• Advertisement

Търся работа

Мястото за Вашите безплатни обяви

Re: Търся работа

Мнениеот j.hoffa » 20 Януари 2014, 17:52:15

Здравейте,

в Берлин и Потсдам има център за първоначална информация, където на мобилните работници от България и други страни от Източна Европа БЕЗПЛАТНО се предоставя информация от областта на трудовото и социалното законодателство на техните национални езици. Политическата отговорност за проекта носи Председателството на Федералната организация на Съюза на германските синдикати (DGB). Тези центъра за първоначална информация съветават българските работници в Германия, който имат например проблеми с работодателя или други трудово-социални въпроси.

Може да се свържете с това лице за контакт на български език:

http://www.faire-mobilitaet.de/beratung ... 0_2#tabnav

Поздрави!
j.hoffa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 9 пъти

Мнениеот giggs » 29 Януари 2014, 16:17:00

айде и аз да напиша нещо , ето ти един сайт за ферми в германия , и аз не сам бил още там , сайта намерих в интернет и незнам колко е надежден http://www.sezonnarabota-v-germania.bg/ ... ebnisliste
giggs
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот valdesata » 29 Януари 2014, 16:25:46

Мога да ти помогна и с жилище и с работа
valdesata
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rosen67 » 29 Януари 2014, 18:16:17

За каква работа говорите ?
Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 29 Януари 2014, 19:13:04

И къде ?
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот tedibo » 1 Февруари 2014, 15:55:39

Здравейте,
Всички които сме на тази вълна :) "Търся работа", ще Ви бъдем благодарни да изкажете мнение кое се търси /котира на немския пазар....

"Според мен - научи нещо, което се търси и котира на пазара (немския). Било то, защото няма много кандидати - или има, но те са малко. Междувременно ще се финансираш, но с главната цел да научиш не просто "немски", а да вникнеш в тоя даден въпрос. Като разбереш какво е това, то се и насочваш натам. Ако имаш въпроси- питай."

Потребители благодарили на автора tedibo за мнението:
Бобчо Бобчев
Рейтинг: 4%

tedibo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот Бобчо Бобчев » 10 Февруари 2014, 11:05:38

Здравейте.Не съм писал в форума от известно време,явно нещата не са се променили много, но за мен се промениха малко -- почти съм на финала да изкарам Е кат. което увеличава шансовете за работа ,може би другата седмица ще съм на кормуването и съм готов,това предполага ,че ще се кача да карам камион с ремарке и като гледам търсене има за тази позиция както тук в БГ ,така и в ДЕ.та сега се променя малко търсенето.Ще се радвам да споделите мнения за заплащане в ДЕ за шофьори с тази категория.
Бобчо Бобчев
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 32 пъти

Мнениеот kaltcev.72 » 10 Февруари 2014, 18:25:30

Здравейте Бобчо ,днес се разрових в сайтовете за работа и имаше обява в която пишеше ,че търсят шофьори с основни познания по немски . При вас как седят нещата с немския ,имаш ли познания по основен немски ,ако ли да то мога да звънна да разпитам за работата ? Пишете ако желаете .

Потребители благодарили на автора kaltcev.72 за мнението:
Бобчо Бобчев

Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот Бобчо Бобчев » 11 Февруари 2014, 10:56:00

Здравей Калчев ,ако ти се намира свободно време ,не бих отказал такава помощ.С немския съм все още на ви тоест слабо, но продължавам да уча.Ноо се появи друг проблем --финансов--инвестирах доста пари за да завърша кат.Е и на практика не мога да мръдна от БГ ,дори не мога да си платя пътните до ДЕ ,ако се наложи да ходя на интервю,затова сега отново ще събирам.Не искам да висна на някоя гара в ДЕ и да се окажа поредния емигрант без изход,рядко моля за помощ защото знам какво е да си без пари и квартира в чужда държава ,веднъж бях в такава ситуация и е много лошо, никой не помага а като разбере че ,си от БГ още по- лошо ,обръщат ти гръб,да не говорим за сънародниците навън -- на 1 милион -1 помага ,все едно да удариш шестица от тото. Благодаря за това ,че си решил да отделиш от времето си за да се ровиш по обяви за работа за напълно непознат,това е много похвално ,лично аз бих направил същото ако имах такава възможност.Помагал съм на много хора навън и понякога доброто се връща.
Бобчо Бобчев
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kaltcev.72 » 11 Февруари 2014, 11:25:07

Здравейте , Бобчо не е проблем да се обадя ,но при така стоящите обстоятелства в момента ,при всички положения ще трябва да се явиш на разговор. Ок, това няма да е последната обява просто когато имаш възможност и средства просто напиши ,също ще те дам и адрес на евтини хосписи в който отсядаш първоначално. Около летището във Франкфурт винаги се търсят шофьори ,имаше дори предлагаха и квартири . Малко съм далеч от тази дейност ,но имам познати в този бранш .
И така продължавай да наблягаш на дойче ,че това е основното ,работа все още има ,но с квартирите е голям проблем навсякъде .

Потребители благодарили на автора kaltcev.72 за мнението:
Бобчо Бобчев

Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот Бобчо Бобчев » 11 Февруари 2014, 11:36:03

Данке шойн =D>
Бобчо Бобчев
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ommegga » 7 Март 2014, 01:43:00

Търся сервитьорки със много добър немски за работа в голяма верига пицарии ,квартира 260 евро . заплата с бакшиша 1500 може и повече :) започване в началото на май месец . телефони за връзка и повече подробности 01713484029 Пламен. От вторник се прибирам в отпуск в София,така че който проявява интерес може да се свърже и на българския номер 0898 454579.
ommegga
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Бобчо Бобчев » 3 Ноември 2015, 22:08:03

Здравейте от година и 7,8 месеца не съм писал в форума ,живота ме завъртя и времето минава много бързо.Вече работя от 1,6м като шофьор на тир както се казва ;-) намерих си работа по обява ,работих около 4 месеца но не случих на работодател може би защото беше българин, но поне натрупах опит и увереност,смених фирмата и сега съм пак в същия район на действие но със друга фирма отново българска и последната такава надявам се за мен.Не съм се отказал от Германия и май както вървят нещата може би ще работя в Германия от другата година.В момента карам в скандинавските страни-Дания,Норвегия и Швеция,до момента новата фирма плаща редовно и според уговорката заплатата,поне с това няма проблем нооо мене ме тегли към Германия и това си е :) тъй като аз бях доста време без работа и знам какво е положението в БГ искам да помогна на някой да си намери работа.Тук се търсят хора да карат камиони ,заплащането не е много високо но все отнякъде се започва, та на въпроса ---предлагам контакт с работодатели българи които търсят шофьори с кат. Ц+Е с опит може и минимален, но опит ,а не взели книжките вчера и днес се качват на 40тонна композиция ,вярвайте ми не е шега да се качиш на такова животно.Аз лично знам за две места в момента,днес се освободи едното.Нужни познания по английски или немски минимални --аз съм със средно ниво на английски и се справям без проблем по терминалите не необходимо да е полиглот но си е + аз се разбирам на руски ,чешки и английски.Постоянно получавам оферти за работа от други колеги но засега не сменям фирмата докато не намеря нещо в ДЕ.Заплатата е 1500 евро за тези две места ,работи се 3 месеца, един се почива.Предупреждавам ---работата не е лека и не е за хора с слаба психика,алкохола е забранен ,едното място се освободи точно заради това ,правилата тук се спазват стриктно и ако те хванат --глобите са много солени --почват от 1000 евро нагоре.Давам за връзка скайп адрес-- Bobcho Bobchev- само вечер ,през деня карам и не мога да говоря смислено ;-)
Бобчо Бобчев
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Бобчо Бобчев » 3 Ноември 2015, 22:50:54

Естествено без данъци ,това са чисти пари и да знам ,че са малко но .... все пак са нещо за разлика от БГ нали? и ако попаднеш на сериозен и точен шеф са си добри пари, наистина не много, но все пак са нещо на фона на тези заплати в БГ.Просто предлагам помощ на някой като мене преди 2 години,не искам нищо насреща ,нито пари ,нито благодарности.Когато минеш по този път гледаш по-различно на нещата.А с какво инфо можеш да ми помогнеш, аз си търся работа в ДЕ
Бобчо Бобчев
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот LevskiSF » 18 Януари 2016, 04:11:59

Rashkov1 написа:Към Цветан Братанов - http://jobs.meinestadt.de . Към Бобчо Бобчев моя личен съвет е не се занимавай с тая оферта , според мен собственика не е немец и условията са прекалено задължаващи теб и облекчени за него. Повярвай 120 пратки и татко барба с барбароните не могат да изпълнят за ден ( освен ако в един жилищен блок няма 20-30 пратки наведнъж), обаче сети се кога ще се случи това . Ако си голям спец куриер си слагай 15 минути на пратка , сметни сам колко пратки ще направиш и за колко време . Това е просто мое мислене , нямам лични преки наблюдения. Друго като заредиш гориво и други там странични неща си сметни какво ще ти остане , както те разбирам ще ти натресат и кола да изплащаш. Ще си роб в бяла държава според мен. Вече от лично наблюдение - натрупаш ли задължения тук и тоя горе в небесата не може да те отърве от тях ще ги платиш и за още ще питаш. Та последно първо мисли после действай обратния вариант не ти го препоръчвам.Понеже видях че няколко поста се припокрихме като мнение имам една лична молба към Бобчо Бобчев - каквото и да реши и да направи , да го сподели накрая с нас тук във форума защото лично на мен ще ми е интерсно развитието на ситуацията.

Ако не се лъжа той говори за куриерската фирма ХЕРМЕС,на която собственика е немец но я движат подизпълнители босненец и българин или сърбин не съм много сигурен,като те двамата му вършат мръсната работа.Заплащането в последствие се оказва,че не е 1 евро а е около 60цента,постоянно сменят районите за разнасяне и особенно на новите и хората които не знаят езика,работиш без всякакъв договор(на черно) и можеш да бъдеш излъган по всяко едно време.
LevskiSF
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Търся работа