• Advertisement

Сключване на брак в Холандия ?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Сключване на брак в Холандия ?

Мнениеот К.К » 3 Януари 2015, 13:00:58

Привет на всички и Честита Нова Година : )

Нова съм в този форум и ме извинете ако не пиша на правилното място :)
Е моят въпрос е следният моят годеник и аз искаме да подпишем брак, но нямаме никаква представа дали това е въможно да се направи в Холандия :-k И ако е (надявам се какво трябва да направим?, как? и къде? ) Ще бъде благодарна да споделите това което знаете :)

Благодаря ви предварително :flower:
К.К
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Сключване на брак в Холандия ?

Мнениеот boyko123 » 3 Януари 2015, 22:45:19

Честита и на вас :-)

К.К написа:извинете ако не пиша на правилното място

Ами хич не беше правилното място ;), ето ви тема специално за вас :)

К.К написа:искаме да подпишем брак, но нямаме никаква представа дали това е въможно да се направи в Холандия

Възможно е, ако се обичате :). Ако и двамата сте граждани на ЕС, няма особени проблеми, стига поне единия от вас да има адресна регистрация в Холандия и да е пребивавал (адресно регистриран) в страната повече от 3 месеца. Ето ви една официална публикация по въпроса на английски.

Накратко казано, най-добре е да започнете с въпрос в кметството (gemeente). Просто отивате и питате каква е формалната процедура. На холандски (гражданският) брак се казва huwelijk, сватбата е trouwen (да се оженя / омъжа). Оттам нататък има куп специфични въпроси, предимно имуществени, които може да се уредят (напр. с предбрачно споразумение, или брачни условия - huwelijkse voorvarden) ако желаете. Може да се обърнете към адвокат или нотариус за съвет, но според мен първо проверете в кметството. Ако ви направят проблем или имате конкретни въпроси, пишете и тук.

Хайде успех и да е хаирлия :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Сключване на брак в Холандия ?

Мнениеот К.К » 4 Януари 2015, 11:22:42

Блгагодаря за отговора : )) И за спеациалната тема за нас =D> =D> Ще пиша скоро какво се случва.

Потребители благодарили на автора К.К за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

К.К
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Общ форум