• Advertisement

Обезглавиха arenabg.com

Изгодни тарифи и много съвети

Обезглавиха arenabg.com

Мнениеот velingrad » 27 Май 2006, 22:58:13

Mда, преди няколко седмици ги писаха сътрудници, а сега ги озаптиха.

Обезглавиха arenabg.com
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот svetliobs » 28 Май 2006, 10:38:53

Да вe, УУУУ не ги е срам!
Тъкмо се каних като се прибера да сваля малко филми, музика, някои друга програма пак те да развалят всичко! E****и и глупаците! Що не се заемат с фалшивите "маркови" стоки на Илиянци или в Димитровград, ами почват от най-хубавото... :(

P.S.
Четох една статия, в която се казваше, че на въпрос на някакъв немски инспектор, който бил на посещение в МВР, защо куките не предприемели нещо срещу незаконните стоки на Илиянци, му било обяснено, че просто не знаели къде да съхраняват толкова много стока, ако я конфискуват... и това ако не е смешно :D
Аватар
svetliobs
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот svetliobs » 28 Май 2006, 10:51:30

Забравих да спомена, че по принцип съм превърженик на легалня софтуер и още повече на Open-Source-а, марковите парцалки, CD-та усв...намирам страшно хубав факта, че в Германия вместо да се фалшифицират маркови стоки за да се пуснат на по-ниска цена, си има просто ефтини марки и магазини, като АЛДИ, "GUT und BILLIG" усв., които не са с лошо качество. Така хем вълка сит, хем агнето цяло. Мисля, че е крайно време това да се случи и в България, да се въведе този модел имам предвид.
Аватар
svetliobs
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 29 Май 2006, 11:57:08

Ами покраи целия 6ум за борбата с престъпноста -все някои трябва да изгори.
ина4е то с години се знае6е -ама никои не си мрдна пръста-засто съответно е имало пла6тане по съответния ред и никои не е луд да обазглавява коко6ката дето снася златни яица :)
то и сег а сумати кабелни ТВ си пиратстват ама в зависимост кои колко е платил и каде е в ерархията-хвастат тия дето е изгодно :)
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот seth » 29 Май 2006, 12:55:11

А четохте ли днес в Стандарт, за кви пари става дума. Аз на тва не му викам дребни престъпници
:minigun: :ctf: :hiding:
Аватар
seth
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Yura » 29 Май 2006, 13:36:40

seth,ако искаш да го прочетем просто правиш така :wink: :

Всеки пети българин точи незаконни файлове
Пиратите от Arenabg печелили 15 млн. на месец
Удариха недосегаемия "бог на безплатните филми"

Между 10 и 15 млн. лв. всеки месец печелят хората, които стоят зад собствениците на торент-тракера arenabg.com. Това твърдят висши полицаи. Толкова излиза и сметката, направена отчасти от признанията на Елиян Гешев в медийното му интервю миналата седмица. На ден в сайта разменят файлове по около 500 000 хиляди души. Около 25 на сто си плащат, за да теглят филми, музика и софтуер, без да се налага да споделят свои собствени файлове. Това прави по 600 000 лв. дневно.
"Подобни печалби са прекалено сладки, а размерът им обяснява защо в държавата настана вой след акциите на антимафиотите срещу нелегалното разпространение на продукция с авторски права. Висши чиновници, министри и дори главният прокурор Борис Велчев заявяваха, че МВР е объркало приоритетите си. След което даваха акъли как полицията е по-добре да атакува сергиите на пл. "Славейков", а да не пипат невинните тийнейджърчета, които "само кликвали върху мишката."
Въдицата на интернет пиратите обаче стига до

--------------------------------------------------------------------------------

откровени лъжи

--------------------------------------------------------------------------------

как зад никовете стоят по 10-20 души, че хората обменящи файлове чрез торенти и пиър ту пиър са задружно общество, проповядващи принципите на свобода и равноправие. Арестуваният Гешев дори се опитва да докаже аргументирано, че интернет пиратите на вършат нищо незаконно. Според веруюто му, когато обемът на един филм се "смачка" във формат DivX, това вече е негова версия, която няма авторски права. Този, който го тегли, едва ли не изпълнява волята на новия носител на правата. "Това е да четеш законите както дяволът Евангелието", коментират аргументите му от МВР.
Гешев няма специално компютърно образование, обича да се кичи с

титлата хакер

и дори съставя легенди за себе си, че е загазил заради хакерството си. В масивите на МВР той обаче не е регистриран за компютърни престъпления, а за измами. Занимава се с тунинговане на автомобили. Известен е в средите на компютърните пирати като Елиян, а "Стандарт" посочи името му като човека, криещ се зад payforfree преди месец, когато разкрихме, че близки до СИК стоят зад arenabg.com.
"Елиян Гешев беше сигурен, че е неуловим. Без да има тапия за софтуерист, попиваше всяко нововъведение. Изживява се като "пират", който винаги може да остане анонимен", разказват хора от интернет бизнеса у нас. Той бил сигурен, че използването на т. нар. VPN сървър, чрез който се прекъсва връзката на IP адреса до крайния потребител и до физическото му местонахождение, е неуловим за МВР. В момента, когато полицията нахлува в дома му, на монитора му стои сканираната първа страница на интервюто му със заглавие "Богът на интернет пиратите проговори". "Държанието му е типично за член на организирана престъпна група. До него се стига

през няколко души

използват се прима карти за мобилна връзка, почти никой не знае физическото му местонахождение", разказват полицаите. Работата му - да администрира форума на сайта и да насочва потребителите към интересни файлове, предизвиква дискусии. "Типичен манипулатор измамник, който печели добре от способностите си", казват полицаите.
От дома му са иззети компютър с 500 гигабайта дисково пространство, рутер, лаптоп, 3 харддиска и над 200 CD-R със записи на филми.
Последното откритие е най-интересно за МВР - открити са 3 сателитни приемника в работещ режим, използващи софтуер за

разбиване на кодировката

на защитени телевизионни програми.
Другият задържан - Тодор Цветков, пък е човекът, качил най-много незаконно съдържание в интернет - цели 112 терабайта. Двамата с Гешев притежавали собствена високоскоростна оптична интернет мрежа, чрез която са изтегляли най-новите филмови и музикални заглавия от чуждестранни пиратски сайтове. След това ги разхвърляли на различни сървъри, за да бъдат споделени с потребителите.
Гешев и Цветков са обвинени за пиратство. Заплашва ги затвор до 5 години и глоба до 3000 лв. Съдиите преценяват, че няма опасност двамата се укрият, и ги пускат срещу гаранция от по 10 000 лв.
Задържането на двамата висши играчи в arenabg.com има изключително силен психологически ефект върху пиратите в мрежата. В продължение на месец във форумите се разказваше версията за недосегаемите босове payforfree и csdemo.

П.С. но си прав ако всичко това е истина,определено не става дума за "дребни престъпници"
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот seth » 29 Май 2006, 13:53:54

Ами дори и да са приблизителни си е сериозна цифра. Не исках да копирам от 4ист мързел признавам си :D
Аватар
seth
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 29 Май 2006, 14:48:46

svetliobs написа:Забравих да спомена, че по принцип съм превърженик на легалня софтуер и още повече на Open-Source-а, марковите парцалки, CD-та усв...намирам страшно хубав факта, че в Германия вместо да се фалшифицират маркови стоки за да се пуснат на по-ниска цена, си има просто ефтини марки и магазини, като АЛДИ, "GUT und BILLIG" усв., които не са с лошо качество. Така хем вълка сит, хем агнето цяло. Мисля, че е крайно време това да се случи и в България, да се въведе този модел имам предвид.

И не са само хранителни стоки и продукти от този тип.
Много често срещам и адски намалени оригинални спортни стоки. Купих си маратонки на Фила за 10евро(което беше наистина 'хамър', но се намират маркови маратонки често за 20-30евро). Приятелят ми си накупи маркови спортни блузки и фланелки за по 10евро. Такъв е начинът да се бориш с/у фалшифицирането.В Б-я или даваш над 70-80лв(за маратонки над 120лв.) за качество или купуваш боклуци за по 10-20лв. Няма средно положение, което е много тъпо:(
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот sworn_enemy » 29 Май 2006, 15:47:23

liverbird написа:
svetliobs написа:Забравих да спомена, че по принцип съм превърженик на легалня софтуер и още повече на Open-Source-а, марковите парцалки, CD-та усв...намирам страшно хубав факта, че в Германия вместо да се фалшифицират маркови стоки за да се пуснат на по-ниска цена, си има просто ефтини марки и магазини, като АЛДИ, "GUT und BILLIG" усв., които не са с лошо качество. Така хем вълка сит, хем агнето цяло. Мисля, че е крайно време това да се случи и в България, да се въведе този модел имам предвид.

Много често срещам и адски намалени оригинални спортни стоки. Купих си маратонки на Фила за 10евро(което беше наистина 'хамър', но се намират маркови маратонки често за 20-30евро). Приятелят ми си накупи маркови спортни блузки и фланелки за по 10евро. Такъв е начинът да се бориш с/у фалшифицирането.В Б-я или даваш над 70-80лв(за маратонки над 120лв.) за качество или купуваш боклуци за по 10-20лв. Няма средно положение, което е много тъпо:(

това ли е начина- с евтини стоки ?Ми те също са фалшификати :(
Според мен занишаването не бори, а създава фалшификатите, защото за да е евтино трябва да е съкратено или от заплата или от материал- и в двата случая е лошо относно качеството, а марковите маратонки за 20-30 евро само надписа им е марков, май ? :D
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот liverbird » 29 Май 2006, 15:58:00

sworn_enemy написа:
liverbird написа:

това ли е начина- с евтини стоки ?Ми те също са фалшификати :(
Според мен занишаването не бори, а създава фалшификатите, защото за да е евтино трябва да е съкратено или от заплата или от материал- и в двата случая е лошо относно качеството, а марковите маратонки за 20-30 евро само надписа им е марков, май ? :D

Хм, не мисля, че само надписът им е марков. Просто са по-стари модели. Продават се в не малки вериги магазини, със сигурност са проверени и законни. И след като и са здрави и качествени не виждам к'во им е фалшивото :?: И защо да е съкратено от заплата или от материал? Първоначалните цени на марковите стоки са супер завишени. Има и друга врътка, че големите марки имат вече заводи в Азия; те са контролирани, вече изпипват продуктите и се държи на качество(говоря за тези, които са официални заводи на западните марки!); така се получава сходна цена, без пестене на материал(заплатите на азиатците не ми влизат в работата).
Смешно ми е как българинът винаги гледа скептично към евтини неща, но ние които живеем в Германия вече трябва да сме свикнали с не скъпото качество. Както именно споменах не е като в Б-я.

п.с.: Поотклонихме се от темата малко... Май ще е редно да ги преместим в нова тези мнения, но не знам как :roll:

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Orel_S_Oriz » 29 Май 2006, 16:46:26

Личното ми мненние относно фалшифицирането:

Ами добре. Да речем ние сме производителя на евтини макаронки или потничета и т.н. накратко парцалки. Но сме нови имаме голямо количество стока (не качествена, но евтино произведена) как да я продадем идва въпроса (Absatzwirtschaft)? Ми най-лесното е да лепнеме една емблемка адидас и айде ... такак ползваме имидж-а на утвърден производител. Всичко ток до момента в който не го видят това лошите чичковци дето ще ни съдят за това, че нямаме права и че ползваме чуждо име. А и в илиянци имаше доста стоки тип "Adibas, Niike usw." Тяхна цел е просто някой по-неграмотен да си помисли че си взима нови хубави евтини и маркови маратонки :)

И аз съм за това всяка фирма да се утвърждава със собствено фирмено име, а да не фалшифицира. Това са моито възгледи защо се фалшифицират определени марки.

Относно пиратството:

Ми добре логичен е въпроса защо хората предпочитат по-евтиното или направо безплатното? Защото всяко нещо, което е лицензирано е скъпо. Кой примерно ще ти дава всеки месец да речем 100-тина евро за да си вземе на ДВД най-новия филм или направо да го гледа на кино, като може просто да щракне в нет-а и да си го изгледа. Пък и компресираните филми не са чак с толкова лошо качество. Т.е. не само че са склонни да прекрачат закона но дори са склонни да правят компромис с качеството на това което получават. Пък и всеки тук във форума може сам да признае, че ползва пиратски софтуер и слуша мп3-ки и т.н.

Най-малкото пиратския софт си е нещо абсолютно нормално. Кой луд ще ти даде 500$ за МС Офис-а? Вярно е че има ОпенОфис ... ама в крайна сметка друго си е Уорд и Ексел първи са и не може да се отрече, че са качествени, а и масата от хората по свта именно тях ползват. Аз лично не бих дал лудите пари за Фотошоп-а или пък за Dreamwaver ...

След всичките тези обаче презследвания и аз реших, че е крайно време да се пренасочиме към опенсорс програмите. Вярно не са перфектните, но според мен ще се наложат на пазара. Но за да стане и това ще се наложи доооста да се поусъвършенстват и интерфейса най-малко да стане по приятелски към потребителя.

АренаБГ ... от там пък никога не съм теглил, а и никога не съм искал ... имах си хубавото ДЦ ... и Хауснетц ... Но пък в крайна сметка друго си е на кино мау стара хем ти голям екрана хем и звука ти е долби направо си е къде къде по-добро усещането отколкото да се цъклиш на тия 15 цола и да гледаш некви квадратчета дето чудно как са съвкупност от някакъв образ. :)

Айде Фуул Респект от мене!
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Мнениеот AnGeLy » 30 Май 2006, 01:17:11

Нека се съгласим, 4е обикновеният потребител губи от закриването на пиратските сайтове. Хубаво е лицензиран софтуер, оригинални дискове, но хора, ние не сме милионери. И като не можем да си го позволим какво да правим, да не ползваме Word и Excel и луди пари за дискове да даваме. Като не искат да има пиратство, да смъкнат малко цените.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот makeno » 30 Май 2006, 01:33:59

Или да увеличат заплатите.Това ми се вижда по-вероятно:)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот seth » 30 Май 2006, 08:59:14

Аз винаги сам дърпал музика от интернет за безпари и най-вероятно ще продължавам да го правя и занапред. Правя го защото не мога да си позволя да я купувам легално а и защото така сам свикнал :) . Обаче ако някой ден някои от вас започне да се занимава с музика или напише книга няма да ви е кеф всички да я слушат/четат за безпари нали? Идеи има много, аз лично сам привърженик на apple's itunes или на разни други подобни дето песните са по няколко цента. За музика трябва да се плаща, защото иначе няма да има хубава музика ;)
:violent3:
Аватар
seth
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 30 Май 2006, 09:26:10

seth написа:Аз винаги сам дърпал музика от интернет за безпари и най-вероятно ще продължавам да го правя и занапред. Правя го защото не мога да си позволя да я купувам легално а и защото така сам свикнал :) . Обаче ако някой ден някои от вас започне да се занимава с музика или напише книга няма да ви е кеф всички да я слушат/четат за безпари нали? Идеи има много, аз лично сам привърженик на apple's itunes или на разни други подобни дето песните са по няколко цента. За музика трябва да се плаща, защото иначе няма да има хубава музика ;)
:violent3:

Тук идва проблемът, че все още не е опростено плащането по интернет - не всеки обикновен човек има кредитна карта, а пък като се ползва картата дърпат доста солени такси за плащане с нев. И аз бих искала да плащам за музика без да се разорявам, но за момента няма как :(

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Следваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио