• Advertisement

кодове?

Изгодни тарифи и много съвети

кодове?

Мнениеот fab_girl » 21 Септември 2006, 16:55:18

Здравейте :)
Когато отида във Фрайбург тепърва ми предстои да се занимая със стационарния си телефон.
Дочух че има кодове, които набрани преди телефонния номер (Български стационарен номер например) ,позволяват разговори за 3 цента и нещо / хайде и 4 да са на минута.

Та ето и моите въпроси:
Това така ли е?Съществува ли такова нещо?
При всички немски стационарни телефони действа и евентуално някой от вас знае ли такъв код?

предварително благодаря
Аватар
fab_girl
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот 4yjdenkata » 21 Септември 2006, 17:55:01

Незнам колко ще ти помогне. Аз съм към Телеком и винаги когато звъня на майка ми в България използвам 01071 /4 цента на минута/. Този код се избира преди да набереш тел. номер не само за чужбина, но и също тук. Използвам го също и за GSM-те. Доволна съм, защото не плащам повече от 40 евро на месец, а говоря даже и по 3 пъти на ден с България.
Аватар
4yjdenkata
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 21 Септември 2006, 19:59:31

Мда, има го "таковата нещо" :wink:
На главна страница тук, те това а има и безброй други, като това. А има и хептен без пари, но още не е за България.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот grifin » 21 Септември 2006, 23:38:43

Бих ти препоръчал да хвърлиш поглед тук:http://yurukov.net/forum/viewtopic.php?t=225
както и на тези теми от форума,защото съм на мнение, че през интернет ще ти е 10 х по евтино, отколкото през Телекома, а както знаем повечето общежитиа са оборудвани с такав:http://zaedno.de/postt2650.html
Така че моят съвет е:освен тапичките за walkman-a/mp3-плеиара,си вземи от БГ и микрофон ;-)
@velingrad
http://www.billiger-telefonieren.de/ не е за предпочитане-мога да дам 1 пример,на който съм сам свидетел-китайката от Вг-то ми се обажда до вкъщи на цената дадена на сите-а от 1 цент,а после в сметката пристига цена за същото, че е била 1 евро-малка разлика,така че за да не се стига до неприятни изненади си карайте само с телтариф!
Аватар
grifin
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 21 Септември 2006, 23:46:44

grifin написа:@velingrad
http://www.billiger-telefonieren.de/ не е за предпочитане-мога да дам 1 пример,на който съм сам свидетел-китайката от Вг-то ми се обажда до вкъщи на цената дадена на сите-а от 1 цент,а после в сметката пристига цена за същото, че е била 1 евро-малка разлика,така че за да не се стига до неприятни изненади си карайте само с телтариф!

Напълно съгласен, но по принцип не е за препоръчване да се говори с номер, който не "казва" предварително колко струва. А до колкото помня (може и да бъркам) това е вече задължително.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот fab_girl » 22 Септември 2006, 07:51:39

Много благодаря за съветите :)
Аватар
fab_girl
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Liska » 22 Септември 2006, 11:13:56

Аз всеки път като звъня до БГ, проверявам най-изгодната в момента тарифа. Като съвет - гледай винаги тези номера, които пишат, че са Mit Tarifansage. Не съм имала грижи като ползвам другите, но, както grifin казва, знае ли човек.
@velingrad, май не е задължително, защото когато звъня от ДЕ в ДЕ голяма част от тези номера са без да казват цената.
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио