• Advertisement

Ние и германците

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Допадат ли ви германците като хора?

Да, чудесни са
64
19%
Бива ги, общо взето
141
41%
Не особено
82
24%
Не мога да ги трая
33
10%
Нямам мнение - нямам познати
25
7%

Общо гласове : 345

Re: Ние и германците

Мнениеот Митака ФУ » 20 Октомври 2017, 22:28:57

Оскотял и чалгализиран народ сме станали...!

Очаквам да ми се обади човекът от летището, и да ме заплаши с Петър Стоянов от Русе...! 8-[
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот zlateto » 21 Октомври 2017, 10:48:00

Може ли номера на господина в офиса? Не търся помощ, Hе се оплаквам, Hе заплашвам, имам хубав глас. От време на време искам да похортувам с някой непознат хахахах :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 22 Октомври 2017, 18:49:45

zlateto написа:Може ли номера на господина в офиса? Не търся помощ, Hе се оплаквам, Hе заплашвам, имам хубав глас. От време на време искам да похортувам с някой непознат хахахах :mrgreen:

Спокойно бе, момиче..! И за такива като теб, има много доходна и интересна работа \:D/ :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=JNnFqLslvJM
Ruf mich an!
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот zlateto » 6 Декември 2017, 09:15:22

Ако на вашата улица са сложили нов асфалт, построили са детска площадка, посадили са дръвчета и никой не е дошъл да пререже лентата, значи живеете в Германия. ;-)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 6 Декември 2017, 10:07:29

zlateto написа:Ако на вашата улица са сложили нов асфалт, построили са детска площадка, посадили са дръвчета и никой не е дошъл да пререже лентата, значи живеете в Германия. ;-)

;-)

Изображение
Изображение
Изображение
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот lchan » 4 Януари 2018, 16:45:55

Нямам лоши случки или впечатления. Но първо трябва да уточня, че германците не ме приемат точно за българин или източноевропеец, а за японец и по мои наблюдения имат огромен респект и симпатия към Япония. Може би, защото японците са германци на двайста степен, още по-точни, взискателни, затворени (като нация, наричаща леко презрително всички чужденци "гайджин" и тн.). Мисля, че разбирате за какво говоря.

Германците за мен не са студени и умея да ги разбирам. Те не странят и отбягват социалния контакт и общуването, а се страхуват да не нарушат личното пространство, да не досадят. И аз съм така и в България са ме смятали за необщителен или високомерен и дръпнат. Никога не са ми отказвали помощ. Когато видят, че на немски ми е трудно, оценяват желанието ми да го уча и си дават сметка, че е труден, винаги се обръщам на немски и питам дали говорят английски и са съгласни да преминем на английски и винаги са се отзовавали. Дори в началото са ми казвали "Ако искате, говорете на английски - няма проблем". Но сега, когато понаучих немски мои познати,докато говорим си превключват на немски и отебават английския. Но те са си такива, свикнали са всичко да е на немски и ги затормозява да упражняват чужди езици. Все пак съм в тяхната държава и аз трябва да науча добре техния език. Харесва ми, че са точни, не само като време, а и кажат ли нещо, не се съмнявам, че ще стане така. Сядал съм в бар и съм пил с германците. Помня как ме огледаха като влязох. Бях им интересен, защото съм чужденец. Малко ми стана неудобно, но след малко едно момиче от компанията им ми каза "наздраве", а един друг ме пита какво чета. Показах му, че това е учебникът ми по немски и той много се впечатли. Не след дълго пред мен се оказа една бира със странна система за затваряне. Беше ми пояснено, че просто я приемам и пия и не казвам нищо, защото тръгнах да отказвам почерпката от неудобство. Тя беше от барманката и ми обясниха, че е за дето съм искал да науча немски. Общо-взето се напихме след това. Учителя ми по немски е човек, който никога няма да забравя. С огромно желание и търпение и разбирайки, че езикзът е труден ни учи. Отзовавал се е да ми помогне. Веднъж го питах дали може да ми покаже как да кажа, че искам превод на теста ми за безопасност при работа с храна в ресторанти и той ми написа какво да кажа. Каза ми, че може да дойде с мен и да ми превежда, но аз отказах. Готин човек и се интерсува от информация за държавите, от които идваме.

Хората са малко мрачни, няма спор, че не са като нас, но не са и чак такива, каквито ги изкарват. Аз съм космополитен човек и чуждите култури винаги са ми били интересни, както и езиците и историята.

За момичетата. Да, не са чак толкова хубави като българките, но има и хубави момичета. Като цяло ми харесва, че са винаги много чистички, макар че по облекло нямат вкуса на нашите момичета. Не са и меркантилни и някак си не са и надути и контакта е свободен и лек. Май са и малко настъпателни. Веднъж чаках влакчето на Сбан-а и едно момиче седна до мен. Аз си продължих да пуша и да си допивам бирата, за да не влизам с нея, да нямам проблеми. Дойде влака, седнах аз на едно място и тя взе, че и тук седна при мен. Изяде една ябълка и понечи да я хвърли и аз й отворих кошчето, защото в другата ръка пък, като всяко момиче, държеше телефона си. Тя се усмихна и след малко ми каза "здравей, аз се казвам еди как си и тн.", дори пита дали искам да си пишем и тн. Но не съм й писал много, защото имам купища проблеми и си търся квартира и втора работа и тн. - знаете как е.

Като цяло ми харесват хората, но например вуйчо и баща ми все по-ескалиращо ги "хранят". Според мен е, защото са от друго поколение, както и германците, с които комуникират. Може би младите германци като мен, с които комуникирам са по-отворени и тн. Не знам. Харесва ми тук, харесва ми, че хората сами спазват елементарни правила, има гражданско общество и култура. Аз съм атеист, но тук в Бавария май са доста религиозни и мисля, че християнските ценности не са празнословия за тях. Да, малко са скучновати, имат своите странности и тн., но кой ли няма. Тези, които толкова много им се дразнят просто да сменят държавата.

Потребители благодарили на автора lchan за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот amatama » 4 Януари 2018, 17:15:44

lchan нищо не си научил за немците,а когато го научиш повярвай няма да посмееш да го напишеш ! :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот zlateto » 4 Януари 2018, 17:20:45

lchan написа:... първо трябва да уточня, че германците не ме приемат точно за българин или източноевропеец, а за японец ...

Cега трябва да качиш и снимка ;-)

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
Mr.Bombastic

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 4 Януари 2018, 17:36:42

amatama написа:lchan нищо не си научил за немците,а когато го научиш повярвай няма да посмееш да го напишеш ! :mrgreen:

Сподели де. Има-няма две години, откакто плашиш немците, че ще им напуснеш скапаната държава. Още не са ти спрели помощите, види се? :laughing6:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот amatama » 4 Януари 2018, 17:40:13

"Научих достатъчно за теб, " : дано да си научил достатъчно и за себе си ! :mrgreen:

чак пак да бълвам мнения по цял ден ? за миналата година Имам по мнение на месец дано не съм преклил с бълването...тая година ще гледам да бълвам по малко :mrgreen: колкото до "олигофренията" за нея информирах модератор да видим има ли Форум или не... но щом ме обиждаш значи си чул истината в думите ми: най краткия начин един българин да ти стане враг е да мy кажеш истината :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот lchan » 4 Януари 2018, 17:58:44

Чудно ми е нещо друго. Аз съм възпитан и съм свикнал и така и ми е приятно винаги да помагам на жена, когато видя, че например й е тежко нещо, да отстъпвам място, да отворя вратата и тн. Но веднъж една германка се закачва в моя вход, а аз пушех пред входа. Отворих й вратата, защото ръцете й бяха заети и й предложих да кача щайгата с някакви препарати и какво ли не нагоре. Тя ми отказа и каза, че нямало нужда или нещо от сорта, това беше съвсем в началото, като дойдох. Знам, че германките са силно еманципирани и тн. и тн., но на мен винаги ще ми се струва тъпо и невъзпитано и немъжко да не предложа помощ в такива случаи, пък както ще да е прието тук...мои си ценности, които мисля, че не са фатални за интеграцията ми. Веднъж видях как в рейса едно момче и момиче се качиха и момчето се пльосна на единственото свободно място и остави момичето право. Много грозно, при все, че са гаджета или най-малкото познати...в други случаи - отстъпвам на жената да се качи първа в сбана и тя ме гледа супер-изненадана и приятно впечатлена, или пък отварям и задържам вратата някъде и пак така. Вариянтите са два (или смес от двете):
- изненадват се, че този смотан ауслендер има цивилизовани обноски
- просто не е обичайно, имайки предвид, че германските мъже са малко...една позната ги нарече "ръбчета".

Потребители благодарили на автора lchan за мнението:
schachmatter

Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 4 Януари 2018, 20:55:40

Това с отричането на кавалерството не е само баварски феномен. В северна Германия е далеч по-ясно изразен, а в Скандинавия бие към екстремното... "Криворазбраната еманципация" по Войников.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот itzo » 5 Януари 2018, 09:18:00

onufriy написа:Това с отричането на кавалерството не е само баварски феномен. В северна Германия е далеч по-ясно изразен, а в Скандинавия бие към екстремното... "Криворазбраната еманципация" по Войников.

Ама пък и на местните менове така им изнася ииии може да се каже, харесва :laughing6: Не се охарчват по барове и кръчми да черпят, не си дават зор да се правят на кавалери...даже могат да си пърдят спокойно на масата, без да предизвикват осъдителни погледи и реплики, а най-много контрадействие от женската половина :laughing6:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот lchan » 5 Януари 2018, 12:30:54

Жените като цяло са по-добрата половина от човечеството.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 16 Януари 2018, 08:53:50

lchan написа:Жените като цяло са по-добрата половина от човечеството.

Не само жените. И европейските народи се различават доста помежду си... :mrgreen:

We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
Митака ФУ

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

ПредишнаСледваща