• Advertisement

Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Изгодни тарифи и много съвети

Re: Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Мнениеот iotinov » 18 Февруари 2016, 21:36:48

makaveli316 написа:@iotinov

Няма как да те осъдят, за това, че си гледал филм онлайн. В Германия до сега никой не е бил осъждан за streaming на филми.
Най-вероятно е фейк или просто се пробват.
Качи снимка на писмото да видим.
Прикачени файлове
iotinov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Stojan » 18 Февруари 2016, 22:36:30

Колега, не е само за гледане. Прочетете хубаво писмото. Това са двама сериозни адвокати от Карлсруе. Никакъв фейк не е, а става дума за ъплоуд. Теглили сте и по-важното е, че сте давали възможност на други участници да теглят от вас (ъплоуд).
И ще има за плащане.
Ако не вземете мерки, ще получите съобщение за герихтлихес ма_нферфарен* през районния съд, в чиято териториална компетенция живеете. Тогава може да е евентуално късно, защото няма да има доводи защо не искате да платите. Затова вземете мерки сега. Веднага. NOW!
*Това е събиране на дългове чрез съда от опростен вид. Без задължение длъжникът да се явява в съда.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 266 пъти

Мнениеот makaveli316 » 18 Февруари 2016, 22:54:07

Ооо да, знам ги тия двамата Шут и Ветке. Мен ме изгърбиха точно тия глупаци преди години.
Определено не е фейк.
Iotov, ти не си гледал филм он лайн, а си теглил и в същото време си качвал (upload). Без ъплоуд проблем няма, но в случая си качвал, ти и ли някой който е ползвал твоя интернет.
Намери си адвокат който се занимава точно с подобни неща, има много такива в интернета. Пиши имейл и питай колко ще ти струва да те отърве от тия капути.
Би трябвало да е около 150 евро, поне аз толкова платих. Сканирах му писмото, преведох му парите и от тия не чух повече.
Бих ти дал имейл или телефон, ама това беше преди много години, а тогава бившата ми контактува с адвоката, а аз хич не помня кой и от къде беше.
А на тия Шут и Ветке, въобще не им пиши или пращай отговори.

@Stojan

Толкова бързо не става, но като цяло си прав.
Има и вероятност въобще да не го осъдят, защото ще им струва повече от тия 700 евро.
Малък процент от хората които получават писма влизат в съда. Цаката на тия е, че повечето хора се спичат и си плащат и хич не се стига до съд, то това им е играта на мръсниците.
Аватар
makaveli316
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Stojan » 18 Февруари 2016, 23:08:42

Няма да е скоро, да. Но той нека да получи ма_нферфарен, пък нека да не е скоро. Той сега си е глътнал езика, а като му дойде съобщението с големи букви Амтсгерихт - съвсем. А и в "нескорото" се крие и механизмът на увеличаването на сумата, която и сега вече далеч не е 700 евро. Ще трае още година - две. Ще се обаждат през 6 месеца да му кажат кое с колко е набъбнало.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот iotinov » 18 Февруари 2016, 23:26:58

значи, изход няма ще трябва да търся адвокат че времето си лети....
iotinov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Stojan » 19 Февруари 2016, 00:01:15

Да, фаханвалт фюр медиенрехт. Спокойно, всичко се оправя.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот makaveli316 » 19 Февруари 2016, 18:54:00

iotinov написа:значи, изход няма ще трябва да търся адвокат че времето си лети....

Изхода е да им плащаш по 50 евро на месец, докато не изплатиш сумата или да платиш на адвокат 150-200 евро.
Третата опция е да не предприемеш абсолютно нищо и да се надяваш да те оставят, ама не ти го препоръчвам.
Аватар
makaveli316
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Stojan » 19 Февруари 2016, 20:43:07

Всичко е точно така, но ако избереш първата опция, си признаваш вината веднага и ставаш бъдещ длъжник на собственика на правата, филмовата къща с Т... И след година, две три, пет, десет, като забравиш и свалиш пак някой техен филм, могат вече да те продадат в робство, едва ли не, защото там цената вече ще е десетки хиляди. И това не е на шега казано, а ти беше казано и от колегата.
Третата опция също не ти я препоръчвам. Ще се измъчиш. Ще те измъчат. Виж какво пишат хора в подобни положения из руските форуми.
Решението е адвокатът. За цената вече не знам. Но пак от руските форуми - от четвърт до около половината от ѝска.
Сега знаеш всичко. Действай. Животът продължава.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pitcologne » 20 Февруари 2016, 22:48:37

За сваляне на субтитри никой не може да ти каже копче, но само това ли ти е, че не разбрах. От кой сайт си свалил филм?
pitcologne
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 83 пъти

Мнениеот VladislavIvanov » 8 Март 2016, 00:27:39

Здравейте имам същия проблем,ако може някои които си е патил да помогне със един съвет какво да направя свалих само един филм преди повече от година. Сега искат до 14 дена да заплатя сумата от 1000еуро от кантората на някакви си Fareds Hamburg

---
В Заедно се пише на кирилица; и мисля, че ако прочетеш темата, ще намериш и отговора... Бойко
VladislavIvanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 8 Март 2016, 06:55:32

Стоян вече ви го каза няколко пъти - щом душманите ти са от Хамбург , звъни на една от канторите по-долу, прати им кореспонденцията , наеми ги да действат от твое име , плати им и в общи линии това ще е .......

Irion Kanzlei für Medienrecht
Kleine Seilerstraße 1
+49 40 45000435

Kanzlei Wrase - FirstLaw
Am Kaiserkai 69
+49 40 35730633
Opens at 8:30 AM

Heidelberg, Holst & Partner - Rechtsanwälte
Deichstraße 23
+49 40 36979290
Opens at 9:00 AM
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот DJJoe » 17 Юли 2016, 01:00:24

Здравейте и от мен.
Два бързи въпроса:
1. Предполагам, че все някой от вас е ползвал устройство от този тип http://evtinimarkovistoki.com/index.php ... order=DESC
Моето лично мнение е, че би трябвало да е безпроблемно да се гледа с него в Германия... Вие какво ще кажете?
2. Интересува ме мнението ви за Kodi- до колко е легално гледането на филми с него (пак за Германия става дума)?
DJJoe
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sisisisi » 14 Август 2016, 06:55:07

здравейте искам да запитам ако гледам филм от arena.bg със ace player hd vlc при него филмът не се смъква в uTorrent пак ли ще има проблем
sisisisi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mmm14 » 19 Август 2016, 10:13:39

Здравейте, извинете за може би за някои тъпият въпрос който ще задам. Преди месец като си бяхме в България с мъжа ми свалихме два сериала, та да си ги гледаме тук в Германия като ни стане скучно и ако имаме време разбира се. Деинсталирахме още на територията на България торент програмата. Тук обаче в Германия плеъра ни, който е гом плеър отказа да разпознава субтитрите и затова свалихме стара версия на гома, с която вече нямахме проблеми. Обаче после с мъжа ми се притеснихме, че като следят какво се сваля и като видят, че се сваля стара версия на гома, няма ли да хрумне на някои от проверяващите, че всъщност се сваля, за да се гледат нещо с нея...снощи не можахме да спим от притеснение двамата. Нямаме много понятие от законите тук, знаем, че е забранено да сесвалят игри и филми, и заради това ни е шубе да не вземе някой да се досети за какво свалихме старата версия на гома. Остава само да ни вземат компютъра и за двата сериали да ни натраскат толкова глоби, колкото пари сме успяли да спестим тука...Благодаря ви предварително.
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Svetul4o » 19 Август 2016, 12:39:59

Не бери грижа. Сваляйте си гом и всякакви др. програмки на воля.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио