• Advertisement

Малко инфо за Венло и времето в Холандия?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Малко инфо за Венло и времето в Холандия?

Мнениеот timefactor » 7 Май 2016, 22:41:57

Здравейте :)
След няколко дни заминавам за Венло на работа. Интересува ме климата,времето (лятото) и какво ми е най-необходимо за престой в Холандия. И колко горе долу пари ще са ми необходими за първия месец до заплата (не пия,не пуша). Интересува ме също откриването на банкова сметка (коя банка и коя карта са най-добре - било за теглене от АТМ,пазаруване онлайн евентуално, плащане в магазини и т.н. Също и СИМ карта и мобилен оператор,също и за интернет ме интересува мобилни пакети.
Благодаря!
timefactor
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Малко инфо за Венло???

Мнениеот Dada-14 » 9 Май 2016, 00:50:02

Здрасти,не живея отдавна тук,но от собствен опит ще кажа,надявам се и други мнения да събереш :)
за Венло освен че е на границата с Германия-друго незнам,но климата тук не е по-различен от БГ-днес бяхме по къс ръкав,миналата седмица със зимните якета.......по-често вали и духа вятър от БГ.....
Пари ако ти трябват за храна само е евтино,ако си купуваш предимно от магазин за пример цени-Хляб 0.80е ,масло/маргарин -1е,мляко-0.60е,кашкавал-6е (за 1кг),-ТОВА СА НАЙ-ЕВТИНИ,НО НА КАЧЕСТВО СА ДОБРИ

за банка-повечето чужденци ползват ING,стига да имаш адресна регистрация и bsn бързо става,но тук хвалеха и други банки,може би зависи и от града....с техните карти да плащаш в Холандия е ежедневие ,но извън нея неее,както и тук VISA ELECTRON картите на много места не ги приемат.Аз тук плащам и ползвам тяхната карта,а за интернет плащания имам VISA ELECTRON(от бг).Ако превеждаш пари от тукашна на бг сметка-тук невзимат такса,но в БГ взимат в зависимост от размера на сумата и коя ти е банката(оринтировъчно до 1000лв е около 10-15лв)...

и за мобилна карта-ще прозвучи като реклама,но тази компания е нова и имат добри оферти http://www.vectonemobile.nl/en/ сим картата е безплатна,но по-лесно е да я поръчаш да ти я пратят по пощата,отколко да я намериш в магазин(безплатна е)
Ваучери по-лесно се намират(или онлйн купуваш) от минимум 10е,като го заредиш избираш кой пакет искаш(набираш *....#),за 10е може да заявиш 1000 минути-национални и международни мобилни и 2гб нет-но са за един месец!НЕДОСТАТЪК-свършат ли ти по-рано от месец не можеш да заредиш пак такъв пакет,трябва да чакаш да е изтекъл месеца,другото което е преди бяха 500минути за 10е,и често варират според промоциите им,стигат и до 2000мин.
Има още много мобилни компании с евтини международни цени,надявам се да пишат и за други.....

ПАК ЩЕ КАЖА ЧЕ НАПИСАНОТО ПО-ГОРЕ Е МОЕ МНЕНИЕ И ОПИТ! ДАНО СЪМ ПОМОГНАЛА :) УСПЕХ

Потребители благодарили на автора Dada-14 за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Dada-14
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 12 пъти

Re: Малко инфо за Венло???

Мнениеот boyko123 » 9 Май 2016, 12:27:25

@Dada-14 - бързо трупаш личен опит, и добре, че споделяш :)

Някои добавки от мен - времето наустина е много промениво, очаквана максимална температура за идващата събота - 10 градуса. Ей тук човек може да следи текущото време и прогнозите http://www.buienradar.nl/, на чист холандски език :). Като напишете горе в ляво името на града, получавате локална прогноза.

Ето статистически климатични данни:
http://www.klimaatinfo.nl/nederland/venlo.htm
За информация neerslag = валеж, и колоните са: средна мах. темп., средна мин. темп., часове слънце на ден, дни с валеж в месеца, и т.н. Т.е. лятото е хладно и влажно, а зимата - мека и влажна. Снегът е изключение. Според холандската метеоролична терминология, дни с температура над 20 гр. са "топли", над 25 - "летни" и над 30 - "тропически". Няколкото "тропически" дни в годината за доста тежки, пак заради влагата.

За това какво още е нужно в Холандия - колело (велосипед). С "дисаги" (чанти) за багаж ;).

Попрочети и другите теми из "Новобранец", обсъждани са подобни въпроси.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Малко инфо за Венло и времето в Холандия?

Мнениеот boyko123 » 25 Август 2016, 23:36:01

Новина на деня в известен холандски сайт (nu.nl): "За трети пореден ден термометърът в De Bilt (където е националната им метеорологична станция) надмина тропическите 30 градуса и за малко не счупи абсолютния рекорд за август - 31.1 градуса. Активиран е националният план "горещини" (nationaal hitteplan). Много училища (където е заочнала уч. година) минават на тропическа програма, т.е. учат с намалени часове. На някои строителни обекти се работи от 7:30 до 14ч, вместо обичайното 8 - 16:30".
Изобщо, закъсаха го холандците ;-) . Питам разни холандски познати - а национален план "мрачно, мокро и мизерно време" нямате ли? А те "ами ние сме закърмени с такова време, няма нужда от план". Обаче както каза един комшия, "все пак възлагам известни надежди на глобалното затопляне".
:naslynce: :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот timefactor » 28 Август 2016, 15:39:22

Абе аз докато бях я имаше 5/6 дни по добри. През повечето дни валеше по няколко пъти през деня,сега гледам май е дошло лятото и там :) Малко със закъснение,но по добре късно от колкото никога :)
timefactor
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 29 Август 2016, 12:36:41

Хм, тебе да не би да те няма вече тука? Тъкмо се надявах да разкажеш преживявания, знам че се махна от гъбите, ама мислех че си намерил нещо друго...

Иначе времето се постопли, да, даже и тази седмица се очаква още малко лято. Спомням си един виц дето питали един англичанин "вярно ли е, че няма лято в Англия", а той "О не, имаме си лято. Ето например миналата година беше на 23 юли, петък". Та горе-долу и тук така...
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот timefactor » 16 Септември 2016, 20:32:45

Махнах се да :) Хубава държава Холандия,уредена,подредена....но да си холандец :) А за разказване - всеки знае за какво иде реч за работа с поляци и т.н. :) Но както и да е. Бих се върнал но не за 1100 евро заплата и при тези условия на живот,бит и всичко.

Потребители благодарили на автора timefactor за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

timefactor
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 16 Септември 2016, 20:49:09

На мен пък, дъжда не ми пречи. Даже напротив. Нека да вали - това е полезно. Става по-зелено-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот pisanio6 » 2 Октомври 2016, 13:58:01

Здравейте ! И аз сам се запътила кам Венло ! Искам да попитам след време мога ли да взема семейството си ? Ще работя към Green hause - билки и др.
Последна промяна boyko123 на 3 Октомври 2016, 00:04:23, променена общо 1 път
Причина: Кирилица
pisanio6
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот boyko123 » 3 Октомври 2016, 00:14:04

pisanio6, в Заедно се пише на кирилица.

Иначе timefactor го е казал доста добре по-горе. Особено това
timefactor написа:Хубава държава Холандия,уредена,подредена....но да си холандец
съм го чувал с почти дословно същите думи от няколко души с различно ниво на образование, език и пр. - тъй че не е лесно. Но доста хора намерихме начин да се устроим, така че е възможно.
За семейството - ти си свободен човек и естествено след време, ако имаш подходяща къща, можеш да ги доведеш. Работата в оранжерии като правило е ниско платена и настаняването (ако се урежда от фирма-посредник) е спартанско. Но е някакъв старт, дали и кога ще успееш да направиш следваща стъпка зависи от теб, и от доза късмет :).

За по-конкретни отговори ще трябва да разкажеш нещо по-конкретно за работата, условията и пр. Или просто като дойдеш ще видиш :mrgreen: . Беше питала преди време дали от България може да се намери работа в Холандия, явно си успяла, ще се радваме ако споделиш нещо по въпроса.

Хайде успех!
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот pisanio6 » 4 Октомври 2016, 18:11:49

Здравейте -нищо не се получи трябваше да замина с otto work forse чаках договора но ми казаха че работодателя от оранжерията се отказал да набира хора . Дали има други фирми с които мога да замина-recruiting ,защото купих билет за Айдховен.
pisanio6
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bombichko » 3 Ноември 2016, 11:30:37

timefactor написа:Махнах се да :) Хубава държава Холандия,уредена,подредена....но да си холандец :) А за разказване - всеки знае за какво иде реч за работа с поляци и т.н. :) Но както и да е. Бих се върнал но не за 1100 евро заплата и при тези условия на живот,бит и всичко.

Как мога да се свържа с тебе ако е удобно искам да питам едно две неща. Опитах през мейла от форума, но ми дава че е забранено.
bombichko
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот timefactor » 6 Декември 2016, 22:24:50

Питай :) 0894 23 25 28 - tel,viber,whats up
timefactor
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец