• Advertisement

Студентска здравна застраховка в Холандия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Студентска здравна застраховка в Холандия

Мнениеот iniuta » 19 Април 2010, 01:25:31

Често новодошлите българи тук ме питат дали да си правят здравна застраховка, при положение, че имат Европейска здравно-осигурителна карта. Винаги ги съветвам да го направят, най-малкото за да си "купят" спокойствие. В крайна сметка, Европейската здравна карта важи само за спешни случай, но пък всеки си преценява...

За тези, които все пак предпочитат да се застраховат, предлагам малко информация:

Най-изгодните студентски застраховки се предлагат от AON и Lippmann/IPS.
Лично аз съм застрахована в AON, (ISC Complete Package). Избрах тях, защото освен че покриват разходите за зъболекар, предлагат и възможност за разсрочено плащане на равни месечни вноски. (по 38 Е /месец ).

Повече информация за АON можете да намерите тук:
https://www.students-insurance.eu/stude ... scomplete/

и за Lippmann тук:
http://ips-lippmann.hofstaete.nl/bymysi ... F203B4F%7D

Имайте предвид, че ако нямате застраховка, покриваща денталните услуги, ще трябва да платите на място в брой или с холандската си дебитна карта.

Ако започнете работа попитайте работодателят си дали ще ви осигурява здравно. Какъвто и да е отговора, се свържете със здравно-осигурителната си компания за да ги уведомите, че вече сте работещ. ( няма значение колко часа на седмица работите, важно е, че работите ). Ще ви обяснят какво трябва да направите. Има няколко варианта - да ви насочат към друга компания, да ви увеличат вноската или да ви променят застрахователния пакет.

Хайде със здраве, за да не се налага да си ползваме застраховките...

Потребители благодарили на автора iniuta за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Назад към Новобранец