• Advertisement

Търговия на открито

Форумът, който касае всеки!

Търговия на открито

Мнениеот nasko70 » 30 Ноември 2013, 13:05:49

Здравейте! Моля за малко информация! Интересува ме какви са законовите изисквания за търговия на улицата или по пазарите им , на хранителни продукти, приготвени на място(например хотдог,палачинки ...)! В коя институция в Холандия, биха ми дали най-точна информация? Ако има някой, който е преминал през това, ще съм много благодарен да сподели опита си! Благодаря предварително на всички!
Аватар
nasko70
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 4 пъти

Re: Търгoвия на открито

Мнениеот boyko123 » 1 Декември 2013, 20:26:38

Наско, здравей, не съм минал лично по този път, мога да говоря само по "литературни данни", дано да помогне все пак. За продажба на пазара е необходимo разрешение (Marktvergunning) от кметството (gemeente). За търговия на открито извън пазара е необходимо друго разрешение - Standplaatsvergunning - пак оттам. Необходимо e преди това да си регистрирал фирма в KvK - Kamer van Koophandel (Търговския регистър). По тази тема е писано вече тук. Доскоро се изискваше и специален Martkpass, но това отпада от 1.1.2014.

За производство и търговия с храни по принцип е необходима регистрация (не разрешение) от NVWA - Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (Netherlands Food and Consumer Product Safety Authority). Това е сайта им, но английската част е практически безполезна, а холандската - порядъчно объркана :(.
http://www.nvwa.nl/
Има куп изключения от изискването за регистрация, така че в конкретния случай може и да не е необходима.

Според мен най-добре е да се обърнеш към кмеството, виж дали имат "ondernemersloket" (гише за предприемачи ;) ) и те ще те насочат по-нататък.

Успех и казвай как върви...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението (общо 4):
medichkovanasko70Ichi Gekivelingrad
Рейтинг: 17%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Търгавия на открито

Мнениеот nasko70 » 2 Декември 2013, 16:06:13

Много благодаря за информацията! :) Вече насрочих среща в общината за утре, така че поне ще задам всички въпроси, които имам, а дали и какви отговори ще получа, зависи изцяло от компетенциите на г-жата с която имам афспрак. :)
Ще държа в течение темата! Благодарско още веднъж! :kysmet:

Потребители благодарили на автора nasko70 за мнението:
medichkova
Рейтинг: 4%

Аватар
nasko70
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 4 пъти

Re: Търговия на открито

Мнениеот medichkova » 13 Март 2015, 10:12:24

Привет,
Наско дали имаше развитие търговията, с която си искал да се захванеш?

Мен ме интересува, ако някой е наясно колко пъти в седмицата организират открит пазар?
И приблизително цената на сергия ?

Също така дали е разрешено раздаването на рекламни брошури и изисква ли се някаква специална регистрация за този вид реклама.

И дали има обществени пространства, където монаг да се организират отворени семинари/срещи за съседите (демек хората от квартала ;)

Мерси предварително.
P.S. Ще си позволя да направя една специална тема за популяризиране на услуги/търговия и ще копирам някои от тези въпроси и там, че тази тема е сатара и не знам колко активност би имало.
medichkova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 3 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки