• Advertisement

Търся работа в Бавария

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся работа в Бавария

Мнениеот violinbg » 22 Април 2012, 18:23:07

Здравейте,

търся си работа в Бавария с готовност за започване веднага. На 20г съм. Владея немски език на ниво B2.
violinbg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Re: Търся работа в Бавария

Мнениеот refa » 22 Април 2012, 21:36:57

Здравей, регистриран ли си в агентурата за работа....незнам дали знаеш , но те са длъжни да ти съдействат при търсене на работа. А ако се обърнеш към частен посредник е добре да знаеш , че по закон се заплаща само свършена работа от страна на посредника, т.е. когато подпишеш работен договор и то след като получиш първата си работна заплата.Поздрави и успех. И още нещо-не се връзвай на доброжелатели, които ти предлагат разни измишльотини.
refa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 19 пъти

Мнениеот violinbg » 23 Април 2012, 18:30:33

Здравей,

преди около 8 месеца ходих в Agentur für Arbeit и оттам тотално ме отрязоха. Казаха ми, че нямат право нито да ми търсят работа, нито да ми издадат разрешително и че трябва да се обърна по този въпрос към ZAV München. Оттам ми казаха, че пък трябва да си намеря най-напред работодател и т.н. Ходих също в TUJA (бюро за Zeitarbeit). Там пък ми казаха, че щом нямам издадено разрешително за работа, също нямали право да ми търсят работа.

В момента кандидатствам онлайн за работа в хотелиерството и ресторантьорството. Просто искам да поработя няколко месеца, за да си изкарам пари за следване, но май намирането на работа ще се окаже много трудно начинание.

ПС: За всички браншове ли могат да ми съдействат от Agentur für Arbeit или за сезонните работи само?
violinbg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот refa » 23 Април 2012, 22:11:11

Здравей, след промените в закона от 01.01.2012 са длъжни да ти съдействат. Всичко е описано в сайта на агентурата. А е и добре да се информираш как стоят въпросите със студентите или тези, които искат да станат такива. След като говориш немски нямаш проблем с набирането на информация. Нали знаеш , че за следване и кредити на студенти се отпускат.Просто трябва да се информираш много и да не се предаваш. Езика е най-големия проблем за повечето българи, но след като го говориш не виждам проблем. Погледни и в страницата на европейския социален фонд - има различни програми и може да се окажеш подходящ кандидат. Ако имаш въпроси можеш да ми пишеш лично. И няма да е лошо ако ми кажеш каква ти е дипломата от България-какво си завършил и какво искаш да следваш всъщност. Накратко казано-малко повече информация от тази, която си дал. Както казах - може и лично на емайл да ми пишеш.
Поздрави и не се предавай. Най-важното го можеш-да говориш езика,който тук се говори.

Потребители благодарили на автора refa за мнението (общо 2):
violinbgsneschi30
Рейтинг: 8%

refa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 19 пъти

Назад към Търся работа