• Advertisement

Грешка

Мястото за Вашите безплатни обяви

Грешка

Мнениеот p_petroff » 8 Май 2017, 12:59:51

Направих грешка - признавам.
Успех Ви желая!
Последна промяна p_petroff на 8 Май 2017, 19:23:37, променена общо 1 път
p_petroff
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Грешка

Мнениеот p_petroff » 8 Май 2017, 13:11:09

Успех Ви желая!
Последна промяна p_petroff на 8 Май 2017, 19:25:23, променена общо 1 път
p_petroff
Нов потребител
Нов потребител

Re: Предлагам работа и квартира за куриер към Хермес - Дуисбург

Мнениеот olga » 8 Май 2017, 14:40:06

Аз знам за друго работно време в Хермес - от 6 ч сутринта до 20 ч вечерта. Това са 14 часа на ден. По този начин не можем да говорим за gesetzlichen Mindestlohn. И не е свързано със знаенето на немски език. Защо хора идват от България и работят един месец в Хермес и се връщат ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот rikiking » 8 Май 2017, 15:43:35

Точно затова подхванах темата, защото от едно време ми е правило впечатление, че който и да е форум за отзиви за работодатели да отворя, от Хермес реват масово и повсеместно......А сега се появиха и тук, явно на другите места вече се знае за какво става дума и няма желаещи кандидат - шарани сигурно. :-k

Що примерно от DHL не реват - щото всичко е нормирано,открито , законно, като изтече работното време на същата минута бусът е в гаража и шофьорът вече пътува към къщи, независимо дали има останали пратки или не. Или пък ако се съгласи да врътне още някоя минута , овъртайма му се плаща двойно и половина отгоре.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Грешка

Мнениеот p_petroff » 8 Май 2017, 17:42:23

Успех Ви желая!
Последна промяна p_petroff на 8 Май 2017, 19:24:56, променена общо 1 път
p_petroff
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Митака ФУ » 8 Май 2017, 17:44:53

rikiking написа:Точно затова подхванах темата, защото от едно време ми е правило впечатление, че който и да е форум за отзиви за работодатели да отворя, от Хермес реват масово и повсеместно......А сега се появиха и тук, явно на другите места вече се знае за какво става дума и няма желаещи кандидат - шарани сигурно. :-k

Що примерно от DHL не реват - щото всичко е нормирано,открито , законно, като изтече работното време на същата минута бусът е в гаража и шофьорът вече пътува към къщи, независимо дали има останали пратки или не. Или пък ако се съгласи да врътне още някоя минута , овъртайма му се плаща двойно и половина отгоре.

Недей така бате за DHL,защото един мои бивш състудент, дойде така в Южна Германия преди 4 години... С някакъв български посредник... Да не ви разказвам за какви гаври ставаше въпрос!!! Карат те , без да знеш за какво, да направиш Gewerbe и ти е...т м..та за нула време. Аз от сънародници най-много бих се пазил тук.... Не искам да обиждам никого!
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Грешка

Мнениеот p_petroff » 8 Май 2017, 18:08:13

Успех Ви желая!
Последна промяна p_petroff на 8 Май 2017, 19:24:18, променена общо 1 път
p_petroff
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 8 Май 2017, 18:52:37

p_petroff написа:Нямам какво повече да ти кажа.
Ти си просто едно дребно, злобно и вредно човече.
Заради такива като теб се махнах от България.

Аз не съм те обидил, така че не обиждай и не се прай на хиена, че хич не е сигурно дали съм дребен в буквалния и преносния смисъл и не ти и трябва да го разбираш и да усещаш и дали съм вреден и къв съм изобщо. Само пълен глупак може да се нахвърля да обижда непознати, тъй като като нагази блатото на сляпо, рискува да попадне на дребна копърка, но може да случи и на акула. Ама явно толкоз ти е акъля :mrgreen:

В общи линии мога да те посъветвам да викаш дребно,злобно и вредно човече на баща си или сина си и дотам, разбра ли бе , транспортен лилипут - бангиджия раздрънкан?

И как си я подкарал, глей и от Германия да не вземеш да се махнеш, като те изпеят един ден шоферите кви ги вършиш.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот olga » 12 Май 2017, 18:50:29

Митака ФУ написа:
rikiking написа:Точно затова подхванах темата, защото от едно време ми е правило впечатление, че който и да е форум за отзиви за работодатели да отворя, от Хермес реват масово и повсеместно......А сега се появиха и тук, явно на другите места вече се знае за какво става дума и няма желаещи кандидат - шарани сигурно. :-k

Недей така бате за DHL,защото един мои бивш състудент, дойде така в Южна Германия преди 4 години... С някакъв български посредник... Да не ви разказвам за какви гаври ставаше въпрос!!! Карат те , без да знеш за какво, да направиш Gewerbe и ти е...т м..та за нула време. Аз от сънародници най-много бих се пазил тук.... Не искам да обиждам никого!

Имаш предвид някоя фирма-подизпълнител на DHL, чийто собственик е българин, а не Deutsche Post. Щото Deutsche Post са добре организирани в Gewerkschaften.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Re: Грешка

Мнениеот bknf » 12 Май 2017, 19:20:35

И тука един филм от АРД по тоя случай. Има сигурно и други такива.
https://www.youtube.com/watch?v=n8aRD2tQcqE

Не го видях целия, но се плаща явно нa доставен пакет. Що се отнася до плащане на час или профсъюз (геверкшафт) - то ако човека е "selbständig" (накарат го да направи Gewerbe), то и няма да е на час - а колкото "спечели". В случая е уж "предприемач" - а не назначен работник. Така някои фирми се опитват да набутат тоя, който работи за тях- за да му плащат по-малко, или за да могат да го изгонят по-лесно.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Предишна

Назад към Предлагам работа