• Advertisement

Медицински лаборант търси работа в Германия

Мястото за Вашите безплатни обяви

Медицински лаборант търси работа в Германия

Мнениеот mim4elqna » 21 Март 2012, 16:30:37

Здравейте ! Казвам се Марина и съм медицински лаборант . Имам 4 години стаж по специалността и се интересувам дали се търсят специалисти като мен в Германия, понеже навсякъде чета , че се търсят предимно медицински сестри и лекари .
Благодаря предварително !
mim4elqna
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Медицински лаборант търси работа в Германия

Мнениеот refa » 22 Април 2012, 13:47:55

Здравей, аз бих те посъветвала без език да не предприемаш нищо. Но ако имаш познания по немски можеш веднага да си изпратиш дипломата за признаване-има нов закон по който всеки има правото на тази процедура, като не е необходимо да си тук в Германия. Второ бих те посъветвала да се обърнеш към бюрото по труда в Бг и да дадеш там квалификациите и данните си за да могат те в сътрудничество с Агентурата за работа в Германия да ти търсят работа. Другия вариант, който има е да действаш директно от Германия, т.е. ако имаш тук хора на които можеш да разчиташ в първите няколко месеца, да дойдеш с преведени дипломи и т. н. и след като се регистрираш тук да се запишеш и в Агентурата за работа, което е твое право. Но това е рисковано. Езика е ключа към всичко. Работа има. Стига да знае човек от коя точка да започне за да си подреди живота тук. Успех.

Потребители благодарили на автора refa за мнението:
estira
Рейтинг: 4%

refa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 19 пъти

Назад към Търся работа