• Advertisement

Отварянето на трудовия пазар потвърдено

Форумът, който касае всеки!

Отварянето на трудовия пазар потвърдено

Мнениеот boyko123 » 4 Декември 2013, 20:43:26

Вчера парламентът на Холандия отхвърли с 32-114 гласа предложение на крайно-дясната партия PVV за запазване на разрешителните за работа на българи и румънци и след 1.1.2014, независимо от договорките в ЕС. В дебата правителството потвърди, че трудовия пазар се отваря напълно след 1.1. В същото време социалния министър обеща да търси пътища в ЕС за намаляване на "отрицателните последици" от миграцията вътре в съюза, по-специално заплащане под минималното и злоупотребата със социални помощи.

За четящите холандски, ето източниците:
http://www.nu.nl/politiek/3644624/kamer-stemt-vrije-toegang-roemenen.html
http://www.nu.nl/politiek/3645719/vrij-verkeer-eu-niet-heilig-asscher.html
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Отварянето на трудовия пазар потвърдено

Мнениеот boyko123 » 4 Декември 2013, 21:48:02

За вдигането на рейтинга е факт. Колкото до излизането от ЕС - надали. Глоби и "порицание" вероятно, ама в интерес на истината по-скоро ще променят правилата на ЕС, отколкото да излязат някои от "големите". Мисля аз. Но добре че засега е само хипотетично обсъждане :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот boyko123 » 4 Декември 2013, 22:35:03

Че има правила - има. И работят, в повечето случаи. Но и гео-политиката не е от вчера. И правилата обикновено ги правят богатите и силните, според интереса си. Но ще видим... сега-засега сме вътре, и от Нова година - още по-вътре ;), та нека да е хаирлия :)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Rashkov1 » 5 Декември 2013, 20:32:17

Ако мен питате ние отдавна сме си вътре . Просто хората си пазят хляба ( визирам социалните придобивки от предполагаемите тълпи социални туристи). Само че тия тълпи вече са си тук и то доста отдавна мисля аз. Лично мен ако питате повече ще спечелят отколкото ще загубят тукашните икономики така че не ги мисля.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот boyko123 » 6 Декември 2013, 13:11:53

Rashkov1 написа:... Само че тия тълпи вече са си тук и то доста отдавна мисля аз. Лично мен ако питате повече ще спечелят отколкото ще загубят тукашните икономики така че не ги мисля.

И аз така мисля. Цялата тази конструкция "можеш да живееш тук - ама не можеш да работиш - ама можеш да си отвориш фирма" е идиотщина и всъщност подтиква хората да правят всякакви полу-легални конструкции. И надали спира тези, които искат да "източват" системата. Така че нормален трудов пазар е от полза за всички. Обаче някой трябва да го обясни на "общественото мнение"...
boyko123
Златен писач
Златен писач

Назад към Работа, данъци и осигуровки