• Advertisement

кога напуcкате германия?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

кога напуcкате германия?

Мнениеот amatama » 14 Май 2017, 18:40:01

моля всички сънародници които напускат германия тук в тая тема да напишат причните поради коити напускат. лично аз напускам заради,ниското заплащане,високите данъци, престъпност .а вие ? напускащите в момента са най големия проблем на германия ! ! !
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Re: кога напуcкате германия?

Мнениеот olga » 14 Май 2017, 20:36:06

Къде предлагаш да отидем ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот itzo » 14 Май 2017, 20:55:58

amatama написа:...напускащите в момента са най големия проблем на германия ! ! !

Нали бяха пристигащите?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
бонджорно'принчипеса
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот olga » 14 Май 2017, 22:49:45

ivo75 написа:
olga написа:Къде предлагаш да отидем ?

Е, как, къде?
Той вече каза, това Полша, Чехия и т.н. Много горещи дестинации :mrgreen:
За по-заможните и ориентираните, Уругвай.
Така е, като най- западната точка в биографията ти е Заарбрюкен ...

Би ли разяснил какви са заплатите в тези държави, респ. наемите ?
За цените на хранителните продукти знаем, че са същите като в Германия.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот rikiking » 15 Май 2017, 07:08:38

amatama написа:моля всички сънародници които напускат германия тук в тая тема да напишат причните поради коити напускат. лично аз напускам заради,ниското заплащане,високите данъци, престъпност .а вие ? напускащите в момента са най големия проблем на германия ! ! !

Аз се изнесох да работя извън Германия преди повече от десет години, като видях накъде са тръгнали нещата в Четвъртия райх и че ми прибират половината от честно спечелените парички, за да хрантутят с тях потомствата на разни забрадени субекти и да им строят джамии и приемни центрове,докато те се излежават по цял ден и се чудят, как може да има такива будали дето ги търпят,обгрижват и издържат. Сори, но не и аз и не с моите пари. :mrgreen:

В момента печеля между два и четири пъти повече, отколкото бих получавал в Германия,работейки в същите организации и групи, да не говорим че данъците са ми на едната пета, на това което биха ми прибирали потомците на Бисмарк. В Германия се връщам само през отпуските да си купя маркови дрешки ХXХХL :mrgreen:

Даже и имотите,които имам в Германия ги държа заключени и не искам ни да ги давам под наем, ни да се разправям с немски посредници,общини итн . АБМЕЛДУНГ - и станах щастлив и свободен гражданин на света.

Между другото, когато се абмелднах официално и им казах ,че държа да отбележат като следващ адрес в системата, че живея и работя извън Германия и ЕС, /тоест не съм вече данъчно задължен/ им стана много неприятно,даже се опитаха леко да се замотаят, но настоях и го направиха. Всяка година между 120 и 180 хиляди потомствени германци с високи доходи и висока квалификация се отписват от Фатерланда и отиват да живеят,работят и въртят бизнес извън него.
Сетете се , защо ........
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот drebosyk » 21 Юни 2017, 12:00:06

olga написа:Къде предлагаш да отидем ?

Ето и идея http://it.dir.bg/news/asgardia-25912882?nt=10 . Има и за Марс програма ама записванията вече свършиха :mrgreen:
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 64 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 18 Февруари 2019, 01:14:03

Тази тема звучи като някакъв виц!

Наистина немци напускат и отиват например в Малорка, ама след няколко години като изпапат резервите се връщат с подвити опашки. Имаше по една телевия една серия с подобни туземци, 99 % се връщаха. Дори вече не ме интересуват.

Друга бира са руските немци. Някои от тях наистина се връщат завинаги в Русия, имах честта да се запозная с един такъв от Щутгарт, не си сменя руския паспорт за немски, за да може след като му пораснат децата да се изнесе окончателно за Русия!

Потребители благодарили на автора VaskoLeon за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Назад към Общ форум