• Advertisement

С кола от Германия до България

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

s kola kupena ot Germania sa BG

Мнениеот tanita » 25 Октомври 2004, 22:48:38

niakoi snae li kak tozno se poluzava Zollkennzeichen sa sakupena kola v Germania i koia sastrahovatelna kompania sklüzva dvusedmizni sastrahovki???
tanita
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот kalinka » 26 Октомври 2004, 13:49:56

най-добре отиди в АДАЦ: там ще получиш застраховка и вигнетте за Аустря, както и други полезни инфо. Сто се отнася за транзитния Кеннзейчен: към вески Бüргерамт има т.нар. КФЗ-Зуласунгстелле: там ще ти всемат сегашния Кеннзейчен и ще ти оправят документите за износа, както и ще ти напечатат транзитния (струва екстра, доколкото си спомням само за правенето на номерата взимат около 30 Еуро) и не забравяй да си набавиш документ (доколкото знам от аутохäндлер-a) че колата е произведена в Europa (поне така беше преди 2 год. ) Бг митниците искат този документ за изчисляването на митото. По принцип можеше и без него, но тогава плащаш мито като поп! Това е което знам по въпроса от собствен опит от преди 2 години.
Аватар
kalinka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tanita » 26 Октомври 2004, 19:36:11

Blagodaria Kalinka!!! Napravih tozno taka, kakto mi kasa, ne se e promenilo nisto mai pres poslednite dve godini!!! Posdravi!:-)
tanita
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Re: Жълти или червени транзитни номера за минаване през Сърбия

Мнениеот daisymm » 5 Септември 2012, 16:59:46

kristinchen написа: ...Приемам всякаква компетентна информация и съвети относно винетки ,маршрут и т.н.
Благодаря [-o< :-k

Това е моят маршрут (при положение, че тръгваш от района на Мюнхен). Важно е да се отбележи, че не се описва пътуване с газ (LPG, CNG) и се счита, че при пълен резервоар колата може да измине 900 км:

1. München (Германия) - Linz (Австрия)
Има няколко различни маршрута, по които може да се стигне до Linz, не мога да препоръчам горещо един или друг. При тръгване в Германия колата се пълни с толкова гориво, колкото да стигне до Parndorf (Австрия). Защо? Ами просто там горивото е доста по-евтино. След влизане в Австрия се купува австрийска винетка - 8 евро, 10 дни. Това може да стане на всяка една погранична бензиностанция от големите вериги. Би трябвало и всяка една погранична бензиностанция в Германия да продава австрийски винетки, но аз лично не съм купувал.

2. Linz (Австрия) - Parndorf (Австрия)
В Parndorf на Outlet-а (GPS координати 47.979006,16.847362) се прави презареждане с гориво на бензиностанциите на JET. Виждат се от голямо разстояние. Там има поне още една друга бензиностанция, но цените на тези 2 JET-а са най-атрактивни, с около 15-25 цента по-ниски от цените в Германия и на магистралата в Австрия. Внимание - бензиностанциите там работят от 6:00 ч. до 24:00 ч., така че който пътува трябва да го съобрази. Ако стане разминаване, на изхода на Австрия има бензиностанция директно на магистралата, но с по-скъпото гориво.

3. Parndorf (Австрия) - Tompa (Унгария)
През Унгария може да се пътува с винетка (като се използват магистралите) или без винетка (само по първокласните пътища). При спазване на ограниченията на скоростта има забавяне около един час, при каране по първокласните пътища. Но в този случай пътя се намалява с около 50 км (икономия на гориво->средства), кара се с по-ниска средна скорост (икономия на гориво->средства) и не се плаща винетка. Експериментирал съм, като съм пътувал и по двата начина. Каране извън магистралите има смисъл само през пролетно-летния сезон (ремонтират магистралите, няма сняг) и ако е през нощта (няма трафик).

Препоръчвам КПП Tompa (Унгария), защото преминаването обикновено става за три минути, за разлика от Horgos, където съм разтоварвал цялата кола и съм чакал по 1 час (през месец март, не през отпускарския август) някой да благоволи да провери багажа. Трябва да се има предвид, че при последните 30-ина километра се излиза от магистралата и се кара по първокласен път.

Ако се избере пътуването с винетка е необходимо да се знае, че:
- винетките в Унгария са електронни, приличат на касова бележка и просто се пазят в колата за проверка.
- могат да бъдат закупени в Австрия, непосредствено преди влизане в Унгария, на павилионите след унгарската граница или на всяка една бензиностанция. Препоръчвам закупуване на унгарска винетка в евро в Австрия или в Унгария от бензиностанция от големите вериги, където ще обменят еврото по централния им курс или много близък до него. Не е необходимо да се купува винетка от първата срещната бензиностанция. Проверките от полицията се правят обикновено на паркингите или на границата. Все пак купуването й не бива да се отлага прекалено дълго.
- унгарската винетка се мени по продължителност и цена през раличните сезони, може да струва 5-10 евро. Актуална информация има тук

4. Tompa (Унгария) - Калотина (България)
Тук може да се отбележи, че си струва човек да обмени 10-15 евро в динари, след влизането си в Сърбия. Може да бъдат използвани евентуално за зареждане на гориво, ако при пълен резервоар колата не преминава 900 км (толкова са от Parndorf до Калотина).

Актуалните пътни такси през Сърбия са: 2.50 евро, 3.00 евро и 6.00 евро. На путарините (местата, където става това плащане) спокойно дайте евро. При обръщане на таксата в евро сърбите са били доста благосклонни, в смисъл, че е направено по съвсем нормален курс. Препоръчвам да си приготвите дребни банкноти и монети, за да не трябва да чакате дълго да ви върнат ресто (случвало се е да не могат да върнат, докато не минат няколко други човека или да предлагат да върнат динари). Тук няма кой знае какво за казване. Единственото по-важно е, че не минавам по новия околовръстен път на Белград, а си карам през града. По-бързо, по-спокойно и по-удобно е.

И да не се забравя българската винетка!

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението (общо 4):
Ichi Gekionufriyiavkatavelingrad
Рейтинг: 17%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: С кола от Германия до България

Мнениеот момчил222 » 1 Юни 2015, 15:59:58

Здравейте колеги.Незнам тук ли му е мястото да питам но ми предстой пътуване от Варна до Германия(Фрайбург) и прочетох така доста информация от Сърбия или Румъния да се мине,а информацията е стара.Всички казват през Сърбия,главно защото през Румъния са ужасни пътищата.
Мисълтът ми е ,че вече сме 2015 и Предполагам Румънците са си оправили пътищата.

Споделяйте само хора които наистина сте го минавали
момчил222
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Re: С кола от Германия до България

Мнениеот zlateto » 3 Юни 2015, 18:45:59

момчил222 написа:Здравейте колеги.Незнам тук ли му е мястото да питам но ми предстой пътуване от Варна до Германия(Фрайбург) и прочетох така доста информация от Сърбия или Румъния да се мине,а информацията е стара.Всички казват през Сърбия,главно защото през Румъния са ужасни пътищата.
Мисълтът ми е ,че вече сме 2015 и Предполагам Румънците са си оправили пътищата.

Споделяйте само хора които наистина сте го минавали

:arrow: Откъде минавате с автомобил към Родината
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Предишна

Назад към Общ форум