• Advertisement

Онлайн пазаруване в Холандия .

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Онлайн пазаруване в Холандия .

Мнениеот gogo1979 » 5 Юли 2018, 02:02:15

Здравейте.
Живея в Холандия от около 5 месеца в град Ден Бош . Интересува ме ,как стои в Холандия въпроса с онлайн пазаруването ( от Маркетплейс и различните онлайн магазини на големите търговци). Холандски не разбирам и поради тази причина , не мога да се ориентирам от условията описани за пазаруване и доставка на сайтовете им. Не намерих подобна информация никъде и ще се радвам хората с опит да споделят. Смятам ,че темата ще бъде полезна и за други хора с оглед на това ,че все повече хора започват да пазаруват онлайн ,какво ли не...от дрехи до хранителни добавки и техника.
Въпросите ми в общи линии са два:
Когато се заявява дадена стока , по какъв начин става плащането: предварително плащане с карта или наложен платеж при получаване на стоката (каквато е обичайната практика в бг)?
Друго , което също ме интересува ... възможно ли е ,човек да си поръчва стоката за получаване от офис на куриера (както е в бг) или задължително се доставя до частен адрес?
gogo1979
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Онлайн пазаруване в Холандия .

Мнениеот juventus » 5 Юли 2018, 08:20:47

Здравей, не се казва Маркетплейс, а Марктплац ;-) Най-известния холандски сайт за търговия с всякакви стоки, нови и втора употреба.Мога да ти напиша няколко романа за него, но ще гледам най-важните неща да ги събера в няколко изречения.Пълно е с мошенници на този сайт, така, че никога не се навивай да плащаш нещо и после да ти го пратят, че има не малка вероятност да не си видиш парите повече.Това , че е Холандия, не значи, че няма мошенници.Те холандците са най-големите мошенници между другото, ама на тях все някой друг им е виновен.Ама това е една друга тема на разговор.От марткплатс, най-добре да се види стоката на място, което пак не е гаранция, че може да не е това от снимките или, че се разминава с описаниято.Особенно колите, положението е като в България, на снимките едно като отидеш нещо съвсем друго.За това най-удачно е да се пазарува в околноста.Дори на място да отидеш, гледай да тестваш стоката възможно най-разширено.Иначе не е лоша платформа за търговия.Човек лесно там може да се отърве от ненужни вещи, както и да се сдобие с такива , които му трябват.Но трябва да си използва максмиално разума на марктплатц.За другите сайтове за нови неща, повечето там пазаруване е мед и маргарин.В повечето пъти плащането става с ideal, те получават введнага парите и на другия ден си получаваш стоката.Обаче повечето работят с куриерската фирма Postnl , които са адски мърляви, могат да ти метнат пратката в градината ,ако те няма или да я оставят пред вратата ти да я вали дъжда.Аз миналата година си купих чисто нова пералня, те трябваше да я инсталират.Не я нивилираха, даже я пуснаха да върти барабана вътре с упътването и другите книжа към нея.Абе няма такива дебили като Postnl Един ден така ми писна, когато си поръчах един телефон и ми трябваше спешно, той ми го носи с 1 ден и 3 часа закъснение, че на косъм беше да го ошамаря, той се уплаши и избяга.Много ми беше дотегнало от техните изцепки,и тогава просто ми изключиха бушоните, но повечето фирми в Холандия работят с тях и е трудно да се избегнат техните ,,услуги,, С наложен платеж, тоест да платиш при получаването,аз често пазарувам онлайн, но да ти каже тая опция не съм срещал от едно 7-8 година вече.Има вариянт понякога да платиш след доставката с чек( аксептиро в 14 дневен срок) Както и с предварителен банков превод, след което ти доставят стоката.Често има и вариянт за получаване на стоката от офис на куриер,ама за какво ти е да се разкарваш? Няма да ти излезе по ефтино.И все пак от , който и сайт пазаруваш прочети добре предварително регламента им.Надявам се да съм бил полезен. Лек ден!

Потребители благодарили на автора juventus за мнението:
kolata
Рейтинг: 4%

juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 16 пъти

Назад към Новобранец