• Advertisement

квартири в Холандия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

квартири в Холандия

Мнениеот Milenak9 » 17 Юни 2008, 19:55:01

Здравейте, искам да питам дали някой може да ми помогне с инфо как да си намеря квартира в Холандия (в частност маастрихт) без да ползвам услугите на агенция?
Аватар
Milenak9
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот elle » 17 Юни 2008, 23:23:00

трудно, трудно... в Маастрихт е много тегава ситуацията с квартирите :?
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Re: квартири в Холандия

Мнениеот krissysh » 14 Януари 2009, 19:48:47

Здравейте,
вие най-вероятно вече сте си намерили квартира/апартамент/стая за живеене, но на всеки който тепърва му предстой да дойде в Холандия (най-вече Маастрихт) мога да препоръчам сайтовете за стаи по наем. Аз лично смених две места и двете намерени от сайта - www.kamernet.nl. Да, наистина трябва да си платиш за да можеш да видиш данните на собственика, но какво са 10 евро в сравнение с 200 евро за агенция. Аз лично съм много доволна и затова предлагам този вариант.

Успех!

Потребители благодарили на автора krissysh за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
krissysh
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Adelina_m » 16 Май 2014, 16:12:53

А на кого трябва да платиш? И по какъв начин се свързваш с наемателя? Мойе ли всичко да стане онлине или по телефона (имам предвид да не се налага ходене преди окончателното заминаване) Благодаря предварително! :))
Последна промяна boyko123 на 16 Май 2014, 16:40:31, променена общо 1 път
Причина: Кирилица
Adelina_m
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 18 Май 2014, 13:06:20

Adelina_m написа:А на кого трябва да платиш? И по какъв начин се свързваш с наемателя? Мойе ли всичко да стане онлине или по телефона (имам предвид да не се налага ходене преди окончателното заминаване) Благодаря предварително! :))

Един от вариантите е да се регистираш и платиш такса в някой от посочените сайтове за квартири, за да имаш пълен достъп до обявите и координатите на наемодателите. В повечето случай обаче, ако става въпрос за студентска споделена квартира, другите съквартиранти искат да се видят предварително с кандидатите за съквартиранти ( т.нар. kijkavond).

Друг начин е да се свържеш с агенция да търси от твое име, така може и да стане дистанционно.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот gmag » 22 Май 2014, 13:20:15

Аз имам питане в тези сайтове за квартири на Английски може ли да се разберем с наемодателите и дали може да се наеме квартира без среща лице в лице / дали става само с мотивационно писмо снимка и документ за студент/.Предстои заминаване на дъщеря ми за Леуварден - Холандия
gmag
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот iniuta » 22 Май 2014, 16:00:47

На английски може и да се разберете, зависи от хората насреща. Някои наемодатели проявяват разбиране, други - не. За предварителната среща също си зависи от тях.
А вариант за общежитие няма ли?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот KVS » 22 Юли 2015, 18:44:32

Привет на всички!
От 20-тина дни сме в Холандия и се сблъскваме с проблема с квартирите. Искат доходи. Пари имаме повече от достатъчно (не ни е проблем да предплатим 12 месеца), регистрирахме фирма и се готвим да развиваме частен бизнес. Искат ни една година история на фирмата (регистрирахме я преди две седмици) или постоянен трудов договор. Аз не искам да си замръзявам дейността за 3-6- месеца.
Дайте акъл как да наемем жилище. Не мовем да купим, защото не ни стигат парите чак дотам.
Благодаря предварително!
KVS
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти

Мнениеот rusenec » 22 Юли 2015, 21:54:07

Искайте да си предплатите за 1г.+ едногодишен договор за наема.
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде
Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот KVS » 22 Юли 2015, 22:44:31

rusenec написа:Искайте да си предплатите за 1г.+ едногодишен договор за наема.

Ние искаме, ама фирмата (практически монополист в жилищата под наем) не приема. Предложихме депозит, гаранция, да предплатим 12 месеца - НЕ. Искат 40-50 наема годишен доход.
Живяли сме достатъчно години зад Океана и сме меко казано учудени, някъде да не искат предплата за услуга ](*,)

Ще бъдем много благодарни на някого, ако си "сложи главата в торбата" с едногодишен договор, а ние ще си платим наемите. Винаги има варианти и ще сме благодарни за всяка информация или помощ.

Нещата са много изнервени, защото продадхме дом, коли, зарязахме всичко само и само да се "със семейството" и сега сме в някаква патова ситуация.
KVS
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 23 Юли 2015, 00:05:16

Здравейте, KVS, попаднали се в доста неприятна ситуация наистина. "Фирмата-монополист" вероятно е woningcorporatie (жилищна корпорация), те могат да са досадни бюрократи, особено ако са големи. Не знам за кой град или област става дума, но според мен е малко вероятно това да е единствената корпорация там - обикновено са по няколко. Потърсете woningcorporatie + името на града.

Друг вариант е да се потърси наем от частно лице, директно или чрез агенция. Ето няколко сайта по въпроса, повечето са на холандски, но мисля, че ще се ориентирате:
https://directwonen.nl/en/ - имат английска версия и на времето ми свършиха работа; тогава искаха половин наем комисионна, сега не знам как е
http://www.huurwoningen.nl - изисква платена регистрация 20 евро, мисля
http://www.huurda.nl
http://www.123wonen.nl
http://www.funda.nl/huur/ - сайтът е предимно за продажби на жилища, но има и секция за отдаване под наем
http://housing.expatica.com/netherlands/home.html - сайтът е специално за чужденци (expats) в Холандия, има секция за търсене на жилище, цените според мен са доста надути, но може и да изкочи нещо
Може да потърсите също "Particulier huren" + името на града

Също така някои корпорации предлагат мебелирани жилища под наем, цените са доста по-високи, отколкото за немебелираните, но условията обикновено са по-гъвкави. Потърсете "gemeubileerde huur"

Вариантът някой друг да наеме жилище, а вие да го използвате, не е невъзможен, но е е доста хлъзгав. Най-вече защото "преотдаване под наем" (onderverhuur) е законно само когато е изрично разрешено в договора на основния наемател - а това почти никога не се случва, особено пък ако наемодателя е някоя надута корпорация. При това положение, ако наемодателя "надуши" конструкцията не само че ще създаде проблеми на "междинния" наемател, но и може директно да ви изхвърли от жилището. Случи се на два пъти в последните години в моя квартал.

Когато кандидаствате, пригответе документи, от които се вижда колко сте надеждни и оправни :). Доказателства за работа / бизнес "отвъд океана", клиенти / договори за новата ви холандска фирма (дай Боже да има вече), всичко това може да помогне. Успех!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
KVS

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот KVS » 23 Юли 2015, 10:49:20

Намираме се в Nieuwegein, но сме отворени за почти всяка една точка на страната. Очертава се съпругата да работи в Ротердам и сме отворени за всяко едно място, което е в посока Утрехт - Ротердам. Гледам, че в пристанищния град има много обяви. Моля, помогнете кои квартали да избягваме. Не искам да бием път и да се окажем в центъра на община с по-различени житейски ценности.

Благодаря и за сайтовете. Разпращаме запитвания към всички, които ни заинтригуват. Да се надяваме, че някой ще се обади.
KVS
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 23 Юли 2015, 14:45:15

Едно бързо Интернет търсене намери 3 корпорации които предлагат жилища в Nieuwegein: Jutphaas wonen, Mitros & Portaal. За първите две връзка тук: https://www.woningcorporaties.nl/woning ... ieuwegein/, за третата - http://www.portaal.nl/nieuwegein.aspx.

Има една специфика на пазара на наеми в Холандия - разделен е на регулиран (наем до около 700 евро) и свободен сектор (над 700 евро). Регулирания сектор допуска държавна субсидия за част от наема, но е в зависимост от дохода и обикновено има лист на чакащи. В свободния сектор (vrije sector huur) няма субсидия, но се намира жилище доста по-бързо; обаче обикновено искат стабилен доход. Във вашия случай предплатата вероятно може да замени донякъде това изискване. Ако съпругата започне работа с трудов договор (в Ротердам, както споменахте), това съществено ще опрости нещата, според мен.

Колкото до кварталите за избягване, аз живея в другия край на кралството (на 2 часа с кола на изток ;)), така че нямам кой знае колко лични наблюдения, но от това което знам, мога да кажа следното.
От големите градове Ротердам е най-"шарен" като житейски ценности ;), с относително най-нисък стандарт на живот и висока престъпност. Утрехт минава за най-добър за живеене и съответно доста скъп. Само че в Холандия тези разлики не са особено големи - гета от типа на американските или каквито съм виждал в и около Лондон тук на практика няма.

Лоша слава имат например следните места:
Rotterdam: Zuid (бедност и имиграция)
Den Haag: Schilderswijk (минава за крепост на исляма в Холандия), Duindorp (консервативни бедни ксенофобски холандци)
Utrecht: Kanaleneiland и в по-малка степен Overvecht
Gouda: Oosterwei, Akkeren - много Марокански емигранти, престъпност. Като цяло градът няма добро име.

Някаква представа можете да получите и от сайтa funda.nl. Намирате жилище за продан в квартала, който ви интересува, отивате на него и кликвате на "Map & neighbourhood". Там излизат разни данни за квартала; ако например средния доход на човек е нисък, това е сигнал.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
KVS

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот KVS » 23 Юли 2015, 22:59:46

Благодаря за информацията. Днес съм разпратил запитвания за над 30 жилища по нета (в обявите няма телефон) и числото на отговорите е 0 (нула). Меко казано сме шокирани, че не може да се наеме жилище лесно. Предлагаме пари в брой и не става. Родата тук услужливо ни предложи да потърсим жилище за над 1500 евро и че ще намерим веднага. Ако го бяха казали докато сме оттатък, щях да им се изсмея и да ги навра на едно по-особенно място. Всичко било лесно, няма ядове, идвайте. В такъв филм се видяхме, че не е истина. Аз няма да живея в Манхатън, за да давам такива при за наем ](*,)
Благодаря още веднъж за всяка информация!
Знам само, че изнесем ли се от тази дупка (в която сме навряни в момента), повече на тези хора няма да се обадя :-# А още веднъж да прекарвам целия багаж през Океана ще си е събитие....
KVS
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот KVS » 24 Юли 2015, 13:50:45

boyko123 написа:Едно бързо Интернет търсене намери 3 корпорации които предлагат жилища в Nieuwegein: Jutphaas wonen, Mitros & Portaal. За първите две връзка тук: https://www.woningcorporaties.nl/woning ... ieuwegein/, за третата - http://www.portaal.nl/nieuwegein.aspx.

Заприличва на латино сериал. От тези агенции ни препоръчаха да се запишем при социалните и след около 7 години щял да ни дойде реда. А дотогава???

Извинявам се че ви занимаваме така, но просто ни липсва каквато и да е информация.

Благодарим за всякаква информация тук или на ЛС!

Сега вместо да си търся бизнес партньорите (от близо година разработваме една ниша) и да започшам да работя, аз трябва да ида в някой склад да редя кашони, за да "имам доходи". Не е истина какви абсурди ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
KVS
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Новобранец