• Advertisement

Пререгистрация на кола с БГ номера в Германия

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Пререгистрация на кола с БГ номера в Германия

Мнениеот deutschland » 4 Април 2016, 18:37:34

Здравейте,

Има много изписано по въпроса и съм изчел (почти) всичко през годините. Казусът е следният: Карам си личния автомобил (на мое име) с български номера от почти година в Германия, като оттогава имам и адресна регистрация. Скоро изтича техническият преглед, и тъй като за момента нямам път към България, а и поради факта, че съм в нарушение на закона, съм решил да я пререгистрирам тук. Имам съм всичко необходимо - TÜV, EU-сертификат (COC), eVB номер и т.н, Данъкът е около 120 на година, застраховка и частично каско 90 на месец, колата е 1.8 бензин. Въпросът, който ме измъчва е свързан със свалянето от отчет на автомобила в България - съответно КАТ и данъчно. По този въпрос получавам противоречива информация и вече не знам към кого да се обърна. От КАТ ми заявиха по телефона (началничка на отдел отчет и регистрация на МПС), че трябва лично или упълномощено лице да предостави българските табели и копие от новия немски талон, за да се отпише колата. След посещение на LBV (Пътна полиция) - Хамбург, ми казаха, че при регистрацията ще ми изземат както талоните, така и българските номера, и че ще уведомят българските органи по служебен ред, за да свалят автомобила от отчет в България (уж автоматично, но можело да отнеме месеци, не знаели колко време). И оттук идва логичният въпрос - на кого да вярвам и какво може да се направи, за да не плащаме данъци в България доживот. Ако някой сподели опит или проверена информация ще бъде чудесно за всички, четящи форума! Благодаря, и разбира се ще се включа отново, ако получа нова информация по този въпрос, който със сигурност касае всеки!
deutschland
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Пререгистрация на кола с БГ номера в Германия

Мнениеот deutschland » 11 Април 2016, 20:46:11

Както обещах, се включвам като науча нещо по въпроса.

Новата информация, получена на място от служители в КАТ - колата може да се отпише и само с копия на българските и на новите немски талони. След това с бележката от КАТ се сваля и от данъчното. Да видим какво ще стане на практика. Иначе за термин в Хамбург чакам вече втора седмица - за този случай обработвали документи само с предварителен час.

Успешна седмица на всички!
deutschland
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот filomatis » 24 Април 2016, 14:23:36

Интересно,на мен ми върнаха Бг номерата.Сигурен ли си,че си разбрал правилно.Вземаха ми талоните,но номерата ги върнаха.Може би в различните провинции е различно.
filomatis
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 13 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот sisisisi » 16 Юни 2016, 18:41:02

това 120 на година и 90 на месец в лева ли е или във евро
sisisisi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот marikotka » 20 Януари 2020, 15:27:07

Az si registrirah kolata s bg nomera v germaniq-München predi edna godina.
Vzeha mi nomerata i talonite imi obqsniha che otpisvaneto stavalo po slujeben pat... ](*,)

Otivam v KAT da piatm dali kolata e otpisana po slujeben pat- edno golqmo nishto.
Za da otpisha kolata mi kazvat-ili ni vrashtate nomerata za da q otpishem; ili ni nosite ot Zulassungstelle dokumen, v koito pishe che nomerata sa mi vzeti.
Vzimash si dokumenta ot Zulassungstelle i otivash pak v BG i pravish prevod, zashtoto nishto ne razbirali. ](*,)
Ako ne mojesh lichno s palnomoshtno.
Do sega mina 1 godina i oshte ne moga da q otpisha taq kola v BG.
Inache sme v EU, ama nishto ne stava po slujeben pat.
marikotka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Назад към Общ форум