• Advertisement

ДДС при закупуване на автомобил в Германия

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

ДДС при закупуване на автомобил в Германия

Мнениеот GBDimitrov » 3 Септември 2015, 09:45:24

Здравейте! Смятам да закупя автомобил от Германия с цел да го ползвам в България. До колкото разбирам, при закупуване от частно лице не е нужно да плащам ДДС, докато при закупуване от автокъща трябва. Въпросът ми е, как точно се процедира с частните лица- налага ли се да им обяснявам, или те самите са наясно, че не трябва да ми взимат допълнително за ДДС? Също така, обявите в интернет включват ли въпросното ДДС или трябва допълнително да се начисли в случая на автокъщата?
GBDimitrov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: ДДС при закупуване на автомобил в Германия

Мнениеот VaskoLeon » 3 Септември 2015, 12:48:58

GBDimitrov написа:До колкото разбирам, при закупуване от частно лице не е нужно да плащам ДДС, докато при закупуване от автокъща трябва. Въпросът ми е, как точно се процедира с частните лица- налага ли се да им обяснявам, или те самите са наясно, че не трябва да ми взимат допълнително за ДДС?

MWSt или ДДС по български има включено при всички автомобили, разликата е, че при частните е в цената, а при закупуване от фирма цената е от нетна и ддс-част!

Впрочем ако автокъща закупи автомобил от частно лице и след това го предлага за продажба цената е със скрито ДДС.

Ако закупувате за частни нужди игрите с ДДС не са от значение за вас!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Назад към Общ форум