• Advertisement

Работа в Цербст мнения

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Работа в Цербст мнения

Мнениеот cwetelin » 22 Декември 2014, 11:30:34

Здравейте,нов съм в форума!Искам да ви питам за мнения.Бях на интервю в София и ми предложиха да отида на дву седмичен пробен период за работа за сметка на работодателя в един завод в град Цербст-анхалт завода се казва Schraubenwerk Zerbst GmbH.Искам да питам някои познава ли завода условията на работа работодателя как е,а и за града условия цени как са, квартири.Ще съм много благодарен ако някой ми отговори!ПС:Познанията ми по немски език не са много добри.
cwetelin
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Работа в Цербст мнения

Мнениеот iniuta » 22 Декември 2014, 16:28:31

Здравей и добре дошъл във форума.
Интервюто в София представители на фирмата ли го проведоха или посредническа агенция?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот cwetelin » 22 Декември 2014, 20:31:23

Благодаря,да двама представители на фирмата, служител от човешки ресурси и един служител който говори български.
cwetelin
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 22 Декември 2014, 21:33:52

cwetelin написа:Здравейте,нов съм в форума!Искам да ви питам за мнения.Бях на интервю в София и ми предложиха да отида на дву седмичен пробен период за работа за сметка на работодателя в един завод в град Цербст-анхалт завода се казва Schraubenwerk Zerbst GmbH.Искам да питам някои познава ли завода условията на работа работодателя как е,а и за града условия цени как са, квартири.Ще съм много благодарен ако някой ми отговори!ПС:Познанията ми по немски език не са много добри.

Здравей cwetelin,

директен въпрос - какво е нещото от първостепенно значение, което те интересува в момента ...
... да започнеш работа в Германия, като заплащането и местоположениетп не са от първостепенно значение?
... да започнеш каквато и да е работа в чужбина, стига да е много добре платена и по възможност в мегаполис?

А сега по въпросите ти - ако действително имаш контакт с директния работодател и ще работиш по специалността си няма как да стъпиш накриво, освен ако за тези 2 седмици не счупиш три машини и не провалиш няколко поръчки.

Населеното място Zerbst-Anhalt е с около 20.000 жители. Не познавам града, но познавам добре други подобни на него в една съседна бивша източногерманска провинция. Този тип населени места са много по-добре развити от подобните по големина градчета в България. Средният наем е около 5,20 евро/кв.м (Kaltmiete). Освен това разположението на града е много добро - близо до няколко чудесни града, близо до магистрала А9, близо до летище Берлин/Schönefeld, откъдето се лети много евтино до София.

Не познавам предприятието, но по данните в интернет мога да добия някаква представа - при около 100 души персонал и годишен оборот над 10 милиона евро, говорим за стабилна фирма. Предполагам, че вече е ставало въпрос за заплащането. Аз в момента на сайта на фирмата виждам дамо 2 свободни позиции - Zerspanungsmechaniker (CNC-Drehtechnik) и Dipl.Ing. Maschinenbau. Не знам за коя от двете кандидатстваш, но дори и като фрезист на пълен работен дет ще получаваш достатъчно, за да издържаш съпруга и две деца. Ако не употребявате алкохол и цигари в големи количества, вероятно дори ще може да отделяте и малко средства.

Скачай смело, а след 1 год. ако не ти харесва, ще смениш работата. И без това са нужни няколко месеца в Германия, за да добие човек по-точна представа за важните неща. И един съвчт - ако може пускай новите си въпроси по подходящите за тях теми. Няма как в една тема да се обсъждат толкова много неща.

Успех :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот cwetelin » 23 Декември 2014, 09:16:50

Здравей ******,благодаря за изчерпателния отговор и за градивната критика,относно какво търся като работа в чужбина ,просто ми омръзна дивотията в БГ и мисля,че Германия е най подходяща за това да се емигрира.Най ме притесняват малките ми познания по немски език!
cwetelin
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 23 Декември 2014, 10:45:16

Спри да се притесняваш и сядай да го учиш (немския) :). Научава се, особено на по-млади години...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот cwetelin » 23 Декември 2014, 16:11:00

Да прав сте трябва да го уча! :)
cwetelin
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот brumbar » 23 Декември 2014, 16:59:38

Винаги имай едно наум, когато "скачаш" в неизвестното.

Дори и да "работиш по специалността си" и да "не счупиш три машини и не провалиш няколко поръчки" може "да стъпиш накриво".

Също така полетите на EasyJet от летище Берлин/Schönefeld, откъдето се лети много евтино до София са до 26.03.2014. След това може да се лети до България от Berlin-Tegel.

Според мен си заслужава да се възползваш от двуседмичния пробен период. Отиди, виж и добий впечатления сам. Ако после ти предложат постоянен безсрочен договор с макс. 6 месеца пробен период, прецени сам собствените си възможности и оптай. Все пак там има поне един служител, който говори български и би могъл да ти предаде нужната ти важна информация на майчин език.
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот daisymm » 23 Декември 2014, 19:12:13

cwetelin написа:...мисля,че Германия е най подходяща за това да се емигрира.Най ме притесняват малките ми познания по немски език!
За каква длъжност става въпрос все пак? Това не е без значение. И за кога е предвидена пробната работа? Ако прецениш, че информацията е твърде лична, може да ми отговориш и с лично съобщение.

Има и още един странен нюанс в цялата история - идването на служител от ''Човешки ресурси'' на немската фирма в България, за да провежда интервюта на място. Все пак не става въпрос за международен концерн, предлагащ 150 работни позиции, а за фирма, която най-вероятно няма служител, работещ само като ''Човешки ресурси'', а най-вероятно някой, който върши тази работа между другото.

brumbar написа:...Все пак там има поне един служител, който говори български и би могъл да ти предаде нужната ти важна информация на майчин език.
Не е сигурно, че служителят, който говори български, е непременно в предприятието в Zerbst. Дори и да е, изобщо не е сигурно дали cwetelin може да разчита на съдействието му, освен ако по някаква случайност не работят в една и съща бригада и в една и съща смяна.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Флексито » 6 Юни 2015, 11:45:26

Здравейте,
същата фирма "SCHRAUBENWERK ZERBST GMBH" ме кани да почна при тях на 13.06.2015
При мен интервюто се състоя в фоайето на хотел "Черно море" - ВАРНА,само 1 човек ме интервюира и той беше българо-говорящ на име Бодо Зайдел ( Bodo Seidel). В обявата беше посочена позиция като ТЕХНОЛОГ и беше адресирана във Варна (месторабота) в самата обява пишеше :
"Избраните кандидати ще преминат обучение в Германия за период от 4 до 6 седмици.
По време на обучението са осигурени квартира и храна."
Като ми обясни въпросния господин, че става въпрос за Германия и ми стана странно и най-странното е, че българската фирма с която са пуснали обявате не съществува и е под наименование
"ПРОФЕСИОНАЛЕН ЦЕНТЪР ЗА КРАСОТА ООД".
Господина ми иска лични документи (лична карта) за закупуване на самолетен билет.Това нормално ли е?
П.П: аз си пратих копие на картата, но се притеснявам да не би да са измамници..
Благодаря за вниманието!
Флексито
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 6 Юни 2015, 15:15:58

Технолог на какво? Имаш ли опит като такъв?
Ако тепърва ще ставаш такъв, има нещо гнило.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот boyko123 » 8 Юни 2015, 01:17:25

@Флексито - това със самолетния билет и личната карта е необичайно. Обикновено човек си урежда пътуването сам и после му възстановяват разходите. Но това не ги прави автоматично измамници. Ако са ти поискали и пари за нещо, вече мирише.

От друга страна, самата немска фирма съществува (вероятно си проверила :) ), има си и регистрация в немския търговски регистър, и даже и координати за контакт: http://www.schraubenwerk.de/html_de/kontakt.html
Ако имаш сериозни съмнения, спокойно можеш да провериш (по мейл или телефон) дали човекът на инервюто наистина представлява фирмата и каква е обичайната им практика при обучение.

Надявам се да пише и някой от миналите вече по пътя...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Stojan » 8 Юни 2015, 07:37:23

Темата май беше Работа в Цербст, а не работа в завода за бурми в Цербст. Цербст, освен, че е близо до Берлинските аерогари, е близо до една друга много важна - Лайпциг/Халле. От там има много полети за всякъде. Близо е до Витенберг, до ландшафтспарка Вьорлиц, до Десау (Баухаус), до много неща и много интересни неща.
Останалите въпроси могат да се коментират едва когато се разберат условията за наемането на "технолога", както и квалификацията му, заради която го наемат. До тогава - Работа в Цербст. Аз съм "за". Копие на личната карта звучи малко странно, ама преди да се впусне хер Зайдел в транскрибиране на старобългарски имена за пред авиационните компании, по-лесно ще му е да ги прочете от фантастичната транскрипция на българската лична карта. Щом те плащат - няма проблем. Както се каза - ако поиска някой пари - едва тогава ACHTUNG!
Апропо JeasyJet преустанови полетите за София от лятното разписание и в момента за София лети само една нискотарифна компания, която отдавна не е нискотарифна: AirBerlin. Българите от ВИС подушиха стръв и вдигнаха цените.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот cwetelin » 9 Юни 2015, 08:43:01

Здравейте,Флексито,cwetelin_cwetanow@abv.bg-това е моята поща,ако искате можете да ми пишете на нея,аз минах пробен период в този завод и мога да ви дам повече инфо!
cwetelin
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 9 Юни 2015, 20:44:36

Здравей, Цветелин!

Знам, че споделянето е личен избор, но като автор на темата би ли разказал тук във форума :)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Назад към Общ форум