• Advertisement

Измама с безплатни смс от немски сайтове

Изгодни тарифи и много съвети

Измама с безплатни смс от немски сайтове

Мнениеот pim1985 » 7 Януари 2006, 23:08:40

Здравейте.Случи ми се нещо ужасно.Регистрирах се на един немски сайт,където пишеше с огромни букви 50 безплатни смс при регистрациа.Ок,но пускам смс и нищо не става.Забравих за този сайт,но след 15 дена получих сметка от 84 евро,която трябва да платя на тая фирма,защото ако не се откажа от абонамента до 14 дена,ставам автоматично член и трябва да платя тия пари за една година и нямам право да се откажа преди да е изтекла тая една година.Направо изпаднах в шок.После видях на сайта,че със ситни букви пише че след 14 дена,ако не изпратиш емайл,че се отказваш,получаваш абонамент за една година и трябва да платиш 84.Веднага им изпратих емайл,че е станала грешка,но те ми пак писаха да си платя сметката,иначе ще се свържат с inkassounternehmena си и с две думи ще стане страшно.После им се обадих и след карания се договорихме за 25 евро,уж това им били разноските и ми викат пращаме ти нова сметка.Добре,ама вместо това,получавам напомняне,че не съм платил 84 евро и ако не го направя до 10 дена викат inkassoто.Обаче при регистрацията преди време се писах с фалшиво име и адрес и даже си смених личните данни на пощата като изпращам емайл да се изписва това другото фалшиво име.Само,че повреме на потвърждаването на акаунта бях още с моето име.Та въпроса ми е,какво би станало сега,лошото е че ако посикат могат да видят на кой е ип адреса,макар че за това им трябва прокорорско решение.Абе,с две думи много ли съм я загазил и да ги плащам ли тия пари,да не вземе да стане по-страшно или...Мерси предварително и се извинявам за дългия пост.
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 7 Януари 2006, 23:27:07

Дай първо адреса на тази фирма-след това ще видим.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот jurist » 8 Януари 2006, 01:07:08

Здравей,

какъв договор е точно това? Получи ли от тях нещо писмено по пощата?

По какъв начин си получил напомнянето за плащане на 84 евро? E-mail?
:?:
Аватар
jurist
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pim1985 » 8 Януари 2006, 04:19:18

Ами получих сметката като пдф файл,само по емайла съм получил,фирмата е www.smsfever.tv,мисля че и тея са подобни мошеници
www.simsen.de,ама аз имам проблем с първите.Да ви кажа малко съм наплашен,да не се стигне нещо до съд,жъпреки че приятели ми казват да не се притеснявам,но не знам.Прочетох в мнемски форуми,че това с тия интернет сайтове е като епидемия
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 8 Януари 2006, 11:59:17

Доста объркана работа е с този сайт.
От една страна не съм съгласен, че:
"После видях на сайта,че със ситни букви пише че след 14 дена,ако не изпратиш емайл,че се отказваш,получаваш абонамент за една година и трябва да платиш 84."
по твоите думи!
Още на първа страница е наложително да потвърдиш-
"Hiermit akzeptiere ich die Teilnahmebedingungen"
не ги ли прочете преди да се регистрираш?

От друга страна има безбройни случаи като твоя.Тук намерих един форум, специално за www.SMSFever.tv.Чети внимтелно-ще ти бъде от полза.

http://www.teltarif.de/forum/x-freesms/240-1.html

Успех. :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот vaxa » 8 Януари 2006, 14:14:20

@pim1985: Как по дяволите може човек да пропусне "ситните" букви. Първо, че изобщо не са ситни и дори се набиват на очи. Че въпросния дейвид си е измамник, измамник е... но честно казано не знам кой е по-виновен в този случай - той или този, който се регистрира някъде без да прочете условията. Освен това, тази практика с безплатната регистрация и автоматичното абониране после е толкова разширена в Германия, че си е направо, как да го кажа по-меко... направо наивно да се регистрираш и да не прочетеш условията. :roll:

Иначе нещо не ми се вярва да са валидни подобни "договори". Не си подписвал нищо, всеки може да те регистрира без твое знание ... Поне знаеш начин как може да направиш на някой мръсно :D .
Следи темите, които велинград даде... наистина полезни линкове =D>
Woher soll ich wissen, was ich denke, bevor ich höre, was ich sage?
Аватар
vaxa
Тукашен
Тукашен

Мнениеот pim1985 » 8 Януари 2006, 15:35:17

Знам,че постъпих наистина тъпо като не прочетох всичко,но връщане на зад няма.Питам ви,как мислите,може ли да се изисква нещо от мен при положение,че аз не съм дал моето истинско име,измислих си някакво,просто защото винаги имам страх от такива мошеници.Даже и рехнунга е на това име,просто малко се притеснявам за Bestättigungsemaila,там като кликнах бях с моето име на пощата.Някой може ли да ми отговори при това действие записва ли се името ми от пощата,това е важно защото на практика аз не съм случил догор с никой.Вярно че по ип адреса могат да ме открият,но както казах за това им трябва прокурорско решение.Вие какво мислите по тоя проблем(освен,че съм будала в тоя случай)
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nona » 8 Януари 2006, 15:44:31

Абе момче, иди работи 2,5 часа в кафене или незнам къде и заработи тия 25 еуро.Не ,че е честно да ги даваш, ама какво ще си тормозиш мозъка за тоя ташенгелд...Ще ти е обица на ухото и ТОЛКОВА!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот pim1985 » 8 Януари 2006, 16:02:12

Ами хубаво,ама като един познат юрист германец а пък и наще ми казват
просто ignorieren,ама аз пусто си имам страх не знам,бях готов да им ги платя тия 25 евро ама нахалникът се отметна и си потвърди 84 евро,въпреки че ми каза че ще получа нова сметка от 25 евро,това е проблемът,пък и от друга страна как някакъв 18-19 годишен хлапак ще мами цяла Германия.Добре е,че поне не съм с моето име,надявам се :roll:
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vaxa » 8 Януари 2006, 16:40:03

Ти каза, че си сложил след регистрацията фалшиво име, нали?
Няма как да знаеме дали се пазят първоначалните данни, но силно се съмнявам да е така. Т.е. дори и да ти знае ип адреса, трябва да се обърне към доставчика ти, за да вземе името ти и адреса ти. А не вярвам да тръгне да се занимава с това за 80 евро. И пак няма как да докаже, че именно ти си се записал, а не някой от твое име.
Woher soll ich wissen, was ich denke, bevor ich höre, was ich sage?
Аватар
vaxa
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jurist » 8 Януари 2006, 17:07:11

NONA,
откъде накъде сте ходи момчето да работи и да пласта на тези, ако са мосченници.
Българските студенти имат да плащат достатъчно неща: Versicherung, Миете, Висум.......
Сега да бачка детето и за някви си мосченници.
Да не забравяме че тия 25 Еуро са половината пенсия на баба му в БГ, по добре да ги даде на нея, отколкото на немските мосченници, които най често даже не са в ДЕ, а си печат задниците SORRY! в Spanien или Dominikanische Republik!
виж какво ти е писал VELINGRAD!
Аватар
jurist
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pim1985 » 8 Януари 2006, 17:08:26

Ами може и да го помни,защото някъде на тая страница прочетох че сървара им записва всеки,който стъпи на тая страница,друг е въпросът че тоя е накакъв мизерник и дори за 10 евро би гонил човек,надявам се все пак нищо да не се случи,защото получих запплащително напомняне за сметката и сега ако не платя до 10 дни идват инкасото.Ще я видим тая работа,на кого ще ги пратят
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pim1985 » 8 Януари 2006, 17:10:23

Мерси, юрист
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот jurist » 8 Януари 2006, 17:17:08

А и още нещо,
значи Инкасото са Geldantreiber!!!!, само заплaсват.
Ти не си поdписвал нищо и не си използвал Leistunga, т.е не си пращал SMS. Т.е малко трудно сте се стигне до прокурорско ресчение.
Аватар
jurist
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nona » 8 Януари 2006, 17:32:25

@jurist,
не виждам някой да ми е писал нещо,но и да ми пише, това което съм искала да кажа съм го написала. Има много по-лесен начин да решиш проблема, вместо да го задълбаваш и да си обременяваш съзнанието с тези дребни грешки. Ако знаехте какви суми се губят и то само от няколко секунди разсеяност...
Момчето е студент, като е направило грешката ще търпи и последствия. Sorry, видях страницата, не е толкова неясна, написано е всичко по ОБИЧАЙНИЯ начин.
Няма как да се пропусне бещетигунга...
НЕ искам и няма да споря с вас за 25 еуро.
Останете си със здраве!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Следваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио