• Advertisement

Търся доходи :)

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся доходи :)

Мнениеот marinovm92 » 10 Ноември 2012, 14:58:30

Здравейте сънародници!

Казвам се Мирослав на 19 години съм и съм от 1 месец тук с приятелката ми за да учим невероятно готиният немски език... ( повдига ми се само като си мисля за него :D ). Та вече сме тук от 1 месец, но не мога да си намеря никаква работа... проблема ми е, че съм много скаран с този език, говоря Английски перфектно, но това не ми помага кой знае колко.

Та обръщам се към вас с молба за помощ, търся си някаква работа! Каквато и да е просто за някакъв минимален доход ( може и за по-голям няма проблем ). Имаме кола с която мога да превозвам разни неща, знам ли.... обичам да карам така, че с удоволствие бих вършил подобна работа.

Намирам се в Siegen и бих искал работата да е в радиус не повече от 50км.

Предварително благодаря на всеки който ми обърне внимание!
marinovm92
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Търся доходи :)

Мнениеот Gabinova » 10 Ноември 2012, 17:01:16

А защо не отиде в някоя Англ. говореща страна, малко по нагоре от Германия, на север? Щеше да ти е в пъти по лесно, а и щеше да си спестиш тези позиви за повръщане, които получаваш от ученето на немски език...
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот marinovm92 » 10 Ноември 2012, 17:09:08

Gabinova написа:А защо не отиде в някоя Англ. говореща страна, малко по нагоре от Германия, на север? Щеше да ти е в пъти по лесно, а и щеше да си спестиш тези позиви за повръщане, които получаваш от ученето на немски език...

Причините са много, но не мисля, че трябва да ти разказвам живота си и как точно се е стигнало до момента, в който съм се озовал в Германия, а и съм тук съм за помощ ( до колкото някой може да ми помогне ) не за порицания :) . Благодаря все пак, че ми обърна внимание :thumbleft:
marinovm92
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kai77 » 12 Ноември 2012, 23:13:00

здравей,не мисля че някой от тоя форум ще ти помогне най-вече тоа администратор ли е къв е да те отреже че публикуваш мнения при мен така стана,не са много отзивчиви тука,май сам ще се оправяш колкото и зле да звучи-поздрави
kai77
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот iniuta » 13 Ноември 2012, 10:34:51

kai77 написа:здравей,не мисля че някой от тоя форум ще ти помогне най-вече тоа администратор ли е къв е да те отреже че публикуваш мнения при мен така стана,не са много отзивчиви тука,май сам ще се оправяш колкото и зле да звучи-поздрави

Мда, те щото не са отзивчиви тука, затова има толкова много информация накуп. А ти ако спазваше правилата на форума нямаше никой да те "реже", драги ми kai77.
Ти като си толкова отзивчив, защо не помогнеш на човека, вместо да ползваш темата му за собствените си оплаквания към лошите админи и модератори?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот max » 13 Ноември 2012, 11:59:37

Направо. Няма разрешително, няма образование, не знае език. Дошъл в Германия и то с приятелката си, и плюс това с колата си, не му харесва езика, но използва ходенето на курс като предлог и основа защо му трябва и работа. Да дойдеш с кола, означава че имаш пари за бензин и смяташ да живееш нашироко, а от какво? Според мен неправилна преценка и неразумно решение. :-&
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот estira » 13 Ноември 2012, 12:31:48

Другари, шъ съ трием! Ако имате нещо градивно да казвате - казвайте, ако ли не - спирачки!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот makeno » 13 Ноември 2012, 13:36:31

Човекът явно си е направил сметката щом е дошъл с колата си. А дали тя ще излезе според плановете му само времето ще покаже. Освен това в много случаи с колата е по-евтино, а и по-удобно.

Ходи по заведенията и всякакви фирмички и се предлагай. Все за нещо ще те вземат. Отиди и в Zeitfirme-тата. Там винаги намират работа, макар и нископлатена. Но това съответно ако имаш разрешение за работа. Ако нямаш или си търси на черно (не е препоръчително) или пиши на ZAV да ти дадат информация за сезонните работи. Друг вариант е да си намериш работодател, който да иска да те наеме и покрай това да вземеш разрешително за работа, но е доста малко вероятно.
Не казваш дали сам си дошъл да учиш немски или с някаква стипендия от БГ. Ако си със стипендия, то по-добре си учи, не работи. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот marinovm92 » 13 Ноември 2012, 14:03:06

Благодаря за времето, което ми отделихте :-) Вече си намерих работа. Моля темата да бъде изтрита. Поздрави на всички :-P
marinovm92
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Търся работа