• Advertisement

Електротехник

Мястото за Вашите безплатни обяви

Електротехник

Мнениеот bozkoto84 » 31 Октомври 2014, 00:16:08

Търся работа като Електротехник в чужбина.На 29 години съм,опит в изграждането на ел инсталации на сгради и поддръжката им повече от 7 години стаж.Добри познания в електротехниката,разчитане на ел схеми и проекти,монтаж на всичко видове ел ключове,контакти ,осветителни тела,комутации на ел табла,дефектотокови защити,110 волтова и 220 волтова токова система,звънчеви инсталации,домофонни инсталации,изграждане на пълна ел инсталация на сграда от о до краен продукт.Търся фирма която се занимава с изграждане на ел инсталации на сгради и т.н.В момента се намирам в България.Възможност за заминаване веднага.Слаби познания по немски език.
bozkoto84
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Електротехник

Мнениеот bknf » 31 Октомври 2014, 09:52:45

Струва ми се, че знаенето не просто на "разговорен" немски - а на абсолютно всички понятия в тая сфера, е задължително условие. То не е като да работиш на строежа или в мaк доналдс.
Така че първо запиши някъде едно такова следване в тая сфера, електротехника - и тогава.
Иначе кой ще ти обяснява нещата, и как? В Германия не знаят български език.
http://de.wikipedia.org/wiki/Elektrotec ... Berufswelt
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот daisymm » 31 Октомври 2014, 12:49:57

bozkoto84 написа:Търся работа като Електротехник в чужбина....Търся фирма която се занимава с изграждане на ел инсталации на сгради и т.н.В момента се намирам в България.Възможност за заминаване веднага.Слаби познания по немски език.

Здравей bozkoto84,

по моя преценка шансовете ти за намиране на работа са много добри, дори и в момента. Но ... хвани се и изкарай 2-3 нива на немски докато си в България. Знам, това струва известни средства и малко усилия, но на твоята възраст би трябвало да не е проблем. Бъди сигурен, че тези усилия и средства си струват и ще ти подобрят многократно изходната позиция за работа в Германия. Ако решиш да тръгнеш по този път, погледни и темата Как намерих работа в Германия, докато бях в България (или как се получиха нещата при мен). В първото мнение съм описал подробно как се получиха нещата при мен (аз работя в сходен бранш).

Ако пък решиш да не се задълбочаваш с езика пак ще си намериш работа, но има голяма вероятност да бъдеш мотан, дори лъган. Иначе във форума има някои твои колеги, които са споделили опит. Има и обяви. Използвай търсачката, пусни търсене по "електротехник" и ще ги намериш. Но преди това прегледай написаното от aspro и ejko. Ще прочетеш много поучителни истории от/за електротехници, с малки познания по немски език.

Успех :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот bozkoto84 » 31 Октомври 2014, 17:35:49

Благодаря за съветите
bozkoto84
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tsveto_73 » 2 Ноември 2014, 05:58:00

Привет , ако искаш да работиш тази работа , съвета ми е да намериш начин да работиш " нещо си" , извади си рентнер и социал ферзихерунг номерата, в това време си подаи документи в " IHK "(носи си преведени дипломата за електрикер + хорариума с часовете , всички сертификати и документи които удостоверяват стажа) . За удостоверението което ще получиш се плаща около 250 - 300 евро, и си чака около 2 месеца. Мисля че след това няма да имаш проблеми с намирането на работа. Около 80% от деиноста се обслужва от " лаихт фирми" в които условията са подобни. Още нещо , каквато и работа да започнеш , запиши се в арбаитсамт като зухер електрикер - предложенията не са наи - добрите , но фирмите са относително коректни. За немския , колкото повече - толкова по добре.
Успех!
Tsveto_73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот bozkoto84 » 5 Ноември 2014, 18:04:42

Здравейте благодаря за съветите.Идеята ми е,че в този форум може да има български работодатели в Германия в сферата на строителството (електротехници) търсещи свежа работна ръка :) или по-точно български фирми в района на Франкфурт занимаващи се със строителство електроинсталации.
bozkoto84
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vg_vasilev » 21 Ноември 2014, 10:01:30

bozkoto84 написа:Здравейте благодаря за съветите.Идеята ми е,че в този форум може да има български работодатели в Германия в сферата на строителството (електротехници) търсещи свежа работна ръка :) или по-точно български фирми в района на Франкфурт занимаващи се със строителство електроинсталации.

Един съвет от мен - бягай далеч от български фирми в Германия.
vg_vasilev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот sinthern1 » 26 Ноември 2014, 11:52:58

при желание се обадете се на 01525 422 80 51 или пишете на bulde.gmbh@gmail.com.
Търсим за наши обекти правоспособен електотехник, т.е необходимо е притежавате съответните дипломи за изграждане на електро инсталации и системи . Фирмата е немска , работи се по трудов договор , назначение по съответните тарифи.
Подробности ще дадем по телефона.
sinthern1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 10 пъти

Мнениеот elldiablo » 27 Ноември 2014, 14:43:25

И аз имам интерес, работил съм електрикер в Хамбург 2012, 2013г. с бг фирма като подизпълнители на Bauer и Schneider electric na BSU Hamburg и тец Moorburg
elldiablo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vg_vasilev » 14 Септември 2015, 23:13:38

Нещо не мога да намеря минималните ставки за електротехник в Германия- Източна и Западна. Нещо ми се получават едни разминавания тук...
vg_vasilev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот naselo » 15 Септември 2015, 00:01:30

Колко е заплатата в Германия? Някъде видях обява за (ел)техници за по 100 евро на ден, но се говори на английски. Ако безработни, мога да се напъна да я намеря, кой бяга от едно яренце или агънце :)
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Назад към Търся работа