• Advertisement

Какво може човек да си купи от Floxmarkt и стрували си да го посети?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Какво може човек да си купи от Floxmarkt и стрували си да го посети?

Мнениеот rikiking » 20 Април 2018, 07:01:36

juventus написа:Което олицетворява манталитета на българинат....И няма как да му се гледа филосовски....И нормално само в българския език да има израза ,,Дървен филосов...

Вуйче, като гледам и при тебе е оставил сериозен отпечатък тоя филосоВски манталитет. Почти колкото и при футболния ти кумир. :laughing6:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 20 Април 2018, 07:39:12

УжасТ нЕкъФ, втора страница дракания под заглавие "какво може да се купи от битпазар" :) Еми всичко може, ходенето по битаци е подобно на риболова, неслучайно в Германия се е обособило, като някакъв вид хоби. Лично мнение: точно кафемашина оттам ми звучи нехигиенично.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот bknf » 20 Април 2018, 07:51:01

juventus написа:
ivo75 написа: Когато говориш за българите, като народ, ти какъв си?

..трябва да кажа, че сме силно комплексирал и доста умствено изостанал народ по-бетер от бананова република само, че без банани..

.."Карл Густав Юнг се приема за откривател на понятието "комплекс".
Според него, комплексът е жизнено проявление на психиката и отговаря за различни видове човешко поведение.
Той се гради на базата на възприятия и реакции, които се задействат периодично под влиянието на определени сигнални ситуации. Комплексът се заражда много лесно. Понякога е достатъчна само една критична или обидна дума от родителите, близките, учителите или приятелите. Травмата, която често е мъчителна или трудно поносима, в повечето случаи се подтиска или напълно се забравя. Въпреки това тя поражда повече или по-малко патологични реакции, които остават да съществуват изолирани в психиката, докато не бъдат възбудени при определени обстоятелства.
Юнг открива, че при жените доминират комплексите, отнасящи се до дома, семейството, бремеността, децата, семейния живот.
При мъжете преобладават комплексите, свързани с общественото положение, престижът, успехите, кариерата и парите. И в двата случая обаче, комплексът е проява на безсилието на волята и неефикасността на съветите, отправяни към нея..."
;-)
https://psiholog.co/%D0%B2%D0%B8%D0%B4% ... %81%D0%B8/
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот rikiking » 20 Април 2018, 07:55:04

itzo написа:Лично мнение: точно кафемашина оттам ми звучи нехигиенично.

Пфу да ти се незнае ... На такова място съм виждал да се продава за пет евро и употребяван сешоар с мазна дръжка, следи от кир /крем Nivea ? / по жлебовете и решетка пълна с рижи косми и пърхот ... :laughing6

Що се отнася до антиките които се предлагат по тези места - поне 90 % от нацистките и почти 100 % от съветските табакери, ножове, запалки, отличителни знаци, пагони итн са пълни ментета.

Аз за доста години търсене, така и не намерих оригинален Солинген СС Кампфмесер. Прелагали са ми само няколко фалшификата с различно качество на изработката и материалите.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 20 Април 2018, 08:08:20

Ето за по-нагледно. ;-)
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 20 Април 2018, 10:46:38

Айде сега, кампфмесер оргиналдъ трудно ще намериш, дъртите нацита си ги вардят за четвъртия райх :laughing6: пък и авторът на темата очевадно се интересува от друг сектор. Впрочем, не съм стъпвал на традиционен битпазар, откакто имам регистрация в Ибей :laughing6:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 21 Април 2018, 07:41:23

itzo написа:Айде сега, кампфмесер оргиналдъ трудно ще намериш, дъртите нацита си ги вардят за четвъртия райх

Доста от тях нямат възможността да си ги вардят вече по естествени причини, а пък и много от наследниците им губят всякаква мотивация да лъскат остриетата със смазка и да ги чистят от ръждата всеки ден,особено при вида на доволното количество новоевропейски финикийски знаци, предлагани от антиквариатите.

В Дюселдорф и Мюнхен съм виждал в стабилните антиквариати поне по две - три оригинални парчета, но сумичките за придобивката варират между 3-4000 Евро за обикновена почти запазена двуостра СС кама на Солинген и достигат до 20 000 евро за юбилейните или наградни ножове.Това примерно е един много добре запазен екземпляр от онлайн магазин, даже с посвещение от Химлер, на скромната цена от EUR 18 500.- :
https://www.weitze.net/militaria/71/Sch ... 91171.html
То само на един пискюл му искат EUR 650,-. Явно все още има фенове. :mrgreen:
https://www.weitze.net/militaria/46/Sch ... 76746.html

Мене ме интересува чисто техническата страна на въпроса. Този тип многоцелева кама е наистина прекрасно изпълнение, изработена в Солинген от изключително качествени материали и един от малкото серийни ножове на пазара с идеално балансирана дръжка за мятане. В общи линии гарантира почти винаги удар с острие до десетина метра. Единствените ками с тези, че и с по-добри характеристики при мятане, са може би единствено турските еничарски ками. От които пък оригинален екземпляр е съвсем трудно да намериш, дори и да се извадиш със солидна сума в дюкяните около Капалъ чарши. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 21 Април 2018, 08:25:11

rikiking написа:...Това примерно е един много добре запазен екземпляр от онлайн магазин, даже с посвещение от Химлер, на скромната цена от EUR 18 500.- :...

Ъъъъ...на острието пише "In herzlicher Kameradschaft Ernst Röhm", а па Ернст Рьом е един друг чиляк. И от какъв зор ще мяташ тая половинметрова никелирана парадна чекия?
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 21 Април 2018, 08:49:21

itzo написа:
rikiking написа:...Това примерно е един много добре запазен екземпляр от онлайн магазин, даже с посвещение от Химлер, на скромната цена от EUR 18 500.- :...

Ъъъъ...на острието пише "In herzlicher Kameradschaft Ernst Röhm", а па Ернст Рьом е един друг чиляк. И от какъв зор ще мяташ тая половинметрова никелирана парадна чекия?

Сори , грешен линк - ей ти го и ножлето с Himmler Widmung,само за 17500,- новоевропейски марки. :mrgreen:
https://www.weitze.net/militaria/67/SS_ ... 86567.html
Грешиш - не са никелирани - първокачествена многопластова стомана. Има само малко излишни украси по дръжката.
Еничарските ками летят даже малко по - добре, но са с гъвкави остриета,по-леки и с по-малка ударна сила. Докато кампфмесера става и за близък бой и за мятане.

Иначе - човек трябва да спортува нещо, нали ? А и мятането на ками и ножове ми е любим спорт и хоби още от прогимназиална възраст. Пък и в днешните времена на неолиберален диктат и рестриктивни закони относно притежаването на огнестрелно оръжие в Европа, понякога подобни умения може да са повече от полезни./да не се налага естествено/. И в Китай навремето управляващата каста като е забранила носенето на оръжие от обикновеното население, селяните пък са измислили Кунг-футо ... :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 21 Април 2018, 09:19:21

Тва не е кампфмесер, а параден кинжал. С такова копиевидно острие и тежка дръжка балансът му е никакъв. Ама щом държиш да ходиш на престрелка с нож, че и да го хвърляш, кой съм аз да давам акъл? :laughing6:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 21 Април 2018, 10:51:23

itzo написа:Тва не е кампфмесер, а параден кинжал. С такова копиевидно острие и тежка дръжка балансът му е никакъв. Ама щом държиш да ходиш на престрелка с нож, че и да го хвърляш, кой съм аз да давам акъл? :laughing6:

Никой не ти говори за престрелки, а говорим за един хубав спорт. :mrgreen:

Що се отнася до СС камата, няма нищо общо с бутиковите парадни кинжали, абсолютно функционално и доказано оръжие с масивно тежко острие. Пробвай я в някой антиквариат и ще видиш къде ѝ е баланса.

Но да не отклоняваме тема. Може би bknf ще даде малко инфо за съветските ордени и медали по фломарктовете, щото аз досега само ментета съм виждал да продават. Нещо подобно на празните кагебейски книжки. ;-)
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 21 Април 2018, 11:58:31

rikiking написа:...Що се отнася до СС камата, няма нищо общо с бутиковите парадни кинжали, абсолютно функционално и доказано оръжие с масивно тежко острие...

Анджак, само дето функцията му е да лъщи върху черната униформа по време на военен парад. За същинска работа другарите нацисти са използвали това:

П.С. Понеже нещо за самозащита споменаваше, ако вземеш да заколиш някой арабин насред Германия с есесовски параден кинжал то адвокатът ти със сигурност ще може спокойно да изпрати внуците си да следват в Кеймбридж :laughing6:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 21 Април 2018, 16:17:26

rikiking написа:Може би bknf ще даде малко инфо за съветските ордени и медали по фломарктовете, щото аз досега само ментета съм виждал да продават.

Не съм виждал на немски фломаркти такива неща. Може и да има. Но един стар съветски бинокъл - ми попадна - от дядото на една позната. Донесъл го от фронта човека. Пък той отишъл в старчески дом..

itzo написа:Понеже нещо за самозащита споменаваше, ако вземеш да заколиш някой арабин насред Германия с есесовски параден кинжал то адвокатът ти със сигурност ще може спокойно да изпрати внуците си да следват в Кеймбридж

Е, самоотбрана е все пак - самоотбрана. Означава, че те са тръгнали да колят него, а той бил неcъгласен и оказал съпротива. 3-ма са му влязли в къщата през нощта, пък той стрелял с личното си оръжие ;-) (не в главата) - в единия..
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот juventus » 27 Април 2018, 18:00:59

[quote="bknf"]
Понякога е достатъчна само една критична или обидна дума от родителите, близките, учителите или приятелите.

Ааа..., ми Юнг ,що не е обяснил същото явление ама за хора, които ни те знаят ни те познават? И как се наричат подобни елементи? Защото аз ги наричам ,,Кухи лейки,, И за щастия такива ги виждам само телевизията или в интеренет пространството,и натискането на едно копче ме спасява от тяхното бълване на змии и гущери.Но ако ми се наложи да седя с такъв елемент повече от 3 секунди в едно помещение, ще напиша нова глава от Испанската Инквизиция с него.
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот maxi_mix » 11 Август 2018, 19:44:28

Ами аз си купувам понякога книги от там. Има интересни старинни порцелани и др. такива неща. Но те не са евтини.
maxi_mix
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 3 пъти

Предишна

Назад към Общ форум