• Advertisement

Проблем с приятелката ми

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Проблем с приятелката ми

Мнениеот vasillevski » 11 Април 2015, 01:41:26

Здравейте ,
Въпросът ми е деликатен и ще бъда благодарен ,ако някой ми помогне! Аз съм студент в Германия и имам връзка с мароканка, която е за жалост пред изключване от университета.Тя е от близо 7 години в Германия ,като през това време е работила и после следвала. Знае ли някой какви са възможностите ,за да остане да пребивава в Германия ?
Благодаря предварително
vasillevski
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Проблем с приятелката ми

Мнениеот bknf » 11 Април 2015, 08:19:26

Тя със студентска виза ли е, ако да - до какъв срок? Ако няма друг начин, сключете брак. За целта трябва да питаш там в общината, или където ще се сключва - какви документи ще са необходими.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот vasillevski » 11 Април 2015, 11:24:28

Тя наскоро обнови визата си и има още 3 години .Но твърди ,че при изключване от унито ,ще изпратят писмо до Ausländerbehörde и понеже е със студентска виза, ще я принудят да напусне страната . Сигурно ли е ,че след сключване на брак (не с немец ,а с българин ) може да остане ,да живее в Германия ?
vasillevski
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bknf » 11 Април 2015, 12:18:32

Ти си гражданин на ЕС. Щом живееш в Германия, то ти имаш същите "права", както и всички останали (немци, турци, испанци и т.н.)

Не знам как е с Мароко - но ако работи някъде, може да получи работна виза. По-добре да питаш там, където са и издали сегашната судентска виза.

На коя дата ще я изключат от унито?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот boyko123 » 11 Април 2015, 13:42:21

Отворих отделна тема за Турция и емигрантите, тук обратно на въпроса.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот kyky » 12 Април 2015, 04:25:31

popwill написа:
vasillevski написа: Сигурно ли е ,че след сключване на брак (не с немец ,а с българин ) може да остане ,да живее в Германия ?

Да, прати после снимки от сватбата като благодарност за помощта ни;)

Всъщност именно защото си българин, а не местен казусът се води по FreizügG. Ако беше немец след като се ожените щяха да я пратят за нова виза в Мароко. (В някой администрации даже има флаери, които обръщат внимание именно на този доста неприятен за младоженците факт.) По FreizügG обаче също има изисквания за доход, които не знам дали покриваш. Освен ако не си бил в Германия повече от 5 години не като студент. Също така не е много сигурно, че ще ви оженят в Германия с нейната студентска виза. Може би да си помислите за България, Лас Вегас, Дания или Малта, като при първите 2 е проблематично, че при пресичане на шенгенска граница след сватбата се прави нарушение и ако после се сетят за това в Германия ще имате проблем. Отделно като идея - май от Мароко в миналото са наемали гастарбайтери и по тази причина има ред облекчения за мароканци в законите. Трябва да се разровиш дали няма да намериш нещо полезно.
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Назад към Общ форум