• Advertisement

Моля за помощ, инфо за лечение в Германия!

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Моля за помощ, инфо за лечение в Германия!

Мнениеот tedi_t_ » 26 Юни 2015, 13:25:22

Здравейте! Съжалявам, че се намесвам в общността ви като непълноправен член, тъй като ви пиша от България, но наистина имам нужда от съвет и информация от събратя, който сте на "местна" Германска почва.
Аз дори и незнам езика, така че ще ми е много ценно, ако можете да ми дадете информация, за това как стоят нещата с лечение на българи в Германия. Майка ми е с установени 5 дискови хернии и още "нещо", за което никой доктор в Бг не се наема да открие какво е. От 2006 година живее с постоянни болки от херниите, след което се усложнява със затруднено дишане, парализа на единия крак, проблеми с зрението. Нашите доктори предполагам ви е известно колко ефективно работят...тези доктори, който са призвани за това, вече не са и на територията на България. Операцията на херниите е рискована, а тук неможем да им се доверим- вече имаме направена една неуспешна операция тук в България. Разбрахме, че в Германия има много добра клиника "Alpha clinic". Въпросът ми е, някой ползвал ли е услугите на въпросната клиника, или може би има някакви наблюдения за нея. А може и да препоръчате друга клиника? Как стои въпросът с цените? Знаете ли какво е необходимо за да отиде българин да се лекува там? Има ли вратички със здравната каса? В Германия такива услуги струват скъпо, а ние не сме от заможните хора, но съм длъжна да проверя всички варианти, защото немога да продължавам да гледам мама как се мъчи!
Благодаря ви за отделното време!
tedi_t_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Моля за помощ!

Мнениеот bknf » 26 Юни 2015, 18:52:17

Ами, намерих разни неща за тая клиника
тука не е много положително http://www.sueddeutsche.de/muenchen/alp ... -1.1248241
и http://www.middleeasthealthmag.com/cgi-bin/index.cgi?

Дали за тях става дума? Може и просто да си правят добра реклама - затова и си чула за тях.
Ако е същата клиника.

Правена ли е томография някаква? Например такава https://de.wikipedia.org/wiki/Magnetresonanztomographie

- изследване на кръв, урина и т.н.?
- парализа на единия крак - тоест въобще не може да го движи?
- проблеми със зрението - не може да фокусира както преди, или вижда като в мъгла?

Що се отнася до ползването на медицински услуги в Германия - май не е толкова лесно, ако човек няма немска застраховка.
Прочете ли какво друго пише из форума по тоя въпрос?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Re: Моля за помощ, инфо за лечение в Германия!

Мнениеот ljuba » 27 Юни 2015, 16:13:08

Ако се лекувате/оперирате тук в Германия, сте със статут на частен болен и си плащате. Ако в България докажете, че тази операция не може да се направи там, а само в чужбина могат да ви отпуснат пари за лечение в чужбина, но много силно се съмнявам, че това ще проработи, защото в България има поне няколко неврохирурга, които са достатъчно добри и ежедневно оперират дискови хернии. Ако сте решили някъде в Германия спокойно можете да напишете един мейл със запитване за цени и те ще ви отговорят, така ще знаете горе долу какви пари ще ви трябват.
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението:
Franken
Рейтинг: 4%

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Назад към Общ форум