• Advertisement

Закони - Въпроси и отговори

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Закони - Въпроси и отговори

Мнениеот estira » 12 Януари 2011, 18:38:11

По принцип съм За интеграцията и Против такси за телевизионни канали, на които попадам случайно и се застоявам точно толкова, колкото за да превключа. Та затова - вземаш писмото и пишеш отдолу с четлив почерк - Не притежавам телевизор и нямам и намерение да притежавам. Повече в темата за GEZ.

Не, аз не съм добър пример за децата ви. :-$
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Mony60 » 12 Януари 2011, 21:42:37

FrauV написа:какво ще стане ако не платя GEZ таксите?Такива хвърчащи листи А4 ли получавате за да ви уведомят че трябва да платите?

Щом искат да им се плати и на листовете пише Kundennummer( горе вдясно ), вече е късно!!! Таксите се отнасят не само за телевизор, а и за радио, включително и радио в колата, интернет и т.н. Щом веднъж сте зарегистрирани като клиенти, оттърване от GEZ няма!
При неплащане на такси, следват глоби. Ако и глобата не се плати, следва глоба с лихва.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот FrauV » 13 Януари 2011, 02:38:12

Много ви благодаря за отговорите!
май ще се плаща а?,ама тариката в мен още се дърпа....много съблазнително е това ,,нямам TV и т.н.
А вие плащате ли?
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 89 пъти
Благодарено: 55 пъти

Мнениеот velingrad » 13 Януари 2011, 18:14:52

FrauV написа:Много ви благодаря за отговорите!
май ще се плаща а?,ама тариката в мен още се дърпа....много съблазнително е това ,,нямам TV и т.н.
А вие плащате ли?

Чети FrauV, чети- по три пъти прочитай: GEZ
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот FrauV » 13 Януари 2011, 20:51:17

Жив и здрав да си Velingrad!Благодаря! :)
След уместната ти заръка,(на човек му трябва понякога малко сръчкване)видях че попадам в една от графичките за освобождаване от такса(за сега),така че ще се пробвам.
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 89 пъти
Благодарено: 55 пъти

Мнениеот levon33 » 6 Октомври 2011, 14:10:29

Здравейте,
Бих желал да скюча такава Rechtsschutzversicherung (Privatbereich
Arbeit und Beruf Mieter und Hausbesitzer).
Някой да има опит със застраховка от този тип и да препоръча, къде да се направи?
Благодаря предварително.
Аватар
levon33
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mony60 » 6 Октомври 2011, 16:37:44

Здравей,
ако имаш друга застраховка ( напр. кола) и си доволен, съветвам те да попиташ първо при тях, защото имаш шансове за Rabat. Ако не, попитай при 2-3 различни застраховки и сравнявай предложенията им и цените. Обикновено са обаче сходни.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот blago65 » 23 Август 2012, 13:24:25

всичко е ок
blago65
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 21 Септември 2013, 23:45:27

здравейте, някой да има опит с кражба на самоличност -- злоупотреба от негово име?

В моя случай договорът е сключен по телефона с име и дата на раждане само. Услугата е интернет и телефон, на адрес, на който никога не съм живяла. Поради неплащане, договорът е прекратен от фирмата провайдър, но дългът е продаден на инкасаторска фирма, която ме е намерила мен на коректния ми адрес и си иска парите. Доколкото успях да разбера, трябва да напиша контестиране до инкасаторската фирма и да отида в полицията да заявя за измама, но освен документа за регистрация от бургербюрото трябва ли да нося нещо. Също така, доколкото разбрах, има опасост да съм регистрирана като "лош платец", и не можах съвсем да разбера какви стъпки да предприема за да не бъде името ми в някакви черни списъци.

Мерси предварително.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот velingrad » 22 Септември 2013, 20:38:09

Интересно, колко хора знаят рожденната ти дата? От друга страна, не е и толкова важно:

Vorgerichtliche Inkassogebühren umgehen

...няма да минеш без немски език.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 23 Септември 2013, 13:40:16

ми не много хора, честно казано. но имам загубване ан документи месец преди този договор да е направен. или става дума за грешка от страна на компанията или става дума за крадене на самоличност. не мога да кажа кое от двете , защото не ми дадоха да чуя записа на телефонното обаждане. от кабела са категорични, че договор е направен по телефона за конкретен адрес, на който аз не съм живяла. мерси много.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот contraintuitive » 23 Септември 2013, 14:30:41

бонджорно'принчипеса написа:ми не много хора, честно казано. но имам загубване ан документи месец преди този договор да е направен. или става дума за грешка от страна на компанията или става дума за крадене на самоличност. не мога да кажа кое от двете , защото не ми дадоха да чуя записа на телефонното обаждане. от кабела са категорични, че договор е направен по телефона за конкретен адрес, на който аз не съм живяла. мерси много.

Вероятно??? става въпрос за измама с лични данни...работата ми се струва сериозна, понеже не се знае още какви договори от твое име може да бъдат сключени...аз бих отишал на адвокат при такъв случай.

Не губи самообладие,а действай!
Успех и дръж ни в течение тука...

пс1. може би ще е уместно да ползваш услугите на преводач!?
пс2. отиди в най-близкия полицейски участък до тебе, обясни им какво се е случило подлатено с всички документи, които имаш от Инкасофирмата, фактури, контакти на фирмата, от която твърдят, че си скючила договор с тяй и дето те е "захапала" така , абе цялата писменост по случая ... и пусни и едно Anzeige срещу неизвестен извършител...няма да е от тежест мисля
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 23 Септември 2013, 23:01:27

Bях в полицията, там мина безпроблемно, заведохме дело, но ми казаха, че е моя лична работа да се оправям с компаниите и ме посъветваха да си наема адвокат, нещо, което не мога да си позволя в момента. С първата компания се разбрахме, тяхната е лесна, защото нямат загуба, но с инкасото не е толкова просто. Пиша им писмо, ползвайки образци и информация от интернет (линк от велинград и други). Mалко ме е страх да не объркам нещо с тия писма. Непременно ще пиша, ако стане нещо интересно.

п.с. щях да имам достъп до адвокат както и лигъл иншурънс, ако не ме беше домързяло (и досвидяло) да се енролна този семестър като студент (тъпо от моя страна). До всички докторанти --записвайте се и като студенти, защото има много привилегии.
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 23 Септември 2013, 23:07:39, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот boyko123 » 23 Септември 2013, 23:06:40

Може би правния отдел на мястото, където работиш също може да ти даде някакъв съвет? Не са длъжни, но нищо не губиш, ако ги питаш...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот julianamar » 24 Септември 2013, 22:10:05

@ бонджорно принчипеса

Извинявай, но ако не се лъжа, беше споменала в една друга тема, че приятелят ти е немец. Той не може ли да ти помогне и то много повече от нас в този случай?
julianamar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 7 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум