• Advertisement

Търся работа?

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся работа?

Мнениеот didko87 » 23 Март 2014, 17:37:07

Здравейте на 27 година от около месец съм в ротердам,след няколко дни ще вземам документите и мога да да по4вам работаискам да попитам дали някой от вас мможе да предложи някаква работа ще съм много благодарен,няма някакви претенций каквото и да е имам 6офиорска книжка
didko87
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Търся работа?

Мнениеот boyko123 » 23 Март 2014, 23:55:58

Абе не е много вероятно някой точно тук да предложи работа, макар че си струва питането... А и "каква да е работа" не е много конкретно, все пак зависи с какво си се занимавал досега, да речем.

Аз мога да разкажа две "успешни истории" на познати тук в Енсхеде. В единия случай човекът попадна в дюнерджийницата, където се събират доста българи, попита дали доставят дюнер по домовете, оказа се, че не, той се договори набързо със собственика, купи си скутер (моторетка) и взе да разнася дюнери по домовете.

В другия случай опитен зидаро-мазач (8 години стаж) започна да звъни по телефона на строителните и бояджийски фирми в околността (на холандски bouwbedrijf, schildersbedrijf) и да се предлага. Не щеш ли, едни бояджии го взеха... Той обаче говори англисйки и немски и немският специално взезе в работа, ние сме почти на немската граница и фирмата работи доста и в Германия.

И в двата случая обаче хората си регистрирахе фирми и работят като подизпълнители. Т.е. носят целия риск...

В Ротердам доколкото знам има български магазин(и), потърси примерно номерата им в Интернет и питай дали не можеш да помогнеш с нещо... Не е лесно, но стискам палци.

И ако искаш сподели опит как си си оправил документите, може да е полезно и на други :)

Успех!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот iniuta » 24 Март 2014, 09:08:49

След като си вземеш BSN номера, ще можеш и да се регистрираш в де що видиш uitzendbureaus в Ротердам. Това разбира се няма да замести личната инициатива, но пък не се знае, може и от там да ти предложат нещо. Преглеждай също и таблата с обявите в супермаркетите и/или си направи своя обява, която да залепиш там.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот didko87 » 24 Март 2014, 10:05:30

Да кажа само как при мен е с документите,бях около 7 год.във полша и езика го знам отлично тук съм при познати поляци,бяхме във едно бюро и там платих 50 евро те ми оправят документите на 28 трябва да де подпиша само,А колкото до работата може да е всякаква от строителство и IT технологий не разбирам -)доколкото знам ще пробваме при пилета във някаква фабрика и в оранжерий домати и тн.
didko87
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 24 Март 2014, 10:09:21

didko87 написа:Да кажа само как при мен е с документите,бях около 7 год.във полша и езика го знам отлично тук съм при познати поляци,бяхме във едно бюро и там платих 50 евро те ми оправят документите на 28 трябва да де подпиша само

Кои те?
Документите, които ти гарантират напълно легален престой в Холандия се уреждат лично, в общината по местоживеене, като си занесеш договора за наем, преведен акт за раждане и прочие.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот didko87 » 24 Март 2014, 10:51:32

В такъв смисъл че ми помагат с езика,вместо да си блъскам главата и да не разбера половината неща човек от бюрото е съсмене и ми превежда всичко в такъв ссмисъл
didko87
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Търся/Предлагам