• Advertisement

Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Изгодни тарифи и много съвети

Re: Опасно ли е да се сваля от Интернет в Германия?

Мнениеот mmm14 » 5 Август 2017, 17:29:13

Здравейте, имам следният въпрос! Аз нищо не свалям, но искам да изгледам Игра на тронове, докато съм в Германия от български сайт. Сега...аз имам VPN, пускам го като посочвам точка на достъп България, протокол IKEv2 и досега съм изгледала първите два епизода на сериала само. Въпросът ми е, тъй като рутера е от минала година юли месец, и е възможно да е с вграден шифър за следене от компанията доставчик на интернет...то въобще тогава дали VPN-а ми е свършил някаква работа? Знам, че да се гледа онлайн тука уж не е проблем, но за всеки случай гледам да се крия и докато бях в отпуска в България си инсталирах български VPN. ? Благодя предварително за мненията ви!
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот mmm14 » 5 Август 2017, 17:35:04

Искам само да добавя, че устройството ми е Speedport W 724 Typ A на Дойче Телеком. Четох някъде, че им слагат нещо фабрично да следят интернет достъпа и не може по никакъв начин да се скрие човек! Някой нещо такова да е чувал? :mrgreen:
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mmm14 » 25 Ноември 2017, 20:51:48

Здравей те, моля ви кажете ми дали някой от вас е получавал честитка за сваляне на книга? Без да исках свалих на телефона от читанка.инфо една книга. Не мислех че ще се инсталира. Исках само да прочета увода а то взе че се инсталира....офф. ...излезна ми екран с предупреждение. ..благодаря предварително за отговорите...
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mmm14 » 25 Ноември 2017, 21:24:38

Радост написа:Не тегля нищо ,абсолютно нищо! Скоро си смъкнах няколко книги от бг сайт и това е.
От една приятелка знам,че нея скоро глобили с 800евро за това,че си е смъквала филми. Изобщо не ми се рискува .

А получи ли някаква глоба за книгите? И аз днес изтеглих една без да искам на телефона и веднага получих предупреждение, обаче не преди да изтегля, а след като изтегля! И сега не знам....
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mmm14 » 25 Ноември 2017, 22:02:06

Благодаря! Оххх, дано, защото ще полудея! Аз тук много внимавам и не свалям нищо, то аз нямам и програма за сваляне де! По принцип гледам само онлайн телевизия и чета онлайн книги от читанката като седна пред компютъра! А отгоре на всичко на компютъра имам и впн...обаче какво ми хрумна тази вечер да погледна през телефона и дотам...свали се без да ме попита може ли или не може и веднага излезна в телефона предупреждение, което дори и не прочетох, защото се опитвах да си изклча телефона, ама е успях...а самата книга не е дори завършена и е без направен превод до края. Тц тц тц!!! Не ни е наш интернета! Ползваме аз и мъжът ми интернета на работодатея ни! И ме е страх да не се изложим пред него!
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mmm14 » 2 Декември 2017, 08:13:04

Скъпи, съотечественици, много гледах и проучвах относно свалянето в Германия. Гледах сума ти видеоклипове по интеренет. Попаднах на един видеоклип направен от руснак, в който руснакът обясняваше следното: получил бил глоба, затова, че синът му свалил някаква музика. Получил писмо след време за глоба и заплахи, че ако не плати ще то съдят. Казал си човекът-ми съдете ме! След време получил отново съобщение със заплахи. Пак нищо не предприема и хвърля всичко в коша. И така още много заплахи, нищо не се случва, докато най-накрая поучава писмо, че срещу него делото е прекратено. Разбира се, руснакът си прави консултация с адвокат и се оказва следното: първо-никой в Германия няма право да го следи в интернет. Разрешението за следене в интернет се дава само от съдия и то при случай, че има опастност от терористична атака. в Този случай писмата на тези адвокатски кантори са незаконни и ако човек има добър адвокат може да ги осъди обратно за тормоз и незаконно следене в интернет. Но същите тези адвокатски кантори като видят, че на името на собственика на интерент стои име от източна Европа и си мислят, че сме големи идиоти и бързат да ни глобят. Второ: глобата не може да ти я наложи адвокат, може да ти я наложи единствено съдия и то след преминал съдебен процес. А един съдия не може да те осъди, при положение, че са те следили незаконно. Така че...да знаете. Той също така каза, че всяко едно звънене и оправдаване в адвокатската кантора, че уж без да искал нещо си изтеглил се записва и после могат да го използват срещу човека като доказателство. Така че просто нищо не трябва да се прави.
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mmm14 » 2 Декември 2017, 08:20:19

Забравих третото да напиша: след шест месеца след свалянето давностният срок на уж направеното престъплението изтича. Така че, минат ли шест месеца и нямат никакво право да те пипат за нищо. Благодаря!
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Stojan » 2 Декември 2017, 15:16:27

Уважаеми ммм14, като даваш юридическа консултация, гледай поне да е верна.
1. Адвокатските кантори, които изпращат исковете, не искат парите за себе си, а представят интересите на фирмите - примерно SONY Entertainment, TOBIS FILM и пр.
2. Исковете идват винаги с решение на съда за проследяване на IP-то на потребителя и съдебно решение провайдерът да съобщи личните данни на потребителя. Тези решения са главно от ландгерихтите (втора инстанция). Останалото за тероризма са измислици.
3. Незаконно следене в Интернет в случая няма - виж точка 2.
4. Добър адвокат. Не ти тярбва добър адвокат, а добър медиен адвокат. Там хонорарите са от 200 - 300 евро за едно писмо плюс 19% ДДС. Две писма колко правят? А три?
5. Глобата не я налага съдия; един прост Mahnbescheid е. Пък вече ако не платиш, се стига до съд.
6. Че сте идиоти от източна Европа не мога да го потвърдя, защото и аз съм от там. Но те първо гледат че някой (сваля)/дава за качване, после търсят IP-то му и чак тогава разбират, от къде е идиотът. А не отзад напред.
И похвалното: Все пак си успял да дадеш умен съвет: Да не се прави нищо. (От там нататък е въпрос на здрави нерви.)

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
rikiking
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 266 пъти

Мнениеот bknf » 2 Декември 2017, 15:32:30

mmm14 написа:много гледах и проучвах относно свалянето в Германия. Гледах сума ти видеоклипове по интеренет. Попаднах на един видеоклип направен от руснак, в който руснакът обясняваше следното: получил бил глоба, затова, че синът му свалил някаква музика. Получил писмо след време за глоба и заплахи, че ако не плати ще то съдят. Казал си човекът-ми съдете ме! След време получил отново съобщение със заплахи. Пак нищо не предприема и хвърля всичко в коша. И така още много заплахи, нищо не се случва, докато най-накрая поучава писмо, че срещу него делото е прекратено...

Не съм запознат с тая тема, но това малко ме развесели :mrgreen:
Щом ти си се запознавал - прочети първо съдебните решения по тия въпроси, както и дебелата юридическа литература.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот mmm14 » 2 Декември 2017, 15:56:22

Stojan написа:Уважаеми ммм14, като даваш юридическа консултация, гледай поне да е верна.
1. Адвокатските кантори, които изпращат исковете, не искат парите за себе си, а представят интересите на фирмите - примерно SONY Entertainment, TOBIS FILM и пр.
2. Исковете идват винаги с решение на съда за проследяване на IP-то на потребителя и съдебно решение провайдерът да съобщи личните данни на потребителя. Тези решения са главно от ландгерихтите (втора инстанция). Останалото за тероризма са измислици.
3. Незаконно следене в Интернет в случая няма - виж точка 2.
4. Добър адвокат. Не ти тярбва добър адвокат, а добър медиен адвокат. Там хонорарите са от 200 - 300 евро за едно писмо плюс 19% ДДС. Две писма колко правят? А три?
5. Глобата не я налага съдия; един прост Mahnbescheid е. Пък вече ако не платиш, се стига до съд.
6. Че сте идиоти от източна Европа не мога да го потвърдя, защото и аз съм от там. Но те първо гледат че някой (сваля)/дава за качване, после търсят IP-то му и чак тогава разбират, от къде е идиотът. А не отзад напред.
И похвалното: Все пак си успял да дадеш умен съвет: Да не се прави нищо. (От там нататък е въпрос на здрави нерви.)

Аз не знам къде е истината. Само споделям информацията, намерена от мен в интернет. А тя, информацията е колкото искаш. Тъпо ми стана, че получих предупреждение по телефона, за една свалена от мен по погрешка книга от читанка.инфо. И сега не знам. И се чудя и се мая какво да правя. Дали наистина Гугъл Хром прави рапорт към властите, както беше написано във съобщението или това беше само предупреждение. Освен това, докато си гледах от телефона клип в ютюб пак получих потвърждение, че клипът нарушава авторски права и ще бъде събощено на властите. И се схванах.
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 2 Декември 2017, 16:03:10

mmm14 написа:Аз не знам къде е истината. Само споделям информацията, намерена от мен в интернет. А тя, информацията е колкото искаш. Тъпо ми стана, че получих предупреждение по телефона, за една свалена от мен по погрешка книга от читанка.инфо. И сега не знам. И се чудя и се мая какво да правя. Дали наистина Гугъл Хром прави рапорт към властите, както беше написано във съобщението или това беше само предупреждение. Освен това, докато си гледах от телефона клип в ютюб пак получих потвърждение, че клипът нарушава авторски права и ще бъде събощено на властите. И се схванах.

A предупреждението от читанка -инфо на български ли е било? ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот mmm14 » 2 Декември 2017, 16:06:56

Ами честно казано не мога ясно да си спомня, защото се паникьосах и веднага всичко изтрих. Защо? Какво значение има? Щях да получа сърдечен удар и дори и самото съобщение не го изчетох до края. Винаги съм била много внимателна с това къде влизам и какво гледам...и сега...не знам...не си спомням честно казано...
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mmm14 » 2 Декември 2017, 16:15:29

Момчета, честно казано, една седмица ревах и се тръшках и се маех какво да правя. Не разбирам много от компютри, знам само, че тука в Германия нищо не се пипа и като направих тая простотия миналата събота досега не спирам да рева. Най-различни мнения прочетох, в интернета търсих, намерих един български адвокат уж който се занимава с такива дела и го подпитах леко, но той не ми отговори нищо...и така...просто не знам...исках само да прочета увода й на книгата, но вместо това щрак....за две секунди се свали, при това не е преведена и завършена докрая, беше в пидиеф формат си спомням...а за другото предупреждение да не гледам видеоклип в ютюб мисля, че беше на английски...но не знам...цяла седмица се изревах очите...
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 2 Декември 2017, 17:25:23

mmm14 написа:Ами честно казано не мога ясно да си спомня, защото се паникьосах и веднага всичко изтрих. Защо? Какво значение има? Щях да получа сърдечен удар и дори и самото съобщение не го изчетох до края..

Има по интернета достатъчно места, откъдето може да си намериш безплатни книги (на руски). За немски и български, не знам. А иначе тия (български) мошеници, кой ги знае как са се докопали до твоя номер или мейл, за да ти пращат някакви съобщения.
И мейли да получаваш, да плащаш нещо си - не се плаши. Такива искания за плащания, идват по пощата, в писмен вид. И там вече можеш да провериш, кой какво праща. Ако е мейл - винаги гледай, кой праща мейла.
Ако е смс, хич не се и занимавай. Можеш да си направиш един скрийн шот, за спомен.
https://www.take-a-screenshot.org/de/
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот mmm14 » 2 Декември 2017, 17:45:09

Благодаря ви за отговора!
Работата е там, че аз по принцип не свалям книги, а ако искам нещо да прочета го чета директно от читанката. И досега не съм имала проблеми. А съобщението не го получих като имейл или смс, а ми се излезна директно на екрана в момента, в който приключи изтеглянето. Съобщението беше от гугъл хром, понякога съм получавала същото съобщение и в България, но там не съм получавала честитки по пощата. Изтрих и книгата и съобщението от телефона си. И не мога въобще да си спомня на какъв език бяха... ](*,) ](*,) ](*,)
На следващият ден започвайки да гледам някакво видео в ютюб, пак ми излезна съобщение от гугъл хром, че гледайки това видео нарушавате авторски права или нещо то този сорт....в интерес на истината за първи път получавам такова съобщение, докато гледам ютюб!Изтрих и това съобщение, изтрих си и профила в ютюб, изтрих си и профила в gmail, който имах регистриран в телефона. Е, да де, то с този профил влизах в ютюб и в гугъл хром браузъра...предишният ден само си спомням, че в ютюб се заядох с едни роми и мже да са ми хвърлили една клетва...или нещо някъде да са ме докладвали...оле...и оттогава съм в потрес...не е мой уай фаът, от където съм бръмчала и се чудя какво ще има да обяснявам и колко ли ще ми излезе това удоволствие...
mmm14
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио