• Advertisement

Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Изгодни тарифи и много съвети

Re: Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Мнениеот Стоил » 23 Октомври 2015, 18:14:05

[url]http://livetv.sx/bg
[/url] Гледах за 2 минути един мач през сопкаст/или ейсстрийм от този сайт.Искам да попитам дали има шанс да получа честитка.Искам и да попитам дали е проблем гледането на нова тв онлайн,сайтове като дръндо и подобни.Благодаря предварително.
Стоил
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот max » 24 Октомври 2015, 07:28:54

Това не е проблем. За гледане онлайн няма последстяия, то е разрешено. Ти не теглиш нищо само гледаш онлайн. Аз от 6 години си гледам всяка седмица онлайн мачове и не само аз, но и германците и няма честитки. От ю тюб съм свалял също без последствия. Само от торенти не бива да се сваля и хващат.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Rince » 24 Октомври 2015, 08:59:36

max написа:Това не е проблем. За гледане онлайн няма последстяия, то е разрешено. Ти не теглиш нищо само гледаш онлайн. Аз от 6 години си гледам всяка седмица онлайн мачове и не само аз, но и германците и няма честитки. От ю тюб съм свалял също без последствия. Само от торенти не бива да се сваля и хващат.

При гледането онлайн(специално през сопкаст) е малко по-специфичен проблема, защото става дума за П2П връзка, на принципа на торентите. Т.е. гледайки мач чрез сопкаст не само сваляш, но и същевременно качваш части от това което гледаш. И се получава същият проблем като при торентите. Засега все още няма проблем с мачове, но се говореше, че и тях ще започнат да ги следят.
Май малко оффтопик се получи. Но поне е малко като разяснение по темата. #-o
Аватар
Rince
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот max » 24 Октомври 2015, 09:32:04

С принципа на сопкаст не съм запознат, аз не гледам през него. Има достатъчно линкове за мачове, които вървят добре без нужда да си сваляш сопкаст. В този сайт качеството на футболните предавания е доста добро http://de.vipleague.me/sports/football.html
А Български ТВ гледам от Булкатком, един познат ми даде никнейм и парола и си гледам безплатно. ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Стоил » 25 Октомври 2015, 13:19:15

Мерси за отговорите!Макс,директно от сайта им ли гледаш,като го прегледаш май има приложение само за телефон,иначе мисля да си направя регистрация?
Стоил
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Стоил » 14 Ноември 2015, 22:34:36

http://filmisub.com/
Опасен ли ви се струва този сайт?
Стоил
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот max » 14 Ноември 2015, 22:52:38

Булсатком го гледам чрез компа от този линк, прави се регистрация и се гледа
https://test.iptv.bulsat.com/iptv.php
На таблета също върви, не е нужно от приложение. Таблета помни паролата и никнейма, за разлика от компа, където всеки път трябва наново да се въвежда.
Но диемите там ги няма. Тях ги гледам по друг сайт, там е без регистрация, стриймът тръгва направо
http://www.seirsanduk.com/?id=diemasport
По тях дават всички баражи за европейското сега.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Стоил » 14 Ноември 2015, 23:40:05

Мерси много,а за горния сайт какво мислиш,не мисля че p2p стрийм,следователно не го считам за опасен?
Стоил
Нов потребител
Нов потребител

Теглене

Мнениеот stoqn.1986 » 12 Февруари 2016, 19:06:08

Здравейте,работя в Германия и си свалям филми редовно от прокси и до сега съм нямал проблем.Днес получих писмо в което трябва да платя 500 евро ,защото съм свалил субтитри.Субтитрите са свалени от Addicted.Изобщо забранено ли е свалянето на субтитри в Германия.И какво да правя сега.Помогнете
stoqn.1986
Нов потребител
Нов потребител

Re: Теглене

Мнениеот max » 12 Февруари 2016, 23:24:30

Забранено е свалянето на каквото и да било в Германия! Свалял човека и сега търси помощ... Да си мислил когато си свалял неща за гледане, слушане и четене от интернет нелегално...! Сега ще си плащаш като поп. Никой не може да ти помогне.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот boyko123 » 12 Февруари 2016, 23:28:58

Преместих мнението на stoqn.1986 тук, където му е мястото. Има и доста информация по въпроса.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Теглене

Мнениеот aivan6 » 12 Февруари 2016, 23:35:20

stoqn.1986 написа:Здравейте,работя в Германия и си свалям филми редовно от прокси и до сега съм нямал проблем.Днес получих писмо в което трябва да платя 500 евро ,защото съм свалил субтитри.Субтитрите са свалени от Addicted.Изобщо забранено ли е свалянето на субтитри в Германия.И какво да правя сега.Помогнете

Защо не си използвал проксито и при свалянето на субтитрите? Има толкова добри защити като платен VPN например. Тка на никой няма да му дойде честитка....
Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот makaveli316 » 13 Февруари 2016, 07:47:50

max говори пълни глупости. Кой го е излъгал, че всичко което се сваля е нелегално?

stoqn.1986, писмото което си получил е най-вероятно от такива които се пробват просто и не е сериозно.
Направи снимка на писмото и го качи тук и ще ти кажа със сигурност дали е така.
В подобно истинско писмо, пише точно какво и кога си свалял и фирмата която защитава "интересите" на били те певци или филмови компании.
Това, ако сваляш филми и музика.
Ако в писмото пише, че искат 500 евро само за субтитри, направо го скъсай, използвай го като тоалетна хартия и им го прати обратно.
Ще ти дам един тип и той е, че когато те глобяват за подобно нещо, го правят не заради това че си свалял, а заради това, че си качвал, демек upload и това го пише в самото писмо. Download-а не е забранен, точно заради това немците свалят от сайтове като Uploaded.to, Rapidshare (който отдавна не съществува), с 2 думи от хост сайтовете, където при сваляне няма никакъв upload.
Ще питаш от къде знам тия неща, еми получавал съм до сега 2 писма. Първото за филма End of watch и искаха 800 евро, които изплатих по 50 на месец. Това беше в началото, преди много години, когато идея си нямах как стоят нещата тук.
Второто писмо беше за The Walking dead. Тогава искаха пак нещо от рода 700/800 евро. Писах емаил на адвокат, платих му към 120 евро и той оправи нещата и не чух после нищо повече от тия.
От години използвам Seedbox + VPN, тегля абсолютно всичко, от музика до филми и т.н. Всичко от торенти. Свалям си торент файла съвсем легално (ДА, свалянето на самия файл, е абсолютно легално), качвам го на seedbox-а, филма се тегли и се "складира" в така наречения seedbox и аз свалям филма директно от моя seedboх без никакъв Upload.
Шанса да те хванат е нулев, дори и да не си пуснал VPN-a.
Плащам 13-14 евро на месец, но има и по-евтини.

Не се спичай човек, прати писмото да го видя и ще ти кажа.

Потребители благодарили на автора makaveli316 за мнението:
Weltraumkohlrabi
Рейтинг: 4%

Аватар
makaveli316
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот iotinov » 18 Февруари 2016, 20:07:58

Имам едно запитване В Германия съм и гледам онлайн филми в Попкорн, и ми дойде вчера писмо че дължа 725 евро заради филма , "SOUTHPAW" пише ми че ако не се заплати до 28.02.2016 ще има дело и може да влезна в затвора до 5 години или да заплатя до 10.000 евро глоба какво да правя незная Моля помогнете ми да реша проблема ??
iotinov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот makaveli316 » 18 Февруари 2016, 20:31:00

@iotinov

Няма как да те осъдят, за това, че си гледал филм онлайн. В Германия до сега никой не е бил осъждан за streaming на филми.
Най-вероятно е фейк или просто се пробват.
Качи снимка на писмото да видим.
Аватар
makaveli316
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио