• Advertisement

Wirtschaftsinformatik ,студентка 4-та год. в Мюнхен търси съдействие за работа

Мястото за Вашите безплатни обяви

Wirtschaftsinformatik ,студентка 4-та год. в Мюнхен търси съдействие за работа

Мнениеот Deanna » 6 Декември 2012, 15:21:23

Тъй като в момента е трудно да те вземат на работа без съдействие, търся такова от някой българин в Мюнхен. Завършвам бакалавър Wirtschaftsinformatik. Сериозна и отговорна съм, много добра в математиката, ексела и отчасти в JAVA - програмирането. Ако във Вашата фирма нямат нищо против Werkstudent - българин или работите във фирма за подбор на кадри ще Ви бъда много благодарна , ако предложите CV - то ми. Ако получа работа черпя първата раб.заплата . O:) :)
Deanna
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Wirtschaftsinformatik ,студентка 4-та год. в Мюнхен търси съдействие за работа

Мнениеот onufriy » 6 Декември 2012, 15:35:47

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 283 пъти

Re: Wirtschaftsinformatik ,студентка 4-та год. в Мюнхен търси съдействие за работа

Мнениеот Deanna » 6 Декември 2012, 17:07:42

Много благодаря за бързия отговор. Прочетох внимателно и двете обяви, но ми се струва, че нямам толкова добър опит в Java, колкото се иска за позициите. Занимавала съм се с програмиране само в университета. Идеята ми е за нещо свързано по-скоро с Wirtschaft-a с частично програмиране, или нещо където бих могла да се обучавам без да се иска толкова голям Erfahrung.
Deanna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 6 Декември 2012, 17:16:11

За опита не се притеснявай. Въпросът е дали ти се занимава с програмиране. Иначе за икономисти(секретарки):
http://www.wirecard.de/karriere/muenche ... udenten-a/
примерно.

Без никакво намерение да те обиждам или плаша: закъсняваш драстично. Трябва спешно да решиш какво искаш и да напъваш.

Успех!
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Deanna » 6 Декември 2012, 17:26:59

Ти имаш ли нещо общо с втората фирма и евентуално можеш ли да ми съдействаш за интервю.
Deanna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот criyo » 6 Декември 2012, 19:49:03

Момиче, с wirtschaftsinformatik да не можеш да си намериш работа в Мюнхен? Ти шегуваш ли се? Тук безработицата сред висшистите е 0%. Търсила ли си нещо? Подавала ли си документи някъде? Каква практика имаш? И защо търсиш werkstudent позиция, ако завършваш бакалавър?

Може би това ще ти помогне малко:
viewtopic.php?f=40&t=16056
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 51 пъти

Мнениеот bknf » 6 Декември 2012, 19:51:27

Ами насочи се например в областта на Contolling-a.. Относно това да говориш с другата страна, да се представиш и да я убедиш,.. какво му е сложното на това; къде ти е необходима помощ (каква) от някой друг?
И никаква Werkstudentin, кандидатствай за неща които те харесват и където ти е силата, не си губи времето с половинчати занимания. Според мен.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Deanna » 6 Декември 2012, 21:35:15

Явно не ви се е налагало скоро да си търсите работа. Естествено че съм кандидатствала и не е ставало иначе не бих търсила съдействие. И така - ако някой има нещо конкретно предвид - да каже. Иначе за критики - това е най-лесното.
Deanna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 6 Декември 2012, 23:00:19

Виж сега, ако идеш на ресторант и готвача дойде и те пита, как по-точно го искаш яденето.. Ти да не си помислиш, че той нещо се заяжда с тебе ?)
Аз само ти зададох 2 изясняващи въпроса. Никой не те критикува - просто така си пишат хората. Нищо лично !)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот onufriy » 7 Декември 2012, 17:39:09

Deanna написа:Ти имаш ли нещо общо с втората фирма и евентуално можеш ли да ми съдействаш за интервю.

Мога да опитам. Стискай палци.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Deanna » 7 Декември 2012, 19:59:18

Започвам да стискам. Благодаря ! :)
Deanna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 8 Декември 2012, 17:39:56

Имаш поща.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Schubidu » 19 Декември 2012, 12:20:48

Deanna написа:Явно не ви се е налагало скоро да си търсите работа. Естествено че съм кандидатствала и не е ставало иначе не бих търсила съдействие. И така - ако някой има нещо конкретно предвид - да каже. Иначе за критики - това е най-лесното.

Честно казано и аз се изненадвам. Мъжът ми работи в ИТ-сферата и имат големи трудности да намират добър персонал. Каква ти е оценката по дипломата?
Schubidu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 19 Декември 2012, 17:43:36

Schubidu написа:
Deanna написа:Явно не ви се е налагало скоро да си търсите работа. Естествено че съм кандидатствала и не е ставало иначе не бих търсила съдействие. И така - ако някой има нещо конкретно предвид - да каже. Иначе за критики - това е най-лесното.

Честно казано и аз се изненадвам. Мъжът ми работи в ИТ-сферата и имат големи трудности да намират добър персонал. Каква ти е оценката по дипломата?

Всичко зависи от това как си напишеш Lebenslauf-a, за да попаднеш в графата "добър персонал" и да те викнат на интервю.
Keiner bleibt Jungfrau - das Leben fickt jeden
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Мнениеот Schubidu » 19 Декември 2012, 19:28:40

Разбира се че с добре написана автобиография и мотивационно писмо ти се увеличават шансовете да те канят на интервю, но още по-важно е как се представип на него ;-)
Schubidu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Търся работа