• Advertisement

Струва ли си кандидатстването за немско поданство?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Струва ли си кандидатстването за немско поданство?

Мнениеот ysmivka » 20 Февруари 2019, 12:04:59

schachmatter написа:Глей са, аз прекарах моята депресия - всичко на всичко 5-6 месеца и съм като пушка и все по-убеден, че съм на правилното място. Ама ти не си излизала, не си излизала и нечеш да излезеш

На правилното място казваш си, при приятелите си немци, та сменяш профил след профил само и само да си сред тях :( . Имам щастието или нещастието да не изпадам в депресии.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот itzo » 20 Февруари 2019, 12:21:47

ysmivka написа:Много полезна и всеобхватна дискусия за полезностите на немското гражданство ;-) . А никой не се сети да отбележи, че говорите за страната специализирана в изтребването на хора или смятате, че вълкът си е променил нрава?

Кажи-речи всяка страна е специализирала в един или друг момент в изтребването на хора, включително България. Предимно на собствените си хора, имам предвид, прочее никой не е длъжен да седи в Германия, само защото има немско гражданство. Но споделям донякъде опасенията ти и изобщо не изключвам някой ден немецът се събуди за "заплахата от нашественици". И тогава съвсем малко утешение ще бъде, че уважаемите съфорумци, които сега рИват най-силно с идеята да го събудят тоя немец ще се окажат в положението на туриста от брадатия виц:

Загубил се турист в гората, стъмнило се, паникьосал се, почнал да крещи:
- Помооощ, Помогнетеееее!
В този момент някой го тупа по рамото, оня се обръща... Огромна мечка стои зад него:
-Що викаш бе?
-Амиии...загубих се, викам някой да ме намери...
- Е аз те намерих, сега по-добре ли ти е?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот ysmivka » 20 Февруари 2019, 15:09:15

schachmatter написа:хахаха, повярвах ти искрено...ти най-добре си се знаеш що за кифла си, окей...сори за мене обаче тези които се връщат след дълги години в странство и точно сега в БГ са пълни идиоти. Да си го кажа честно и да спра. Никога не мога да го разбера, този идиотизъм да имате собственото желание да се върнете в разградения ни двор къде нищо не функционира нормално, на всичкото отгоре се управлява и народа се щави от откровени и доказани бандити.

Принуждаваш ме да (говоря) пиша дълго, нещо което рядко ми се случва. Първо, ще те помоля да не се изразяваш така, щото едва ли не знаеш откога съм в странство и т.н. Второ, може и да съм кифла (какъвто и смисъл да влагаш в това) но не съм за всяка уста. Трето, ти си противоречиш, желанието ми да се завърна в обичаната ми родина някак те жегна, та не виждам смисъл да продължавам този ненужен никому разговор :), mfg.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот bknf » 20 Февруари 2019, 20:38:30

ysmivka написа:А никой не се сети да отбележи, че говорите за страната специализирана в изтребването на хора или смятате, че вълкът си е променил нрава?

Понеже дискусията направи завой към 1-ва глуха линия ;-), можем да потърсим все пак отговор на тия 2 въпроса:
1) как би могло да изглежда това на практика?
2) ако сравним параметрите и събитията от Германия през 1939 и 2019 година - какви са разликите или приликите?

Що се отнася до това, на какво се дължат "емоционалните проблясъци" на някои хора - то те самите си сe знаят най-добре. ;-)

И не, събитията в Германия от онова време, нямат абсолютнo никаква прилика с каквото и да е - в България. Липсва систематиката, размаха и целите. Както и, днешните немци, нямат абсолютно нищо общо с тогавашните. И условията са други, и обществото, и т.н. За останалите събития от последните 5-6 години, няма да споменавам. Или че, немския народ никой не го е питал, дали иска точно такова развитие.

И все пак - "немското гражданство".. (или българско, турско, американско, руско, африканско, китайско)..? ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот bknf » 20 Февруари 2019, 23:27:08

schachmatter написа:ти най-добре си се знаеш що за кифла си
ysmivka написа:желанието ми да се завърна в обичаната ми родина някак те жегна

Може би, когато някой се чувства - по някакъв повод, от нещо недоволен - от самия себе си, от нещо друго; за нещо "непълноценен", или кой знае какво - то той/тя почва да недоволства за нещо си? Емоцийките на първо място - останалото не съществува. Така ли е, контри? ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот onufriy » 21 Февруари 2019, 14:21:13

ysmivka написа:Много полезна и всеобхватна дискусия за полезностите на немското гражданство ;-) . А никой не се сети да отбележи, че говорите за страната специализирана в изтребването на хора или смятате, че вълкът си е променил нрава?

Няма страна, ок, поне аз не се сещам за някоя, да не е специализиране в изтребването на хора... Пък то гражданството, с него или без, какво ще помогне или попречи?
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Antakarana777 » 24 Февруари 2019, 20:08:08

На всякакви брадати раздадоха немски паспорти и вече на "немския паспорт" му се носи славата по света! От тука натам придобиването на немски паспорт ще носи само негативи! Колкото до обстановката 1939-2019 на немците за трети път ще им се наложи да разберат до къде води омразата...към ближния :mrgreen:
Antakarana777
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот itzo » 24 Февруари 2019, 20:28:04

И по кой точно свят се носи лошата му слава, ако не е тайна? Щото по белия свят а.к.а. планетата Земя немският паспорт е в челната тройка за безвизов достъп, доколкото си спомням.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Antakarana777 » 24 Февруари 2019, 21:12:06

Немска паспорт никога не е бил дори в челната 10 ка.В момента това са САЩ,Австралия и Чили.Имаше някав смисъл от немско гражданство но преди 20години някъде...Германия никога вече нямам да е същата...
Antakarana777
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itzo » 24 Февруари 2019, 21:29:15

Ъгейн въпрос-на коя планета това? Щото на нашата е някак другояче....
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Antakarana777 » 24 Февруари 2019, 21:48:39

На вашата планета винаги е другояче :mrgreen:
Antakarana777
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itzo » 24 Февруари 2019, 22:10:22

Ми сигурно ще да е защото живеем на нея планета, не се носим по облаците ...ммм...пушек...примерно :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 25 Февруари 2019, 07:31:12

Аматарама, на твоята планета кои са топ 10?

П.П. И нали обеща докато чуваш гласове да не спамиш форума #-o
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот zlateto » 25 Февруари 2019, 08:07:54

Д-р Радева по принцип му е забранила да разказва каквото и да било. За всички ще е най-добре да се заключи на тъмно и тихо място без интернет. :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот Antakarana777 » 25 Февруари 2019, 09:32:29

Германия е изправена пред пълно унищожение!Които има очи ще види,които има уши ще чуе! :mrgreen:
Antakarana777
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум