да се насоча? Какво име точно има в Германия?
suncare
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 19 Декември 2014, 20:10:26

suncare написа:... А към някъква организация за защита на потребителите да се насоча? Какво име точно има в Германия?

Verbraucherzentralen, но има и други, търси Verbraucherschutz или Konsumentenschutz.

Но ти пак не пусна името на дилъра и данни за него. Има ли причина да не го правиш?
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот suncare » 19 Декември 2014, 21:58:08

Просто не си бях вкъщи.

Uwe Scheffold
Tel.:0162 / 8713119
uwescheffold.kabelbw@ymail.com

Благодаря за информацията.
suncare
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот asenbg » 20 Декември 2014, 02:27:11

според мен може да става дума за таканаречените промоционални опции, или опции към даден договор които трябва на място да се изключат то договора - като например 1 месец безплатен антивирусен софтуер или достъп до песни и след това таксуват ако изрично не се отмени тази опция.

primerno

Unitymedia Sicherheitspaket 
Tipp - gleich mitbestellen!

(Beinhaltet Anti-Virus, Anti-Spy, Anti-Spam, Firewall und Kindersicherung) die ersten 3 Monate kostenlos, danach für 4,– € mtl., jederzeit mit einer Frist von einem Monat kündbar

https://app.unitymedia.de/bestellung/auswahl

Прочетете си договора и какво е вписано в него. Някой го е подписал без да чете. Ако го няма в договора няма нужда да плащате.
asenbg

Мнениеот suncare » 24 Декември 2014, 18:20:42

Всичко беше онлайн. Избрах си интернет плана който ми харесваше и го поръчах като си въведох данните - номер на сметка и адрес. Внимателно прочетох условията нямаше такива неща. Исках сега да намеря с какво точно съм се съгласил, но уви не успях. Най-интересното е, че за интернета си ми вземът парите всеки месец, но за тази прословута телевезия не барат само пращат писма в които ние да си нашем сметка. На страницата им като се логна ми излиза само договор за интернет. След празниците ще пробвам с тея организации за защита на потребителите. Благодаря на всички, че се отзоваха ако има някой който се е сблъсквал директно с тоя доставчик и иска да сподели ще е много хубаво. Каквато и да е развръзката ще споделя дано после да е от помощ на някой. Весели празници!
suncare
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот suncare » 13 Март 2015, 19:34:04

След продължителна размяна на писма, тези от KabelBW се отказаха и ни дадоха на фирма за вземания. След като разбрах, че за съветване с комисията за защита на потребителите трябва са се плаща и времето което ще загубя сметнах, че по-добре да си платя и да си реша проблемите. И днес като се прибирам в къщи какво да видя пак писмо от KabelBW, че имаме нов договор за кабелна телевизия. Този път мисля да се откажем в посочения срок ;-) , но как е възможно това просто нямам думи така да пращат договри без да сме искали и ако не се откажеш хоп плащай. Нямам идея как е при другите телеком оператори ама тея са голяма напаст!
suncare
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот max » 14 Март 2015, 12:13:31

При Kabel Deutschland е същата напаст, само се поинтересувах от техните предложения и веднага започнаха да ме тормозят с обаждания, на които естествено не отговарях. Въпреки това на седмица по няколко пъти ме търсиха да ме зарибяват да сключа договор, но не се хванах. Сега съм на Телеком и нямам проблеми, никой не ми досажда.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 14 Март 2015, 16:50:47

suncare написа:Всичко беше онлайн. Избрах си интернет плана който ми харесваше и го поръчах като си въведох данните - номер на сметка и адрес. Внимателно прочетох условията нямаше такива неща. Исках сега да намеря с какво точно съм се съгласил, но уви не успях. Най-интересното е, че за интернета си ми вземът парите всеки месец, но за тази прословута телевезия не барат само пращат писма в които ние да си нашем сметка. На страницата им като се логна ми излиза само договор за интернет. След празниците ще пробвам с тея организации за защита на потребителите. Благодаря на всички, че се отзоваха ако има някой който се е сблъсквал директно с тоя доставчик и иска да сподели ще е много хубаво. Каквато и да е развръзката ще споделя дано после да е от помощ на някой. Весели празници!

Това според мен показва, че имаш (подписал си) договор ЧЕРНО НА БЯЛО само за интернет. Най-важното е да не се стряскаш от разни тарикати, които те заплашват и ти вменяват, че си купил услуга. Ако си сигурен, че по невнимание не си одобрил доставката на кабелна телевизиа, тогава според мен става въпрос за изнудване и фалшификация от страна на фирмата доставчик/търговеца. Даже и по невнимание да си одобрил доставката на кабелна телевизия, тогава трябва ти и доставчика да разполагате с екзенмпляр на договора, където чрез подписи двамата СъЗНАТЕЛНО се съгласявате (за кабелната). На твое място писмено бих изисквал договора за кабелната от КабелБВ, нека да докажат смехотворните си твърдения за договор. Ако продължат те баламосват с глупости може да ги заплашиш културно с адвокат, и че ще се обърнеш към пресата. Като ти отговорят по-нататък ще я мислиш / мислим. Между другото това със сметката, дето то трябва сам да си я напишеш смърди до небесата. Аз на твое място не бих писал никаква сметка, по този начин доброволно и съзнателно им превеждаш пари. Ако се окаже, че това с кабелната е измама, тия пари от самонаписаните сметки може да ги забравиш (все пак си ги превел доброволно).

suncare написа:След продължителна размяна на писма, тези от KabelBW се отказаха и ни дадоха на фирма за вземания. След като разбрах, че за съветване с комисията за защита на потребителите трябва са се плаща и времето което ще загубя сметнах, че по-добре да си платя и да си реша проблемите. И днес като се прибирам в къщи какво да видя пак писмо от KabelBW, че имаме нов договор за кабелна телевизия. Този път мисля да се откажем в посочения срок ;-) , но как е възможно това просто нямам думи така да пращат договри без да сме искали и ако не се откажеш хоп плащай. Нямам идея как е при другите телеком оператори ама тея са голяма напаст!

Аз на твое място бих си платил на Verbraucherzentrale (или на адвокат) за съвет какво да направиш ако играта загрубее (т.е. ако започнете да се заплашвате със съд). Това според мен са добре вложени пари (в сравнение с 2-годишен договор за кабелна, който струва около 300 €) и е за предпочитане пред плащане на сметка за нещо, което не си поръчвал.
Nа твое място не бих се притеснявал от инкасо-фирми. Нали си сигурен, че не си подписвал договор за кабелна. Инкасо-фирмата какво според теб ще направи като нямаш договор? За инкасо-фирмите на твое място бих прочел ето тук:

http://www.recht-hilfreich.de/inkasso-frankfurt/inkasso/drohbrief-von-inkassoburo-erhalten-kein-grund-zur-sorge-hier-die-verhaltenstipps-zur-abwehr-von-unberechtigten-forderungen/
http://www.vz-nrw.de/inkassounternehmen

Едно нещо трябва да ти е ясно: решението какво да направиш вземаш ти самият! Ще е хубаво да споделиш как са се развили нещата по-нататък.
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот Stojan » 15 Март 2015, 10:10:09

Нали си сигурен, че не си подписвал договор за кабелна. Инкасо-фирмата какво според теб ще направи като нямаш договор?

Той точно в това не е сигурен. Не си е бил в къщи и може приятелката му да е подписала. После я е било страх да му каже, че е подписала договора. Нормално. Как да е било иначе? С писма в пощенската кутия никой никъде не може да задължи никого да плаща каквото и да е. Аз писма от кабелни телевизии, чужди банки, кредитни предложения и пр. не ги чета изобщо, а ги пускам неотворени в унищожителя.

Щом се е стигнало до инкасо, работата е дебела. И законна. Вече дали ще си избере адвокат или някаква централа на потребителите, си е негов избор.
----
Но за в бъдеще:
1. Хора в къщи не се пускат. Никога, никой - освен пожарна и полиция. Даже собственикът няма право да влиза.
2. Договори на вратата не се подписват, а ако не се разбира езикът - каквито и да са документи. Никъде.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот max » 15 Март 2015, 13:38:38

Stojan написа:1. Хора в къщи не се пускат. Никога, никой - освен пожарна и полиция. Даже собственикът няма право да влиза.

Аз получих миналата седмица писмо със следния текст:
die Eigentümer der Wohnanlage haben sich aufgrund ihres Alters dazu entschieden, für die Wohnungen eigene Grundbuchblätter zu bilden, um den späteren Erben die Aufteilung zu erleichtern. Hierzu ist es erforderlich, eine Begehung durchzuführen, um sich einen Überblick zu verschaffen.

Писмото е от посредническата фирма, чрез която получих жилището. Не ми стана много ясно защо им трябва този достъп, нима нямат цялата информация за жилището документирана??? Трябва ли да ги пускам? Терминът е за следобяд на 17-ти март... Огледах се по другите пощенски кутии, почти навсякъде се белееше подобна разпечатка, макар че явно са поименни, моята е поименна.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Mony60 » 15 Март 2015, 15:28:56

Stojan написа:1. Хора в къщи не се пускат. Никога, никой - освен пожарна и полиция. Даже собственикът няма право да влиза.

Не е точно така, Стояне!
1) пожарната е в твой интерес да я пуснеш ;-)
2) полицията НЕ си длъжен да я пуснеш, освен ако имат разрешение от прокуратурата!!!
3) собственикът си длъжен да го пуснеш, ако има уговорен ден и час на посещение/я. Само без предварителна уговорка можеш да му откажеш.
Така, че в случая Макс ще трябва да ги пусне на оглед щом са посочили ден и час. Ако си възпрепятстван ( напр. на работа), трябва да се обадиш и да уговорите друг час, когато ще си в къщи. Те може да имат всички документи на обекта, но понякога е необходимо да се огледа състоянието на жилищата, необходимост от саниране, евентуалните разходи по това саниране и т.н.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот suncare » 19 Април 2015, 18:14:46

Малко сте се поотплеснали :). Така както казах платихме им на тая инкасо фирма тъй като не ни се занимаваше повече и преключихме със стария си договор. Но след няколко седмици пак получихме нов договор по същата схема. Отказахме се от него, но ни начислиха такса за включване и един месец предплата за кабелната ](*,) . Звъннахме и казаха, че ще ни ги върнат тея пари със следващата сметка било минало не знам си какъв период на отчитане и затова станало така (да видим).
suncare
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dianka508 » 20 Април 2015, 20:21:56

Аз имам следния проблем и въпрос съответно.Аз съм абонат на Unitymedia,кабелна телевизия и интернет.Сега от 01.04. се преместихме в друг град,където тях ги няма като анбитер.Пратих им Kündigung поради Umzug.Отговориха ми,че ще плащам до 31.07.,т.е.имам 3 месечно предизвестие.Прегледах им интернетстраницата и наистина го пише това.Някак ми се струва много нередно,плащам за услуга,която не получавам.Дори умцуга да е планиран,както беше при мен,не мога да направя кюндигунг без мелдебешайнигунг на новото място.Порочен кръг.Има ли някой идея какво бих могла да направя?
dianka508
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 19 пъти

Следваща

Назад към Общ форум