• Advertisement

Какво може човек да си купи от Floxmarkt и стрували си да го посети?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Какво може човек да си купи от Floxmarkt и стрували си да го посети?

Мнениеот juventus » 18 Април 2018, 13:54:39

Здравейте, разбрах, че има такъв пазар за вещи втора употреба в Германия и, че човек може да си купи интересни неща от там на изгодна цена.Но понеже ,,интересни неща,, е много обширно понятие( за един книга, за друг колело, за трети кафе машина :) ) И за това реших да сондирам информация какво човек може да си купи от там, и струва ли си да отдели един цял ден от времето и средства си, за да го посети.Мен по скоро ме интересуват вещи, които могат ежедневно да ти влизат в употреба, както вече изброих като колело или хубава кафемашина или качествена бормашина от колкото книги и разни вехтории от средата и края на миналия век, които така или иначе нови в магазина сега са 10-20-30 евро с гаранция :) И ако можете да ми препоръчате в кой град е най-добре да се посети,стига да не е по далеко от 500км от холандската граница.Разбира се по близките градове са за предпочитане.Ако някой знае и официялен сайт на който са оповестина в кой град в кой ден и от колко до колко часа ще се провежда.

Поздрави!
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 16 пъти

Re: Какво може човек да си купи от Floxmarkt и стрували си да го посети?

Мнениеот bknf » 18 Април 2018, 15:42:51

Няма как да разбереш, на кой какво му е хрумнало да продава там. Някой има нещо, дето не му трябва - и е решил да го продаде.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот rikiking » 18 Април 2018, 19:38:57

Понякога под тезгяха продават и хубави антики от ВСВ примерно и ако попиташ някои хора, може да ти покажат доста интересни неща. Но най-вече фалшификати.

Останалото е боклук пазар, но иначе олицетворява много добре сложната немска душевност и патологична стиснатост.

Вместо да изхвърлят отпадъчните си и непотребни предмети, ходят през седмица на Фломаркет с препълнени с вехтории коли, товарят, разтоварват и висят по цял ден, за да изкарат седем-осем евро примерно. :mrgreen:

Иначе ако си любител на винилови плочи - и това се намира понякога.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот bknf » 19 Април 2018, 08:02:56

rikiking написа:Понякога под тезгяха продават и хубави антики от ВСВ примерно и ако попиташ някои хора, може да ти покажат доста интересни неща. Но най-вече фалшификати..

Един път, преди години, на един такъв фломаркт - се загледах в една майка с дъщеря и. Към на 50 и 25. ;-)
Между разните стари дрехи и т.н., имаше един стар изкривен ятаган, османски или арабски.
Така като го гледах, и си помислих колко ли народ е бил заколен с него..+ и една шпага и сабя.
И те не знаеха, но и не искаха да знаят откъде е попаднал той при тях.
Както и стари "фашистки" книги отпреди войната - с много снимков матриал.
Мъжа и не бил вече жив, и не им трябвали тия реликви..
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ysmivka » 19 Април 2018, 09:03:59

Сугурна съм, че и други знаят, но аз съм явно най-нетактична. Не се ли пише Flohmarkt, от Floh - бълхичка.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот Mony60 » 19 Април 2018, 12:13:06

ysmivka написа:Не се ли пише Flohmarkt, от Floh - бълхичка.

Пише се, ysmivke, пише се, но откъде да започне човек и къде да свърши с правописни и граматически грешки? :-k
На кой да кажа, към кой да се обърна? Нали имахме три падежа в нашия език? И то понякога хора с претенции за висше образование :(. Хай се усетили, току виж че се обидили. Има и такъв вариЯнт.
Лек ден на всички и nichts für ungut ;-)
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот juventus » 19 Април 2018, 15:52:30

Разликата между българин и западняк: западняка го питаш нещо конкректно той или ти отговаря конкретно или казва ,че не знае. Питаш българина нещо конкректно той почва да ти обеснява всичко за света включително кое как се пише.Включително падежи, времена,родове,гласни,съгласни,съществителни, прилагателни.Направо цяла лекция ти изнася, и накрая пак не получаваш конкретен отговор на конкректния ти въпрос.И нормално само в българския език да има израза ,,Дървен филосов,, Както и ,,Вади от девет кладенеца вода и накрая пак оставаш жаден,,

Хубав ден на всички!
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 19 Април 2018, 17:28:23

А то жените май по принцип обичат да намират грешки или че не било изчистено ;-)

И да, пише се Flohmarkt, чете се фломаркт, което идва от фльое (Flöhe) ;-)
Не знам, как е на холандски.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот juventus » 19 Април 2018, 17:56:19

но поне се напъни и се опитай да погледнеш философски, преди да философстваш.....[/quote]

Недей, че ако се напъна да разсъждавам философски, трябва да кажа, че сме силно комплексирал и доста умствено изостанал народ по-бетер от бананова република само, че без банани.И ще взема да наруша някое праеило на форума.Ти виждал ли си друг народ вместо да уважават и да се гордеят с най-успелите си сънародници, да ги унижават публично и иронизират??? Защото на мен ми е много тъжно, да гледам как се подиграват на човек като Христо Стоичков, че не можел да говори английски,руски, едва ли е неграмотен и трябва да се срамуваме от него...При положение, че с изключение на собствената му страна, цял свят го уважава и му сваля шапка,че са е доказал в това, което прави, което реално няма нищо общо с езиците и това да ли ги знае перфектно или не, с нищо не му допринася да е най-успял в неговото си поприще.На това хората му викат комплекси пич.И няма как да му се гледа филосовски и да бъде подминато с лека ръка.Когато имаш претенции да си школуван и капацитет някакъв си там, върви докажи се в сферата си, измисли нещо за света, спечели нобелова награда и тогава раздавай акъл и критикувай...иначе се получава класиката ,,На чужд гръб сто тояги..,,
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ysmivka » 19 Април 2018, 18:27:32

juventus написа:Разликата между българин и западняк: западняка го питаш нещо конкректно той или ти отговаря конкретно или казва ,че не знае.

Или ще те излъже, да си направи кефа да те поразмотае. Българите сме емоционални а западняците студени и двулични.
Никой не може да ти каже какво ще намериш на един такъв пазар, аз лично съм поглеждала веднъж от любопитство, имаше всевъзможни вехтории. Ето погледни тук, също може да се намери всичко - https://www.ebay-kleinanzeigen.de
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот bknf » 19 Април 2018, 20:55:39

juventus написа: Недей, че ако се напъна да разсъждавам философски, трябва да кажа, че сме силно комплексиран и доста умствено изостанал народ по-бетер от бананова република само, че без банани. И ще взема да наруша някое правило на форума. Ти виждал ли си друг народ вместо да уважават и да се гордеят с най-успелите си сънародници, да ги унижават публично и иронизират??? Защото на мен ми е много тъжно, да гледам как се подиграват на човек като Христо Стоичков, че не можел да говори английски, руски, едва ли е неграмотен и трябва да се срамуваме от него...

И сега какво - да издигнем паметник на Стоичков, щото бил едно време добър футболист? Във всеки град, във всяко село ? Цял народ го унижава и го иронизира? Не бих казал. ;-)

Без банани - но едно време имаше вкусни домати, чушки, праскови, дини, ягоди..
Сега май вече няма чак толкова много.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот rikiking » 19 Април 2018, 22:18:01

juventus написа: Защото на мен ми е много тъжно, да гледам как се подиграват на човек като Христо Стоичков...

И ще ти става още по-тъжно, бе филосоВ. Любимият ти идол с основание прави негативно впечатление дори и на по-широко скроените и непридирчиви личности като мен с полуграмотния си манталитет, а и типично провинциално-ръдлешеко - показното си поведение. Бил добър футболист, ок ,което съвсем не значи че акълят му достига дори и средното ниво за бранша в който се подвизава. :mrgreen:

/няма да споменавам малоазиятският кънекшън на щерката - кво беше - беркут ли , айк.. ли/? :laughing6:

P.S. Четете книжки докато сте малки , че после е късно дори и да се опитате да наваксате.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот juventus » 19 Април 2018, 23:04:18

ivo75 написа:
juventus написа:

Когато говориш за българите, като народ, ти какъв си?

Аз за това използвах ,,сме,, в поста ми.(Недей, че ако се напъна да разсъждавам философски, трябва да кажа, че сме силно комплексирал и доста умствено изостанал народ по-бетер от бананова република само, че без банани.И ще взема да наруша някое праеило на форума.)

И ако беше малко повече внимавал в 4-ти клас по български, можеше и да не се изказваш по-неподготвен от Христо Стоичков.Ама нали трябва да ръсим акъли на килограм и да си мерим гегата със колегата..
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот juventus » 19 Април 2018, 23:14:07

[quote="rikiking"][quote="juventus"] И ще ти става още по-тъжно, бе филосоВ.

Знаеш, ли каква е разликата между простака и простия човек? До като простия човек това може да го промени във всеки един период от живота си с образоване, за там няма възрастова граница, при простака той си остава такъв за цял живот, защото е заложено в основите на възпитанието му първите седем години и е необратим процес.Или казано на по-простичък език: ,,Отиде коня у барата,,
Последна промяна juventus на 19 Април 2018, 23:26:39, променена общо 2 пъти
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот juventus » 19 Април 2018, 23:23:11

Към модератора: Моля темата, ако обичате да бъде изтрита, явно няма да станат нещата.Задал съм си въпроса ясно и конкректно, от десет отговора само лайна,спам и помия.Което олицетворява манталитета на българинат(99% от населението) ,което пък е адекватен отговор защо България е на това дередже.И българските общности в чужбина,колкото и миниатурни да са те.С, които освен да се събираш за пиене на бира и ядене на кебапчета и шкембе чорба,и да си чешат незадоволеното его на твой гръб, за друго явно не стават.За, което се убеждавам за пореден път.Идеята беше да се получи една хубава тема, която може би щеше да бъда полезна и на други хора, а то се получи арена за изява на недооценени нашенски ,,капацитети,, ,с което не помага с нищо на никой, а само задръства със спам интернет пространството.

Благодаря предварително!
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Общ форум