• Advertisement

Търся работа като алпинист/височинен работник.

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся работа като алпинист/височинен работник.

Мнениеот alpivana » 23 Октомври 2011, 23:39:18

Здравейте,казвам се Вангел Иванов.Заминаваме за Германия в края на ноември-началото на декември с жена ми,ако даде Господ.Тогава някъде трябва да е готово нейното разрешително за работа.Ще бъдем в района на Rosenheim.Аз,като неин съпруг ще мога да получа такова 3 месеца след нейното започване на работа.Чета по форума,че е доста трудно намирането на работа за хора без немски.Почнал съм да уча думи,фрази и т.н.,но съм в началото.Решил съм да се уча много старателно.
Ще съм благодарен,ако някой може да ми даде инфо по търсената от мен работа.В България работя от 2004г. като алпинист/височинен работник.Прилагам линк към сайта ми,стига да не е нескромно,но да се разбере естеството на работата. http://www.alpivana.com. Най-вече топлоизолации и всякакви височинни дейности.Иначе съм готов и на други предложения за работа-каквато и да е.Също в България работя от 2004г. всеки зимен сезон като ски-учител.Владея отлично руски и малко английски.Може и в Австрия,защото ние ще сме на границата.
Желая на всички здраве и късмет!
skype-alpivana
alpivana
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот bknf » 30 Октомври 2011, 11:02:19

Според мен търсят се и има нужда от такива неща. Немския ще го научиш разбира се, това не е проблем. Иска си време.

На снимката видях как сте се закопчали с едни въжета и се пускате надолу. Сигурно е било 4-5 етажна сграда. Необходимо ли е друго оборудване, ако става въпрос за много по-висока сграда? Тогава сигурно и се оскъпяват нещата.

Желая ти успехи за в бъдеще.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Re: Търся работа като алпинист/височинен работник.

Мнениеот velingrad » 30 Октомври 2011, 11:27:08

Професията, която предлагаш в Германия се нарича: Industriekletterer
За съжаление, не вярвам да можеш да работиш като такъв, без да си минал специални курсове + изпити.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот naselo » 30 Октомври 2011, 12:29:40

Специалният курс е обучение за професионална квалификация за работа на височина. Еднакво е за много страни в света и е задължително. Струва някакви пари от порядъка на няколко хиляди лева. Има подраздели според професията или извършваната работа.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Re:

Мнениеот bknf » 2 Ноември 2011, 18:18:28

Да но той не иска да прави курсове. Ако е самостоятелна фирма и се предлагат определени услуги, то това си е напълно в реда на нещата. Общ европейски пазар. Тоест става дума и за "Höhenarbeiter", височинен работник. На мен ми идва и нещо друго на ум, за което знам че се търсеше фирма. Тоест имаше една, но искаха много пари. Затова зададох въпроса за височината, защото в тоя случай си беше малко по-високо от 2-30 метра.
Гледам тука има един немски Verband - FISAT, http://www.fisat.de/zertifizierung/, които предлагат някакво сертифициране. Но не знам, необходимо/ задължително ли е това нещо. Според мен не e ;)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот alpivana » 3 Ноември 2011, 23:55:47

Благодаря за мненията.За височинната работа не е проблем височината на сградата и етажите.За екипировката и оборудването не се изискват много пари-в България за около 1000лв.Относно сертифицирането-проучвам все още тук в България-нали знаете имаме от всичко по много(не искам да обидя никой),но има открих в София и в Пловдив хора,които водят такъв квалификационен курс 5дни+1ден изпит.Това струва 1400 лева.Курсът е по програмата на британска асоциация IRATA.Сертификатът,който се издава важи за целия свят за 3 години.След изтичането се явява на изпит.Аз бих го направил всичко това,но разглеждах сайтовете на IRATA и гледам,че техни специалисти работят във Великобритания,Австралия,арабски страни и други.Имам двама приятели българи,работещи във Франция-Париж.Те са с такъв сертификат.Мият фасади.Но не видях в Германия или Австрия работници със сертификат от IRATA.Това ме кара да си мисля дали в Германия ще се признава IRATA.В България има една асоциация на работещите по алпийски способ(АРАС).Програмата на техните курсове е почти същата,като IRATA.Известният български алпинист Петко Тотев с неговата фирма PIK3000 води курс към АРАС.Продължителността мисля,че пак беше 5 дни и 1 ден изпит.За таксата не съм сигурен,мисля че пак е в порядъка. Но се чудя кое ще е валидно в Германия.Сигурно трябва да се допитам до FISAT дали признават IRATA.Благодаря на bknf за http://www.fisat.de/zertifizierung/ и на velingrad за Industriekletterer.
Иначе получихме вече разрешителното за работа на жена ми и към 25-ти ноември заминаваме.Като понауча малко немски,ще се поослушвам за работа.Трябва да минат 3 месеца от нейното започване,за да получа и аз разрешително.
Пожелавам на всички здраве и късмет!
alpivana
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот pantudi » 4 Април 2016, 11:07:33

Всички заминали остават без дъх като пристигнат!!!Кажи намери ли нещо,как се развиха нещата.Глас пустиня :-#
pantudi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Назад към Търся работа