• Advertisement

Търся работа в Германия

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся работа в Германия

Мнениеот Minchev » 23 Декември 2012, 11:58:41

Здравейте, търся някаква работа в Германия, в момента живея в България, владея немски на добро ниво, но нямам сертификат за това. Безработен съм от половин година, бивш военен, работил съм и малко като пом. готвач, хлебар и в супермаркет. На 26 г., по образование съм стругаро-фрезист, но нямам и ден стаж по специалността си..Пускам обяви за обща работа от EURES и още няколко сайта, но засега никакъв успех. Моля помагайте, ако някой знае за някакво работно място, за което бих бил подходящ и имам шансове да пише.
Женен съм и имам детенце на годинка и половина, жена ми е начален учител по образование и владее добре английски, но не знае немски. Не знам какво би работила и дали изобщо може да се намери нещо за нея, но търсим и не губим надежда!
Minchev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Търся работа в Германия

Мнениеот bknf » 23 Декември 2012, 12:16:08

Виж сега сертификатите (за немския), няма да са ти необходими чак толкова. Даже никак..
Въпроса е да намериш такава работа, като за тебе.
Но вие си живеете в момента някъде из България, нали така?
Знам за един човек, за няколко месеца вникна в няколко езика за програмиране, и си намери работа по интернет..
За работа с деца и по принцип в училищата също се търсят хора и на много места даже и е трудно/ невъзможно да се намерят.. Но (само) с английски, няма да стане. Защо и е тоя английски, ако ще живее в Германия ?)
Само с обща работа, едва ли ще е възможно за 3-ма човека. В голям град едва ли ще стигне за наема..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Назад към Търся работа