• Advertisement

Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Изгодни тарифи и много съвети

Re: Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Мнениеот Dancho Ivanov » 2 Ноември 2016, 09:47:59

[Здравейте.

Аз от месец и половина живея в Германия.Живея за сега в хотел,защото съм готвач там.Свалям доста от арената.Колеги ме наплашиха че глобите са убийствени- 1000 евро за филм.То аз съм свалил поне 50!!!Не ми се мисли каква ще е глобата!Какво да правя!?
Dancho Ivanov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ysmivka » 2 Ноември 2016, 10:13:06

Dancho Ivanov трогна ме откровеността на начинаещия, за това ще ти отговаря. Колегите ти би трябвало също да са ти казали, че подобни откровения не са желателни, немците следят всеки и всичко, което след това да приложат като инструмент за изкарване на някое евро. Честно казано ако решат да те глобяват, господ да ти е на помощ. Все пак мога да ти кажа как биха действали те, биха унищожили компютъра от който са сваляли филмите.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 362 пъти

Мнениеот rikiking » 2 Ноември 2016, 12:50:39

Ivory написа:
Dancho Ivanov написа:[Здравейте.

Аз от месец и половина живея в Германия.Живея за сега в хотел,защото съм готвач там.Свалям доста от арената.Колеги ме наплашиха че глобите са убийствени- 1000 евро за филм.То аз съм свалил поне 50!!!Не ми се мисли каква ще е глобата!Какво да правя!?

Да НЕ СИЙДВАШ. Никога! Сваляш и триеш торента. Пък и сега си на хотел. Внимавай, когато си адресно регистриран и договорът за интернет е на твое име. Ако въобще те докопат за тези 50 филма, не сме в щатите и глобата няма да е 50х1000. Ако въобще се стигне дотам

По изключение съм съгласен с ivo75 с едно доуточнение. Забрани задължително ъплоуд трафика направо от настройките на торент клиента който използваш, иначе ще сийдваш дори във времето през което даунлодваш, а това е достатъчно да те прихванат.

Най - добре си гледай филмчетата на стрийминг или в ютуб и не се занимавай с торенти докато си в Германия.

Ако ти пратят писмо с претенции,в никой случай не отговаряй,особено писмено,а хващай адвокат по Медиенрехт, драсвай му пълномощното и му внеси хонорара,помагат много в такива случаи,дори може да те отърве изцяло.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот Dancho Ivanov » 2 Ноември 2016, 14:57:18

Мерси!!!Надявам се да не трябва да плащам толкова много.Все пак ако се наложи ще потърся адвокат и дано помогне.Премахнал съм всички торенти!Е,това едва ли ще помогне много.Сега май ми остава да си чакам писамцето!Мамка му :(
Dancho Ivanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dancho Ivanov » 2 Ноември 2016, 15:09:15

Нямам интернет на мое име,но съм регистриран тук.
Dancho Ivanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 2 Ноември 2016, 18:51:18

Dancho Ivanov написа:Нямам интернет на мое име,но съм регистриран тук.

Още по-добре. В крайна сметка може чистачката да е сваляла торентите, не ти ..... ;-)

Не давай никаква информация на никого. Ако се запече - адвокат. В общи линии в Германия много разчитат на самопризнанията и доста от германците го правят и си признават и майчиното мляко, дори и при шанс да не ги заковат и да им се размине - абе зомбирана работа. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Dancho Ivanov » 2 Ноември 2016, 20:49:37

Мерси!!!!!!!!!!! ;-)
Dancho Ivanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот maimun » 1 Април 2017, 18:22:20

Здравейте! Предстои ми работа в Германия и както се очаква,ще си взема лаптопа. Общо взето ми стана ясно, че е наказуемо споделянето,а не свалянето, въпреки, че според мен ако генерираш по-голям трафик, може пак да станеш "интересен" обект за разследване. Смятам да използвам следния вариант: имам постоянно включен лаптоп в БГ, на него ще се свалят торентите, след това от него се качват на MyCloud, съответно архивирани и заключени с достатъчно сигурна парола и от облака се свалят на лаптопа при мен в Германия. Голямо прехвърляне, но според мен достатъчно сигурно, за да няма за какво да се заядат. И съответно, след изглеждане на филма - Ctrl+Del. Редовно дефрагментиране на диска и .... успех на търсещите в компа ви за "авторско" съдържание. Ако някой вижда слабо място, нека да сподели.
maimun
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот rikiking » 2 Април 2017, 10:52:28

maimun написа:съответно архивирани и заключени с достатъчно сигурна парола и от облака се свалят на лаптопа при мен в Германия. Голямо прехвърляне, но според мен достатъчно сигурно, за да няма за какво да се заядат.

Първо - колкото и да ти е сигурна паролата , ако рекат ще ти я прихванат моментално. Въпросът е от много силене и криене, както са пощурели напоследък, да не вземеш накрая да привлечеш вниманието на едни по-сериозни служби, от тия дето се занимават със следене на авторските права. Щото тогава ще те закачат на биг брадъра и най-накрая като се окаже,че става въпрос само за филмчета, а не за фойерверки, за да си оправдаят разходите и времето за следене, може и да те гръмнат целенасочено по закона за авторското право, като няма за какво друго да се хванат.

Според мен забрави за торентите,гледай си кротко стрийминга и не се пресилвай излишно.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот maimun » 11 Май 2017, 21:44:51

А някой да е пробвал да гледа филми с ArenaPlay? Общо взето там има download, но според мен е само във временни файлове (като се свалят първите няколко минути и филма започва). Нямам включен торент клиент, освен ако самия плеяр няма вграден такъв, но пък със сигурност нищо не остава на диска и не се споделя с никого. Дали това ще е достатъчно за честитка?
maimun
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот Ganchevi » 11 Май 2017, 23:13:26

Потребители благодарили на автора Ganchevi за мнението (общо 2):
maimunnovia
Рейтинг: 8%

Ganchevi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот bknf » 13 Май 2017, 10:16:29

Предстои ми работа в Германия и както се очаква,ще си взема лаптопа. Общо взето ми стана ясно, че е наказуемо споделянето,а не свалянето, въпреки, че според мен ако генерираш по-голям трафик, може пак да станеш "интересен" обект за разследване..

Значи, как се действа от една страна. Има специализирани адвокатски кантори, на които това им е бизнеса. Имат си и специалисти, компюютърджии. Какво и как точно го правят - не знам, но може да потърсиш из интернета за повече информация.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот Kezo89 » 2 Юли 2017, 00:18:02

Привет и от мен. От около седмица съм в Холандия и преди малко разбрах, че трафика тук се следи и мога да си навлека големи неприятности. В случая ТОРЕНТ от Български или който и да е друг сайт не съм теглил, но пък за сметка на това съм теглил няколко видеа с приставка за Mozilla...Плюс това гледах няколко онлайн филма и често гледам онлайн ТВ от следните сайтове:

http://filmisub.com/

http://www.bg-gledai.tv/page/3

На Wi-Fi съм, ако има някакви значение. Въпроса ми е дали ще имам някакви неприятности с властите или ще ми се размине някак ? Съжалявам ако въпроса ми не е за тук.
Kezo89
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот amatama » 2 Юли 2017, 17:45:10

ако ти припари първата ти работа е да се отървеш от устройството на което си сваялял :thumbleft:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот paparazzo » 4 Юли 2017, 08:08:33

в твоя случай [-X МНОГО. аматьор си. има нема ще те заловят за около 10м. ще се зъбъгнясаш в лъжи :^o и нелогични обяснения и ......, край!! отиде москвича./ в смисъл, че ще го конфискуват/!! 8-[ 8-[
“Хайде да се позабавляваме, защото може да ни е за последно.'"
Аватар
paparazzo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио