• Advertisement

Накъде след Германия?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Накъде след Германия?

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 15:23:25

bknf написа:...Няма да ти обяснявам - като на първокласник :mrgreen: . Чети повече, вниквай, разбирай.. и силата да бъде с тебе ;-)...

Не се налага да ми обясняваш нищо, схващам от половин дума. Само имай предвид, че когато shit hits the fan много хора, които са си мислели, че на тая сватба са от страната на младоженеца, са се оказвали откъм булката :laughing6: Особено често това се получава в Мадър Раша.

bknf написа:...Ho eдни други юнаци - не са внимавали в часовете по история. И обичат да си бутат гагата - навсякъде по света.
Искаха да строят своя военна база - даже в Севастопол. Щот не им стигат техните, дет са ги разпръснали по цял свят ;-).

За тях се отнася, напомнянето.

Аз там не се бъркам, на тях юнаци Бвана Риккинг е фен, с него се оправяй.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 15:45:14

itzo написа:Аз там не се бъркам, на тях юнаци Бвана Риккинг е фен, с него се оправяй

Него може да го свържа с американците - ако те имат интерес. Рики има опит в Африка - което може и да е интересно за тях. Не знам още.

И не трябва да се забравя, че Тръмпи (които и аз поддържам) - не е Клинтън.

И другата важна уговорка е, че бизнесът, и "нормалните" хора са едно - някои политически интереси - съвсем друго.
Има - нюанси ;-).
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 20:32:08

zlateto написа:Не се мъчи да разгадаваш преценката ми ... На свободни съчинения съм се начела/наслушала ...

Концентрирай се в/у думите на админа и защо той е против такъв вид "плурализъм на мнения". Ако имаш затруднения, ще ударя едно рамо, но първо опитай сам.

Самобичувах се трикратно, заедно с думите "отричаш ли се от свободните писания..."
Осъзнах, че трябва да се върна в DE и да продължа с концентрирането.
Включих във вечерните си молитви немските политици, плюс златното рамо, на което разчитам да ме осветлява.
Достатъчно ли е за да спре мъката?
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Мнениеот onufriy » 15 Януари 2018, 12:06:54

Само аз ли откривам противоречие?
baconsutan написа:Рики го е написал най - точно и ясно, обобщено - Германия е добра като стартова държава. Усъвършенстваш езика, добиваш впечатления от техния начин на живот и манталитет, което би ти помогнало в последващи лични и професионални контакти. Ако искаш да отглеждаш малки деца или си възрастен и разчиташ на пенсия и помощи, също можеш да останеш. Както е написал и Бомбастик при живот на по - високи обороти и желание за развитие - Азия, Америка, Африка.
Немските ВУЗ- ове не са били на челните места в ранкингите, но например дипломата по медицина от DE се признава в САЩ и не ти се налага да следваш отново дълго и мъчително.

baconsutan написа:Критична маса между пенсионери и цигани няма, няма и да има. Критичен може да е младият, търсещ различно бъдеще и образованият човек, знаещ как е направено по света и как трябва да стане в родината му.
Ще се намерят хора да изчистят помията, има какво да ги привлече на нашата земя. Но за жалост ще са чужденци и тук ще растат техните деца, а не вашите. Вашите ще останат в Германия или в друга чиста държава, (където няма богати олигарси, нагли приватизатори, разни мошеници, безскрупулни използвачи, обирджии и всякакви други народни грабители).
Освен това не мога да разбера завоя на автора. От това накъде да бегаме, щото Германия не била таферна към това как циганите щели да превземат България, щото българите сме били продажници...

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
bknf
Рейтинг: 4%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот rikiking » 15 Януари 2018, 12:31:42

ivo75 написа:
Аз пък ти се радвам, оценявам прогресът, който направи в последните две години. Белите християни, и ти, кат изявен представител, почти отсъстват от постовете ти. За сметка на лъжите и особено измислиците и откровенните заблуждения, в които се опитваш да вкарваш хората относно ситуацията в ДЕ. Защото, каквито и локуми да разтягаш за немците и ситуацията тук, истината е, че се прибираш тук, купил си жилище(всъщност при толкова много лъжи, дали...)...А ако ти вярва човек, те протестантите тук са толкова зле, пълно e с друговерци, пък в Африка рай, избивате се за едно работно място и ти разбира се си винаги победител :mrgreen: . Можеш да отидеш, където си искаш по света с европейския паспорт, но ти предпочиташ Германия, малко чудно, ама не много :mrgreen:

Единственото, което за мен е важно е истината. Докато някой лъже, независимо, дали от незнание или с негови си користни намерения ще се включвам( :) с любезното съдействие на модериращите и админа). Същото се отнася и за опитите да се извъртат фактите с половинчати сравнения...Иначе нямам нищо против, когато някой споделя собствените си несполуки и разочарования от Германия, те са си негови, въпреки опитите за генерализация...

Типично в негов стил, за пореден път Иво Либерало се изходи по въпроса, без да каже нищо конкретно. Нито имам време, нито желание да оборвам личните ти нападки, общи приказки и безпочвени клевети - откровени лъжи спрямо скромната ми личност.

Я кажи за любезното съдействие на модовете и админа , че ми стана любопитно - май нещо пак привилегии се опитваш да ползваш, по стара семейна традиция... Ако наистина е така, казвай, че поне ние да спрем пък да се включваме и да те оставим да си ползваш връзките на спокойствие.:mrgreen:

Отговорът на това , което си написал съм го дал още преди няколко дена, в един пост с доста висок рейтинг малко по-нагоре в темата, но за слабопаметните ще припомня част от него:

rikiking написа:
EdiMi1 написа:Германия, когато/ако/ се наложи. Защото иначе може би звучи - Накъде, защото в Германие е зле.

Има хора, за които е добре. И на мен ми е добре в Германия, но точно защото не работя в тази държава и доходите ми идват отвънка и съм почти изцяло независим от немската бюрократична машина,ред и дисциплина,трудови порядки и регулации.
Последна промяна rikiking на 15 Януари 2018, 12:35:49, променена общо 1 път
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот zlateto » 15 Януари 2018, 12:55:20

С тия коментари (onufriy, Иво) най-много да попаднете във вечерните му молитви след като сe е "самобичувал трикратно" (@baconsutan) :mrgreen:

Швейцарско село търси жители, дава €60 000 на семейства с две деца

Италианско село дава 2000 евро на всеки, който се засели в него
Последна промяна zlateto на 15 Януари 2018, 15:51:44, променена общо 1 път
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот onufriy » 15 Януари 2018, 15:15:12

zlateto написа:С тия коментари (onufriy, Иво) най-много да попаднете във вечерните му молитви след като си е посегнал трикратно :mrgreen:
Злате, внимателно с подбора на думите, на мен ми звучи като да е съгрешил със себе си :mrgreen:

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
Митака ФУ

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот zlateto » 15 Януари 2018, 15:57:20

Поправих ... да не стават грешки :mrgreen: A и все пак искам да си запазя мястото в молитвите, че да се свърши с тая мъка.

Амин! O:)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 15 Януари 2018, 16:45:26

ivo75 написа:При спазване на правилата, отдавна щеше да правиш компания на мах, когото също отдавна задмина в игнориране на правилата.

Тъй,тъй,задминал съм бил аз. Ти нещо като неформален модератор ли почна да се изживяваш?
Че и правилата на форума почна сам да определяш,да тълкуваш,че и да налагаш макар и само в условно наклонение. :mrgreen:
Май съвсем ти е измръзнала напоследък чивията в тоя студен Германистан ...

А и като гледам въобще не вдЕваш ,какво пък ти си задминал с ежедневните си лични обиди и персонални нападки, които отправяш наляво и надясно.Особено когато нямаш какво да кажеш по темите и си неспособен да обориш опонентите си. Но това е характерно точно за теб и твоите себеподобни.

Warum die Besten Deutschland verlassen
Auswanderungsländer: Die 5 besten Länder 2017 zum Auswandern
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 15 Януари 2018, 20:26:40

Светата троица - Злата, Онуфри и Иво75 е щастлива. Натрила е носа на baconsutan, който си позволява да оспори догмата им, че Германия е светия граал, обетованата земя, която никой и никога не бива да напуска. Най - малкото - посока бедна и циганизирана България.
Вие няма да се върнете обратно, това ми е напълно ясно. Но защо се подигравате на всеки прогледнал и потърсил друго развитие за себе си и за своето семейство. Извадили се по една лупа и кривка за да сравнявате сричките за противоречия и завои. А не забелязвате, че по едно време във форума пишеха само двама души, предимно за коледни сладки и гатанки.
Аз не съм се отрекъл от българския си корен и родина. Боря се колкото мога да променя бъдещето на страната си. Да я оставя в ръцете на нашите деца, а не на чааветата.
Не съм изгубил вярата си като вас. Моля се искрено в сърцето и душата си. По собствено убеждение, от което не се срамувам. А вие продължавайте да се издигате в немската аристокрация.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението:
bknf

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот zlateto » 15 Януари 2018, 20:47:30

Аз не съм си изказала мнението по темата. След като отговори на въпроса ми, реших, че нe ми е интересна. Намесих ce при поредната обида на ВаскоЛеон, за което ти се извиних, че спамя.

Когато ми покажеш черно на бяло къде съм написала някое от твоите "велики" умозаключения, тогава можеш да ме посочваш с пръст! Дотогава НЕ генерализираш, НЕ вкарваш думи на хората и респектираш избора им !!!

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
Mr.Bombastic

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 15 Януари 2018, 21:08:55

baconsutan написа:Боря се колкото мога да променя бъдещето на страната си. Да я оставя в ръцете на нашите деца, а не на чааветата.

Това добре,но знаем ли въобще как да се борим ?

Щото ако не искаме да оставим иначе хубавата страна България, барабар с хубавия ѝ интернет на чааветата, тая работа става с xxxxx и правене на поне четири - пет хубави бели българчета във всяко българско семейство, не с писане по форумитe.

Eстествено прекомерната раждаемост при циганите и сродните им племена е стимулирана и икономически от правителствата от много години насам. Там наистина също има поле за корекции, за въвеждане на рестрикции и най-вече за ограничаване на материалните и социални стимули, които щедро им се предоставят,че да се чувстват комфортно и да правят и раждат по осем - десет деца на семейство. Което много от тях са превърнали и в собствен бизнес на гърба на клетия изнемогващ български данъкоплатец.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението (общо 2):
Митака ФУbknf
Рейтинг: 8%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 15 Януари 2018, 22:23:31

onufriy написа:Само аз ли откривам противоречие? Освен това не мога да разбера завоя на автора. От това накъде да бегаме, щото Германия не била таферна към това как циганите щели да превземат България, щото българите сме били продажници...
1)
baconsutan написа:Рики го е написал най - точно и ясно, обобщено - Германия е добра като стартова държава. Усъвършенстваш езика, добиваш впечатления от техния начин на живот и манталитет, което би ти помогнало в последващи лични и професионални контакти. Ако искаш да отглеждаш малки деца или си възрастен и разчиташ на пенсия и помощи, също можеш да останеш. Както е написал и Бомбастик при живот на по-високи обороти и желание за развитие - Азия, Америка, Африка. Немските ВУЗ- ове не са били на челните места в ранкингите, но например дипломата по медицина от DE се признава в САЩ и не ти се налага да следваш отново дълго и мъчително.
2)
baconsutan написа: Критична маса между пенсионери и цигани няма, няма и да има. Критичен може да е младият, търсещ различно бъдеще и образованият човек, знаещ как е направено по света и как трябва да стане в родината му. Ще се намерят хора да изчистят помията, има какво да ги привлече на нашата земя. Но за жалост ще са чужденци и тук ще растат техните деца, а не вашите. Вашите ще останат в Германия или в друга чиста държава, (където няма богати олигарси, нагли приватизатори, разни мошеници, безскрупулни използвачи, обирджии и всякакви други народни грабители).

Високите обороти ли са най-важното - или нещо друго?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот baconsutan » 16 Януари 2018, 01:25:25

zlateto написа:Аз не съм си изказала мнението по темата. След като отговори на въпроса ми, реших, че нe ми е интересна. Намесих ce при поредната обида на ВаскоЛеон, за което ти се извиних, че спамя.

Когато ми покажеш черно на бяло къде съм написала някое от твоите "велики" умозаключения, тогава можеш да ме посочваш с пръст! Дотогава НЕ генерализираш, НЕ вкарваш думи на хората и респектираш избора им !!!

zlateto написа:С тия коментари (onufriy, Иво) най-много да попаднете във вечерните му молитви след като сe е "самобичувал трикратно" (@baconsutan) :mrgreen:

Швейцарско село търси жители, дава €60 000 на семейства с две деца

Италианско село дава 2000 евро на всеки, който се засели в него

zlateto написа:Поправих ... да не стават грешки :mrgreen: A и все пак искам да си запазя мястото в молитвите, че да се свърши с тая мъка.

Амин! O:)

Значи хем темата не ти е интересна, хем я четеш за да правиш забележки на Васко Леон. Защо именно ти, след като не си модеротор или администратор? Това ми беше въпросът и с нищо не съм те обидил. Ако не ти харесва мнението на някои съфорумник и считаш, че това е проблем, натисни бутон за докладване на мода и той да прецени необходимостта от намеса. Освен това Ицо е достатъчно активен в писането и интелигентен, за да се защити сам без твоето адвокатстване.
След като ме посъветва да не се мъча, да се концентрирам и да не дудня, не си ми се извинила.
Най - малкото ти си човекът който ще ми дава нареждания, ще ме праща с примери по швейцарски и италиански села, ще ми квалифицира умозаключенията и ще ми крещи с главни букви и удивителни. Бъркаш ме с някого.
Предлагам на модератора да заключи темата, понеже очевидно не е интересна на въпросният съфорумник, както и поради факта, че никой не иска и не трябва да напуска Германия.
Спокойна нощ на всички.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот zlateto » 16 Януари 2018, 03:22:25

baconsutan написа:Значи хем темата не ти е интересна, хем я четеш за да правиш забележки на Васко Леон. Защо именно ти, след като не си модеротор или администратор?

Чета мнения на определени потребители, които са ми интересни. Виждайки, че при 10 мнения на Ицо 7-8 са отговори на нападки, не ми стана приятно. А и всички простосмъртни дружно бяхме подканени от админа да следим за добрия тон.

baconsutan написа:Това ми беше въпросът и с нищо не съм те обидил. Ако не ти харесва мнението на някои съфорумник и считаш, че това е проблем, натисни бутон за докладване на мода и той да прецени необходимостта от намеса.

Докладвах, докладвах колко да докладвам. Рекох си да заговоря с добро ВаскоЛевски. Душица съм си, какво да се прави.

baconsutan написа:Освен това Ицо е достатъчно активен в писането и интелигентен, за да се защити сам без твоето адвокатстване

Аз си мисля за комфорта при четене. Не адвокатствам, "цинизмите си ги дръжте за вкъщи" (Mr.Bombastic).

baconsutan написа:След като ме посъветва да не се мъча, да се концентрирам и да не дудня, не си ми се извинила

Ти пък, ако от това се обиди. Не се стягай - "плурализъм" да има, нъл тъй :mrgreen:

baconsutan написа:Най - малкото ти си човекът който ще ми дава нареждания, ще ме праща с примери по швейцарски и италиански села, ще ми квалифицира умозаключенията и ще ми крещи с главни букви и удивителни.Бъркаш ме с някого.

Намерих и за Видинско село, обаче тия двете ми се сториха по-симпатични. Пази боже, никъде не те пращам.

Когато се опитваш да ми припишеш неказани думи, ДА АЗ СЪМ ЧОВЕКА! Ти ме бъркаш, ако си мислиш да ми държиш сметка за житейски избори, cлед като аз не съм си го позволила спрямо теб!

baconsutan написа:Предлагам на модератора да заключи темата, понеже очевидно не е интересна на въпросният съфорумник, както и поради факта, че никой не иска и не трябва да напуска Германия.
Спокойна нощ на всички.

Ццц така хубаво си хортуваме, но и без това има вече такава тема: Колко се върнахте?

Сега нощта ще е спокойна O:) :-"

Schlaf', Kindlein, schlaf'!
Der Vater hüt't die Schaf,
die Mutter schüttel's Bäumelein,
da fällt herab ein Träumelein.

Am Himmel zieh'n die Schaf':
Die Sternlein sind die Lämmerlein,
der Mond, der ist das Schäferlein.

So schenk' ich dir ein Schaf
mit einer goldnen Schelle fein,
das soll dein Spielgeselle sein.

und blök' nicht, wie ein Schaf:
Sonst kommt des Schäfers Hündelein
und beißt mein böses Kindelein.

Geh' fort und hüt' die Schaf',
geh' fort, du schwarzes Hündelein,
und weck' mir nicht mein Kindelein!
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум