• Advertisement

Leeuwarden

Форумът, който касае всеки!

Leeuwarden

Мнениеот DAVE » 15 Януари 2016, 07:15:46

Здравейте получих оферта за работа в гр. Леуварден, аз съм семеен с две деца. Доста инфо изчетох, но ми се иска да попитам някой, който е бил там или има инфо от първа ръка. Как е обстановката, добре ли е за живеене въобще, какъв е животът в северните провинции?
DAVE
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Leeuwarden

Мнениеот boyko123 » 17 Януари 2016, 13:23:07

Докато чакаме "първата ръка" да напише нещо ;), ето малко информация от мен от "втора ръка", т.е. общи познания, епизодични посещения на града и мнения на познати от "този край".

Първо, разликите между отделните региони в Холандия са малки. Една позната казваше "ами те всичките им градове еднакви". Всъщност не са съвсем еднакви, но правят такова впечатление, особено за "нетренирано" око. Разликите по-скоро са между малките населени места (затворени и консервативни) и големите градове (либерални и толерантни). Leeuwarden по холандските стандарти е "голям град". Освен това холандския "далечен север" е по-скоро около и над Грьонинген - консервативен, бавен, протестантски и ляво политически ориентиран. Leeuwarden георгафски и културно е "по средата" между запада (Randstad - динамичен, либерален, нахален и пренаселен) и севера. Т.е. приятен и сравнително спокоен град, квартира се намира по-малко трудно и за по-малко пари отколкoто в Randstat. Но подозирам, че все пак квартирата ще е основния проблем, освен ако работодателят не помогне. С английски можеш да се оправиш почти навсякъде, ако обаче ще се местите семейно и търсите английско училище за децата, може да е трудно. Има много по-голям избор в Амстердам и Хага, да речем. А могат да научат и холандски :) .

Leeuwarden е със сравнително ниска престъпност (която и без това не е кой знае колко висока в Холандия), но в същото време минава и за малко "убит" град, т.е. не се случва кой знае какво. Рядко попада и в новините по какъвто и да е повод.

Аз като ходя там по работа, обичам и да се поразходя. Има доста вода и въздуха е чист, даже и в центъра.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Leeuwarden

Мнениеот DAVE » 21 Януари 2016, 10:20:14

Мерси много за отговора =D> . Описанието съвпада почити на пълно с представата, която си бях изградил.
DAVE
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки