• Advertisement

Отказ от О2 и E-Plus

Изгодни тарифи и много съвети

Мнениеот makeno » 6 Февруари 2006, 15:36:03

има ли някакво ново развитие по нещата,че мисля пак да пробвам за някое договорче.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

za...

Мнениеот idoctora » 19 Февруари 2006, 15:58:14

здрасти!аз живея в фраибург и знам за проблема с договорите тук!отказ получаваш за това че си българин,има много българи тук които преди време са правили договори и са изчезвали...т.е.,сега са длъжници на операторите...това е само на местно ниво мисля...в друг град няма да имаш проблем![/quote]
Аватар
idoctora
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот xzibitor » 20 Февруари 2006, 12:56:35

абе като те вкарат в системата на определения оператор и на другия край на Германия да отидеш пак няма да ти дадат договор
you see me. there's nothing else you need to know
Аватар
xzibitor
Тукашен
Тукашен

Мнениеот makeno » 20 Февруари 2006, 13:04:33

а тая система не е ли централизирана.един път вкарани в нея и след това отказват от всички оператори.не е ли така.а,бе на мен вече ми е както казват немците все едно.ще си караме с евтините препаид-карти от по 15 цента и тва си е.аз се отказах да взимам договор.поне за сега.
Просто моите 2 цента...
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот polia » 20 Февруари 2006, 13:10:31

Между другото, ако не си Vieltelefonierer, според мен не си заслужава!

Аз имах години наред договор и го прекратих и от средата на годината минавам на SIMYO!

Договорите за съжаление са така, че ако едното ти е евтино, то другото за сметка на това е скъпо!
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот makeno » 20 Февруари 2006, 13:13:48

единственето нещо,според мен, заради което си заслужава договор, е ново handy.само това е.
Просто моите 2 цента...
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Stivenson » 20 Февруари 2006, 17:26:09

правилно! само ново хенди може да ме накара и мен да си направя договор.в момента съм на следната схема: от Е-бей си купих Sony Ericsson T300 за огромната сума от 22 еуро включително доставката. взех си карта на SIMYO и мирувам. Даже хванах една от промоциите им. платих 1 еуро само, а получих карта с 10 еуро гутхабен и им се радвам още:)
така че, Симио са с най-добрите тарифи на пазара в момента. а и покритието не е лошо.до колкото знам ползват мрежата на е-плус.
доволен сам.:)
Stivenson was here!
Stivenson
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 20 Февруари 2006, 18:35:43

Еми скъпи приятели, аз отдавна(по по-горе)съм ви описал(и предложил) почти всички SIMYO и тем подобни, ама кой да чете. :wink:
И аз отказах всички договори-ползвам 2 на SIMYO и една на ALDI.
За повечето от вас, обаче препоръчвам ALDI(също на Е+)-има ги навсякъде и затова e лесно да се купи карта. При SIMYO зареждането става само по банков път(überweisung или Кредитна карта), затова и малко "по-сложно". :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Stivenson » 20 Февруари 2006, 18:59:32

Велинград, аз на АЛДИ не успях да намеря карта за жалост. Ако можеш да ми намериш 2-3 карти ще съм ти страшно благодарен. ще ги платя каквото струват. Трябват ми за цялото семейство-за всеки по една. Като питах в АЛДИ жената на касата ми каза, че стартови пакети нямат вече, а само пакети за дозареждане на гутхабен-а.и така.. тогава се ориентирах към Симио. Но...ако имаш някаква идея от къде да си намеря на АЛДИ карти... давай!!:):)
със здраве!:)
Stivenson was here!
Stivenson
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот x-sergo » 23 Февруари 2006, 15:30:04

прави сте за припейдките, но ми се иска ново хенди а не ми се дават много пари! далавера е според мен е ако си вземеш договор с такива безплатни минути към всички оператори, хендито пак е евтино а имаш и примерно 50/100/200/500 минути да си поговориш с приятели и познати!
x-sergo
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 24 Февруари 2006, 00:07:06

x-sergo написа:прави сте за припейдките, но ми се иска ново хенди а не ми се дават много пари! далавера е според мен е ако си вземеш договор с такива безплатни минути към всички оператори, хендито пак е евтино а имаш и примерно 50/100/200/500 минути да си поговориш с приятели и познати!

Това със "безплатните минути" по-добре го смятяй няколко пъти :wink: а и "приятели и познати", трябва да са при същия Оператор.В много малко случаи си струва само заради хендито(което в последствие се оказва скъпо)да сключваш договор (24 месеца)- особенно за студенти :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот polia » 27 Февруари 2006, 19:29:45

Напълно подкрепям! Моите приятели и познати са при най-различни Аnbieter!

И освен това, ако си вземеш тези "безплатни" минутки, SMS-те са скъпи или плащаш висока Grundgebuehr, ако си вземеш безплатни SMS, минутите са ти скъпи! За студенти наистина е много по-изгодно с prepaid!

Все пак успехи! :thumbleft:

velingrad написа: ... а и "приятели и познати", трябва да са при същия Оператор.В много малко случаи си струва само заради хендито(което в последствие се оказва скъпо)да сключваш договор...
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот onufriy » 27 Февруари 2006, 21:15:24

x-sergo написа:мм аз пък разбрах че като ми откажат ч път договор и след това трябва да изчакам 3 месеца да ми се махнат данните от компютъра и чак тогава наново да пробвам иначе ще получвам все откази, някой да знае нещо по този въпрос?

Ами не е точно така. През есента на 2003, май октомври, ми беше отказан договор както от магазина на О2 на Ратхаусгассе, така и от циганина на гарата (разбирай Фрайбург - тогава магазинът на другия циганин срещу кметството още не съсществуваше.) Отказът идваше след консултация с централата. После, през декмври, се заговори, че се е разнесъл слух, че циганинът на гарата ни пишел китайци или кой знае какво, та ставало. Доста хора отхвърлени два месеца по-рано, включително и аз, си направихме договори, без някакви явни нередности (в смисъл, че поне националността отговаряше :-))
Така че, ако искаш договор, пробване му е майката...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот copland » 4 Ноември 2006, 19:55:45

Интересно защо не съм се разписал и аз в тази тема. Имам много за разкаване...

Историята започна декември 2003. Бях от 3 месеца в Германия. Всичките ми приятели и познати тук бяха с О2. Имаше едно-единствено момиче с Е+. С тогавашната ми приятелка се отпавихме в магазина на О2 в Есен на Kettwigerstr. Казаха няма проблем. Избрахме си телефони, тарифи, всичко. Взехме си картите и договорите и се разделихме с уговоркта да се върнем след 20ина минути, когато картите вече ще са активирани и да си вземем апаратите. Да, ама не. Не стана. Системата ни била отхвърлила. Пробвахме с моите данни. Имах виза за 1 година (никой не казваше, че искат по-дълга виза!), удостоверение, че съм студент и около 2000 евро в сметката. Пак отказаха.

Следващите 4 месеца пробвах общо 9 пъти (3 магазина на О2 в центъра на Есен - във всеки по 3 пъти). Отговорът беше винаги един и същ - "Системата Ви отхвърля!". Пробвах с името на моята хазяйка и моята банкова сметка - пак не стана. Питах, разпитвах, бях учтив, карах се... Със системата явно никой не може да се бори. Накрая просто отидох в Е+. Направих си договор там и всичко си тръгна по мед и масло.

Преди половин година го удължих въпросния договор. В момента за 20 евро месечно имам 100 минути към всички мрежи, каквото не изговоря се прехвърля за следващия месец. И 150 смс-а. Пак към всички мрежи.

По-интересното е, че преди да го удължа отново пробвах с О2. Този път ми отказаха понеже на визата ми не пишело Aufenthaltserlaubnis, а Aufenthaltsbewilligung.

А още по-интересното е, че едни приятели направиха октомври 2004 договор само с визата от немското посолство в България!

Между другото - в момента О2 и Е+ са около 50/50 сред приятелите и познатите ми.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот bgpower » 4 Ноември 2006, 21:09:02

Истината е, че определено не решава системата. Показва го наистина опита на българите. Някои взимат със софийската виза, други /като на мен/ и с 2-годишна не ми даваха изобщо и то НИКЪДЕ.

В последствие разбрах, че принципно системата на О2 иска виза само за половин година напред. Но ето, че и това не е актуално изглежда.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио