• Advertisement

Хубави мисли

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Хубави мисли

Мнениеот zlateto » 9 Април 2014, 10:02:24

"Дали черната котка ще ти донесе нещастие, зависи преди всичко от това: Човек ли си или си мишка?!" Януш Вишневски

"Жените са едно, а Жената съвсем друго! Може да знаеш всичко за жените като цяло и нищо за една единствена." Джон Стайнбек
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
daisymmboyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот boyko123 » 9 Април 2014, 21:21:33

zlateto написа:"Жените са едно, а Жената съвсем друго! Може да знаеш всичко за жените като цяло и нищо за една единствена." Джон Стайнбек

Според мен е вярно и обратното - колкото и да опознаваш една жена (че даже и повече ;)), жениТЕ си остават мистика и мистерия :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот ysmivka » 10 Април 2014, 10:19:52

boyko123 написа:
zlateto написа:"Жените са едно, а Жената съвсем друго! Може да знаеш всичко за жените като цяло и нищо за една единствена." Джон Стайнбек

Според мен е вярно и обратното - колкото и да опознаваш една жена (че даже и повече ;)), жениТЕ си остават мистика и мистерия :)

На Златето са и ясни жените точно толкова, колкото и на теб. Много добре обаче пуска трохички, да клъвкат врабчетата.
Какво щяха да бъдат мъжете без жените? - Рядкост господа, голяма рядкост.
Марк Твен

Трудно е да си жена, имайки предвид, че се налага да контактуваш с мъже.
Дж. Конрад
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 362 пъти

Мнениеот boyko123 » 11 Април 2014, 00:10:32

ysmivka написа: Много добре обаче пуска трохички, да клъвкат врабчетата...

Трохички, въдички... важното е да клъвне нещо :mrgreen:. Ама то това май у човека по дизайн... мъже, жени, все тая :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот zlateto » 17 Април 2014, 12:22:20

"Събта рабта няма, ръките у жобите и на Кенана" (Произход: Хасково)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 18 Април 2014, 11:20:41

Искам

Искам да ме изслушваш, без да ме съдиш. Искам мнението ти, не съвет.
Искам да ми вярваш, без да изискваш. Искам помощта ти, но не и да решаваш вместо мен.
Искам грижите ти, но не и да ме обезличаваш. Искам да ме гледаш, без да проектираш твоите неща у мен.
Искам прегръдката ти да не ме задушава. Искам да ме окуражаваш, без да ме насилваш.
Искам да ме подкрепяш, без да се нагърбваш с мен. Искам да ме защитаваш без лъжи.
Искам да си близо, без да ме завземаш. Искам да познаваш моите черти, които най-силно те отвращават.
Искам да ги приемеш, без да се опитваш да ги промениш. Искам да знаеш… че днес можеш да разчиташ на мен…
Безусловно.

(Хорхе Букай: Приказки за размисъл)

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 20 Април 2014, 17:55:57

"Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той ни гледа отвътре." Жилбер Сесброн

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 1 Май 2014, 17:40:13

Gute Gespräche verlängern die Freundschaft O:)

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 3 Май 2014, 14:28:09

Ще ви разкажа кратката история на четирима души. Имената им били Всеки, Някой, Кой да е и Никой. Трябвало да се свърши една жизнено важна работа, но се оказало, че Всеки бил уверен, че Някой трябва да я свърши. Кой да е можел да я свърши, но Никой не я свършил, защото работата била на Всеки.
Всеки обаче разсъждавал, че Кой да е може да я свърши, но Никой заявил, че това е работа за Всеки и лично той няма да я свърши. Цялата тази галимация завършила с една голяма кавга, която дори прераснала в тупаник, а после и в зверска говорилня. В патардията Всеки наругал Някой, че Никой не свършил добре работата, която Кой да е можел да свърши.

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 17 Май 2014, 11:15:12

"Das Denken ist zwar allen Menschen erlaubt, aber vielen bleibt es erspart." Curt Goetz

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 20 Май 2014, 10:05:31

"Das Leben ist viel zu kurz, um schlechten Kaffee zu trinken." (in Anlehnung an Goethe)

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Kostaki » 20 Май 2014, 20:32:37

Като сме дошли на Гьоте :
In der Gesellschaft sind alle gleich. Es kann keine Gesellschaft anders als auf den Begriff der Gleichheit gegründet sein, keineswegs aber auf den Begriff der Freiheit. Die Gleichheit will ich in der Gesellschaft finden; die Freiheit, nämlich die sittliche, dass ich mich subordinieren mag, bringe ich mit.

В обществото всички са равни. Никое общество не може да бъде изградено върху друга основа освен понятието за равенство, но в никакъв случай върху понятието за свобода. В обществото искам да намеря равенството, свободата, именно нравствената, че мога да се подчиня, ще внеса в него със себе си.
Аватар
Kostaki
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот zlateto » 22 Май 2014, 09:15:44

"Хареса ни с чужд ум да преживяваме и си свикнахме!" (Фьодор Достоевски "Престъпление и наказание" )

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ysmivka » 28 Май 2014, 13:35:49

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост.
За Вселената все пак не съм сигурен.
АЛБЕРТ АЙНЩАЙН
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
vessy72

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 362 пъти

Мнениеот zlateto » 1 Юни 2014, 18:56:30

“Alt ist, was man vergessen hat. Und das Unvergeßliche war gestern. Der Maßtab ist nicht die Uhr, sondern der Wert. Und das Wertvollste, ob lustig oder traurig, ist die Kindheit. Vergeßt das Unvergeßliche nicht! Diesen Rat kann man, glaub ich, nicht früh genug geben.” Erich Kästner

“Manches, was man als Kind erlebt hat, erhält seinen Sinn erst nach vielen Jahren. Und vieles, was uns später geschieht, bliebe ohne die Erinnerung an unsere Kindheit so gut wie unverständlich.” Erich Kästner

“Die Monate haben es eilig. Die Jahre haben es eiliger. Und die Jahrzehnte haben es am eiligsten. Nur die Erinnerungen haben Geduld mit uns.” Erich Kästner

daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум