• Advertisement

Колко като % се удържат от БРУТОто

Форумът, който касае всеки!

Колко като % се удържат от БРУТОто

Мнениеот stzbg » 2 Март 2017, 20:27:30

Тъй като не мога да намеря автентична информация, бих искал някой запознат да се включи.
Например, при 40 работни часа на седмица, брутното възнаграждение е около 1500Е.

Колко като % са тези удръжки и за какво?
stzbg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Колко като % се удържат от БРУТОто

Мнениеот boyko123 » 2 Март 2017, 20:47:53

Зависи от доста неща, например дали си сам или сте семейство, имате ли деца, имате ли собствено жилище, и пр.

Но бърза индикация за сам човек може да се получи оттук:
http://www.loonwijzer.nl/home/salaris/brutonetto
Пишеш брутото горе в ляво, натискаш "Berekenen" и получаваш нетото. При около 1500 евро бруто удръжките (за данък общ доход и задължителни осигуровки) са около 150 евро. Между другото, минималната работна заплата за 40 часа и човек над 23г в момента е 1550 евро.

Ако работиш тук задължително трябва да сключиш и здравна застраховка, 80-100 евро на месец минимум.

Освен това има сложна система за надбавки при ниски доходи - ето тук един подобен (може би) на твоя случай:
viewtopic.php?f=252&t=23799
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
Mr.Bombastic
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот stzbg » 2 Март 2017, 21:00:11

Много Ви благодаря за бързата реакция и за изчерпателния отговор!
Успехи... :)

boyko123 написа:Ако работиш тук задължително трябва да сключиш и здравна застраховка, 80-100 евро на месец минимум.

Да, това го проверих... И в онлайн имаше опции да избера някакви добавки към нея!
Какво получавам за добавката за зъболекар?(май беше 20-30 евро още на месец)
Какви манипулации са включени безплатно?

Потребители благодарили на автора stzbg за мнението (общо 2):
boyko123Mr.Bombastic
Рейтинг: 8%

stzbg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот boyko123 » 2 Март 2017, 21:13:46

Мерси! Има разни допълнителни пакети към здравната застраховка, да. Различни са в зависимост от застрахователя. Зъболекарските пакети покриват някаква обща сума годишно (250, 500 и т.н. евро годишно), независимо за какви манипулации става дума (понякога има и % самоучастие, примерно 20%). За повечето такива пакети обаче се изисква холандски зъболекар да ти издаде документ, че "зъбите ти са наред" - т.е. че няма остри проблеми. Понякога "на промоция" пускат и пакети без такова изискване.

Дали има смисъл от такъв пакет е трудно да се каже. Ако ще правиш 1-2 пломби годишно, вноските по застраховката ще са по-големи от цената... Мен обаче вероятно ме мразят застрахователите, "изсмуках" си целия лимит последните години :mrgreen:

Успех и здраве и на тебе! :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот juventus » 4 Март 2017, 00:26:02

От брутото се удържат и ваканционни,които се изплащат на куп един път в годината,мисля че има и други неща.Чисто е около 7,50 на час х 8ч. на ден=60 евро на ден х 5 дена седмично 300 евро х 4 седмици месечно= 1200евро,спомням си преди години че най-отдоло на разпечатката която получих в края на месеца пишеше ,,ще получи по сметкат тотално 1150,, ,ама тогава и минималната беше 1450 бруто.Относно здравната щи напиша няколко важни неща които е добре да знаеш,относно зъболекраските услуги има различни пакети както е споменал boyko123.Всеки пакет имат месечна вноска всеки месец,и всеки пакет предлага различни услуги.Примерно басисния най-ефтиния предлага най-елементарните услуги(преглед,пломба,чистене на зъбен камък и т.н.), най-скъпия предлага коронки,мостове и тем подобни (които част си плащаш кеш при зъболекара останалото го изплаща застрахователя) някога коронките ги изплащаха на 100% застрахователите и то порцеланови,ама тоя лукс приключи ;-) Преценяваш си според нуждите.Моите зъби са здрави и нямам такава застраховка,ходя един път в годината на преглед и почистване на зъбен камък и ми излиза 40 евро кеш директно в кабинета.Всеки застраховател имат по един голям тефтер ;-) който изпращат на клиентите си в края всяка текуща година какви пакети ще предлагат за следващата и в тоя тефтер е описано подробно кой пакет какво покрива и колко%.Може да им се обадиш да искаш да ти го изпратят да разгледаш офертите им,или виж им по сайтовете може да ги имат и дигитално вече.Другото което е на ниската земя има една тъпотия към основната ти здравна застраховка наречена „Собствен риск,, минимума е около 360 евро годишно,тоест първите 360 евро ако трябва да се лекуваш си ги покриваш отделно от месечната премия(не при всички случеи,примерно преглед при личния винаги се плаща от застрахователа) но бърза помощ си е към 700 евро на курс така че,така че ако само ти се налага бързо да се предвижиш до болницата по добре си викни такси ;-) Иначе за зъболекарската застраховка много годинини подред съм имал такава и никога не сами искали удостоверение от зъболекар да ли са ми здрави зъбите,просто им се обаждам в края на годината когато мога да си променя полицата казвам им какъв пакет искам и след няколко дена новата ми полица ми идва в пощата.Успех и Здраве! :)

Потребители благодарили на автора juventus за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 16 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки