• Advertisement

Трансфер на пари

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Трансфер на пари

Мнениеот els20 » 2 Февруари 2017, 00:33:39

Здравейте, бих искал да попитам какъв би бил най-евтиния начин да се прехвърлят пари в холандска карта? Или българска карта която има най-ниски такси за теглене/плащане? Благодаря ви предварително!
els20
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Трансфер на пари

Мнениеот juventus » 2 Февруари 2017, 15:24:51

Ако си зададеш въпроса отново и обясниш точно за какъв трансфер иде реч може и да получиш работещ отоговор,защото така както си го задал трябва да ,,хвърляме боб,, за да отгатнем.
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот boyko123 » 2 Февруари 2017, 19:23:45

Тъкмо се канех и аз да попитам :) - да се прехвърлят пари, ама откъде и какви (лева, евро, и пр.)?
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот els20 » 2 Февруари 2017, 21:23:05

Извинявам се за неправилно зададения въпрос. Става въпрос за Евро, по какъв начин може да се прехвърлят пари от България на холандска карта най-евтино? Или някоя българска банка, от която може да се тегли безплатно или с ниски такси? Например за Германия знам, че може да се тегли безплатно от с карта на Уникредит от клонове на Хипоферайнбанк. (Например ако няма такси за теглене по всяко време може да се изтегли кеш от българската карта и да се внесе в холадската.)
els20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот juventus » 2 Февруари 2017, 22:27:48

Аз се сещам за два вариянта.Единия който според мен ще е по-скъпия парите да се изпратат чрез фирма за парични преводи като Western Union и след това да се внесат по сметката към която се води холандската карта.Другия който е ще е по ефтиния според мен е да се преведат примерно чрез интернет банкиране от сметката към която се води българската карта на сметката към която се води холандската карта,така ще се спести и ходене и чакане по опашки.Мога да кажа със сигурност че една от най-известните банки в Холандия ING не таксува нейните потребители за тегления и плащания с техните карти в цяла Европа,предполагам че и при другите конкуренти от Rabobank,ABN Amro и SNS Bank е така.
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 2 Февруари 2017, 23:08:35

Хайде малко разсъждения и от мен :). Случаят с Уникредит за съжаление не става в Холандия, нямат банка от тяхната група тук. От опита ми с 2-3 БГ банки и бързо търсене през още няколко забелязвам, че тегленето през банкомат в чужбина (напр. Холандия) винаги струва пари - обикновено 2-3 евро + 1-2% от сумата. Не е особено добър вариант...

Оттам наттък зависи... ако е налична по-голяма сума в България и според мен е най-изгодно да се прехвърли еднократно с банков превод към холандската сметка. Ако обаче ще се прехвърлят по-малки суми, но често, банковите такси скачат много. В такъв случай може да потърсиш дебитна карта от БГ банка, с която в магазин (на ПОС) в Хо. се плаща безплатно - има доста такива - да речем ДСК. Плащаш максимално с картата (тук може на практика навсякъде, даже на пазара) и ограничаваш тегленето на кеш до минимум. Хвърли едно око обаче на лимитите на картата.

Ето тук списък на всички банки в България (от БНБ), повечето имат сайтове, ако ти се сравнява, действай...

Съществува и варианта да си донесеш кеш и да си го внесеш по сметката, разбира се. Такса за внасяне няма ;).

@juventus - безплатното теглене с холандска карта в Европа не се ли отнася само за еврозоната? ABN Amro ми взема по eur 2.25 на теглене от банкомат в България. Или ING и това дава безплатно?
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот juventus » 2 Февруари 2017, 23:47:46

Съществува и варианта да си донесеш кеш и да си го внесеш по сметката, разбира се. Такса за внасяне няма ;).

@juventus - безплатното теглене с холандска карта в Европа не се ли отнася само за еврозоната? ABN Amro ми взема по eur 2.25 на теглене от банкомат в България. Или ING и това дава безплатно?[/quote]

Често съм плащал в Сърбия аутобаните и гориво на бензиностанциите,един път хвърлих едно око на транзакциите не видях допълнителна такса.За тегленето от български банкомати също.Мога да допълня че ако имаш евро на холандската картата а плащаш с нея в България или друга държава която няма евро всяка банка си има собствен курс на еврото спрямо съответната валута и си ги смята по нейния курс.Един път хвърлих едно око колко е като платиш в бг,по 1,96лв за евро ги смята ING,което според мен е реално.А за внасянето на пари в брой по сметка от няколко години към ING въведоха такса за частни лица,която е 5 евро на внасяне ако е повече от 5 пъти за една календарна година.
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот els20 » 3 Февруари 2017, 00:33:37

Благодаря за отговорите!

@ ivo75 аз също си мислих дали не би излезнало по-евтино с Paypal. Ако се свърже българска карта с еврова сметка към Paypal акаунт и холандска към същия акаунт би трябвало да стане. Имате ли представа какви са таксите в този случай?
els20
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец