• Advertisement

Без разширяване на Европейския съюз до 2019 г.

Добре дошъл във форумите за Европейски съюз.Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

Без разширяване на Европейския съюз до 2019 г.

Мнениеот daisymm » 22 Октомври 2014, 13:46:03

Знам, че темата не ни касае пряко, но няма как и да бъде подмината просто ей така. След като Европейският парламент най-после одобри новата Европейска комисия с председател Жан-Клод Юнкер, ето и един детайл от политическите ангажименти на председателя Юнкер:

Политически насоки за следващата Европейска комисия

9. По-силен участник на световната сцена
...
Аз съм напълно съгласен, че разширяването беше исторически успех, който донесе мир и стабилност на нашия континент. Въпреки това Съюзът и нашите граждани сега трябва да асимилират приемането на 13 държави членки през последните десет години. ЕС трябва временно да спре с разширяването, за да може да консолидира постигнатото от 28-те държави членки. Затова през моето председателство на Комисията започнатите преговори ще продължат, като по-специално Западните Балкани трябва да запазят своята европейска перспектива. През следващите 5 години обаче няма да има ново разширяване. Трябва да засилим тясното сътрудничество, асоцииране и партньорство с източните ни съседи, по-специално Молдова и Украйна, за да укрепим допълнително нашите икономически и политически връзки.

В момента със статут на страни кандидатки са: Албания, Исландия, Македония, Сърбия, Турция, Черна гора.

При това развитие на процесите седя и се чудя защо ли ни качиха преди време точно нас на последния влак? И накъде отива Европа?
...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: Без разширяване на Европейския съюз до 2019 г.

Мнениеот bknf » 22 Октомври 2014, 16:31:00

защо ли ни качиха преди време точно нас на последния влак? И накъде отива Европа?

А има и още нещо. Едни такива тайни търговски споразумения между ЕС и УСА. Така нареченото ТТИП
http://www.youtube.com/watch?v=nXcWxEYritM

http://www.youtube.com/watch?v=zc95wIQriFs
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот naselo » 22 Октомври 2014, 19:22:59

Турция отдавна иска да ни качи на влака в другата посока.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот bknf » 22 Октомври 2014, 19:27:35

А Турция изобщо има ли желание да влезе в ЕС ? Да въведе еврото и да изпълнява каквото казва европарламента?
Някой ако знае турски - може да провери.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот naselo » 23 Октомври 2014, 08:35:11

Бих казал че иска ЕС да влезе в нея.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот contraintuitive » 23 Октомври 2014, 09:46:50

Дейзи, аз бих го нарекал "скоростния" влак. ;-)
Аз лично само профитирах от качването ни в ''скоростният влак'', което си беше чисто политическа маневра.
На всеки бе ясно (поне би трябвало), че икономомически бяхме по-скоро за "евразийски съюз на бедняци", но ако не бяхме в ЕС след завършването ми в ДЕ поне, не трябваше да вдигам гълъбите след 3 - 6 ?? месеца без работа към родината. Преди 2014 мисля все още имаше и т.нар. Vorrangsprüfung, като кандидатсваш за работа също така, където немци и после кандидати от страни в ЕС имаха предимство пред останалите, при равни други предпоставки.
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Назад към Европейски съюз