• Advertisement

www.gsm-protest.hit.bg Pisna li vi ot vioskite ceni na...

Изгодни тарифи и много съвети

www.gsm-protest.hit.bg Pisna li vi ot vioskite ceni na...

Мнениеот PROTEST » 3 Септември 2004, 02:21:53

http://www.gsm-protest.hit.bg

www.gsm-protest.hit.bg

Вие получавате това писмо в съответствие с националния протест срещу прекомерно високите цени на мобилните оператори в България.
За 2003 година печалбата на МобилТел 359,8 милиона лв., което е повече от 100 млн. лева отколкото е печалбата на БТК. Тази печалба се плаща от менм, от теб и от всеки потребител на мобилни телекомуникационни услуги.
Ние нямаме нищо против компаниите в България да печелят, но това не трябва да става за сметка на клиента и чрез монополно поведение и ценообразуване.
Ето защо искаме да обявим твърдото си намерение да отстояваме нашето искане до осъществяването му.
Нека покажем задружност и решимост и заедно да принудим мобилните оператори да реагират на нашите искания.
За целта Ви молим да изключите мобилните си апарати на 6 септември, понеделник от 10:00 до 12:00 часа и от 14:00 до 16:00 часа.
Това е само началото на нашата кампания и със задръжните действия можем да променим настоящата действителност, както това са направили потребителите на мобилни услуги в Италия.
Очаквайте допълнителни дати и часове за протест на операторите в съответствие с националния протест срещу прекомерно високите цени на мобилните услуги.
www.gsm-protest.hit.bg

Моля препратете това писмо на всеки адрес от електронната Ви поща. По този начин писмото бързо ще достигне до десетки хиляди потребители на мобилни услуги и така нашата инициатива ще има успех. Препратете писмотои на адресите на мобилните оператори:
pr@mobiltel.bg
care@globul.bg
pr@globul.bg

Благодарим Ви за съдействието.

Изпратете този текст, като писмо на всеки който познавате.
www.gsm-protest.hit.bg
PROTEST

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 3 Септември 2004, 12:06:01

Де да можеха да се отварят страници на hit.bg от чужбина.... Много хубава идея, но няма как да я подкрепя поне аз
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот GLOBUL » 3 Септември 2004, 17:47:37

Мдам идеята наистина е добра ама наистина не разбрах защо е пусната тази тема тук.

1. Страниците на Хит.бг не се отварят от чужбина
2. В момента хората в този форум не ползват услугите на Българските GSM Оператори (или ако ползват много рядко)

Както и да е. Важна е инициативата май.
Аватар
GLOBUL
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Гост » 3 Септември 2004, 23:37:44

I_Vsichki_Goli написа:Де да можеха да се отварят страници на hit.bg от чужбина.... Много хубава идея, но няма как да я подкрепя поне аз

Страниците на hit.bg СЕ отварят от чужбина! Или поне от Бавария ;-) Друга тема е, че това става толкова бавно, че повечето хора се отказват.
Гост

Мнениеот admin » 4 Септември 2004, 13:08:58

Samo se chudia kak moje niakoj da pusne tazi bezmislica vuv foruma na hora, koito jiweiat v Germany. Bih se radwal da chuja predlojenia kakwo da prawim s podoben tip postowe - da se triat, mestiat v niakoe miasto ili niakakva druga miarka. A moje bi nishto da ne se prawi. Chakam washite predlojenia i ne iskam da lishawam posetitelite ot neshta, koito te mogat da smetnat za polezni.
:wink:
And God said, "Let there be light," and there was light.
Аватар
admin
Администратор
Администратор

Снимки: 269
Статии: 1
Благодарил: 1 път
Благодарено: 4 пъти

za kakvo protestirat........

Мнениеот gost » 8 Септември 2004, 13:35:59

Zdraweyte ! Az ot 2mes jiveia v Nurnberg,i predi da doida tuk , v Bg biah v Gsm biznesa. Ta otnosno cenite na gsm uslugite v Bg , iskam da kaja 4e vaob6te ne sa mnogo po-visoki ot cenite v EVROPA, kakto se tvardi v protesta. Li4no az sam tuk na Vodafone Callya (Prepaid), i razgovorizte sa po-skypi otkolkoto analoga v Bg (Mtel-Prima) ! Sms mi e 0,19Eur a v Bg e 0,18Lv v mrejata na Mtel i 0,25Lv kam drugite mreji ! Poneje sam bil v tozi bran6 kato doidoh tuka v Germania analizirah cenite na vsi4ki operatori tuk ! Ofertite im prividno izglejdat niski , no kato po4ne6 da 4ete6 mejdu redovete vijda6 4e vaob6te ne e po-evtino ot Bg ! Priatelkata mi e s vertrag i sa6to kam Vodafone i pla6ta ludi smetki ! No parite sa si neini ( tia izkarva po 2000 Eur na mes.) dokato az vse o6te rabotia na 4erno i si pravia smetki za vsi4ko! A za tova 4e v Bg dohodite na horata sa sme6ni , MOBiLNiTE OPERATORi niamat nikakva vina,spored men !
gost

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 8 Септември 2004, 14:09:50

Скъпи ми гост, нека споделя мойте скромни премеждия с мобилните телефони.

Докато се помещавах в родината все още нямах мобилен телефон. Харесваше ми свободата, която има човек, който не е откриваем навсякъде. В Германия се оказа, че тази услуга си е направо без пари и нямаше как.

Аз съм на договор с О2. Градският разговор ми е 2,5 цента. Сравни това с единия лев, който плащаш на примата... Да не говорим, че от мобилния ми телефон до България минутата е 39 цента...

Няколко думи и за прекрасния Мтел. Там ползвам прима карти. При едно от ходенията се ядосах, че тия карти свършват толкова бързо и си взех една от 90 лева. Преди да се върна в Германия, имах остатък на сметката 65 лева. След 3-4 месеца отново отидох в БГ и като се опитах да си активирам телефона с прима картата, се оказа, че чипа е дефектирал. Отидох в офис на мтел и след попълване на безумни формуляри и други глупости, ми дадоха нова чип карта, на същия номер и сметка. Да, ама като ми активираха новия чип (което отнема между 1 и 2 дни, в зависимост колко си бил симпатичен на служителката), се оказа, че в сметката имам невероятните 14 лева.

Отидох, готов на бой, да си търся петдесетте лева. Естествено поисках си разпечатка на разговорите. Обясниха ми, че такава разпечатка е невъзможно да ми направят. Единствено мога да я получа ако прокуратурата я изиска. Тъй като баща ми не е ортак на Филчев, изгорех с 50 кинта. :twisted:
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот gost » 8 Септември 2004, 15:44:52

dobre.moje i da si prav , za nekoi ne6ta . Bratov4edka ,koiato e v Holland si vzela handy s vertrag za 1Eur ,i ima paket 300min na mes. za 29,95 mes./ taksa), no sega fakturite i ne padat pod 60Eur - i kakvo se okazva 4e hendyto za 1 Eur dosega i izleze na 400Eur i t.n. primerite sa mnogo.......
no ia mi kaji po printzip kakvi sa mese4nite ti fakturi za Gsma , i kolko hora v Bg mogat da pla6tat takiva smetki.......! Ne sam za6titnik na Mtel i Globul , no ima6 li predstava kolko sa neplatenite smetki (mese4ni fakturi), i kak operatorite si sabirat parite ot horata . Mnogo sajaliavam za izraza no v BG horata ne sa sviknali da pla6tat , vse gledat da minat metar....
gost

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 8 Септември 2004, 15:53:04

Аз плащам 23.90 на месец такса за 2 номера, съответно 2 телефона. На всеки 2 години имаш възможност да си избираш телефони от промоциите и т.н.
А обще досега плащам винаги под 30 евро на месец (с месечната такса) 8)

Тайната... Говоря с БГ през стационарен телефон, за 1 цент на минута :lol: или през интернет без пари :D
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот GVP » 9 Септември 2004, 14:42:17

Определено тук са по евтини разговорите отколкото в БГ. И тук поне можеш да си видиш свястна разпечатка. gost незнам какво ти е положението, но да си избереш за оператор Vodafone не е хич изгодно. Особено като се има предвид че голяма част от студентите, работещите са с О2.
За МТел няма какво да се говори. Тази компания е станала противна на толкова хора вече. Не защото цените на разговорите и услугите са кой знае колко високи, а защото надписват масово сметки. Един месец да направиш например 40 лева сметка и от там нататък всеки месец все около 40 лева сметки идват, независимо говорил ли си, в чужбина ли си бил и т.н.. След това обяснения от тяхна страна няма. И това е за обикновенните потребители, а на бизнесмените надписването е още по голямо. Почти всички мои познати се отказаха от МТел поради това. И естествено че няма да искат да плащат нещо което не са го изговорили.
Аватар
GVP
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио