• Advertisement

UMTS Flatrate?

Изгодни тарифи и много съвети

UMTS Flatrate?

Мнениеот vwpolo » 31 Октомври 2006, 22:49:19

Има ли такова животно?

Четох за някакъв О2 DSL? той пак по телефонната мрежа ли е или е само в хоумзоната или как е?

Ако някой разбира нека ми поразясни малко. Крайната ми цел е разбира се e UMTS flatrate навсякъде из Германия 8)
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Re: UMTS Flatrate?

Мнениеот velingrad » 1 Ноември 2006, 03:51:15

vwpolo написа:Има ли такова животно?

Четох за някакъв О2 DSL? той пак по телефонната мрежа ли е или е само в хоумзоната или как е?

Ако някой разбира нека ми поразясни малко. Крайната ми цел е разбира се e UMTS flatrate навсякъде из Германия 8)

Има го "животното", но все още не е за препоръчване.
1. Задължително handy договор + UMTS карта
2. Страшно бавна връзка
3. Скъпо
4. Ако не си в голям град и покритието е "калпаво"

Скъпа и още не доразвита технолгия: по-добре не бързай.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bgpower » 1 Ноември 2006, 11:12:56

Аз още миналата година проучих нещата. Водафоун и О2 са най-развити, но ето например, че и двете в един голям град като Мюнхен нямаха на много места покритие. И аз смятам, че има и по-добри варианти.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vwpolo » 1 Ноември 2006, 14:09:16

в интерес на истината и GPRS ми върши работа.

но номера беше да няма ограничение на данните.

колко струва месечно?
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот mira_cle » 1 Ноември 2006, 18:27:06

С каква цел ти трябва? Просто да си сърфираш или и за сваляне на софтуер? С UMTS-телефон ли искаш да я ползваш или с Notebook?
Ако искаш с телефон: в момента няма Flat Rate без ограничение на данните при никoй оператор. Vodafone има т . нар. Happy Live за 5 евро на месец, които ти позволява да сърфираш неограничено из Vodafone live! портала, мобилна телевизия, чат и т.н. Но в момента в които излезеш извън портала цените стават солени.
Ако ти трябва за Notebook вече е друго. Тук има Mobile Connect карти (отскоро и с по-бързият вариант на UMTS наречен HSDPA), които ти позволяват достъп до интернет отвсякъде, а където няма UMTS покритие автоматично се минава на GPRS. Тук вече имаш Fair Flat за 5 GB на месец. Ето ти информация и цени:

http://www.vodafone.de/downloadarea/Flu ... 072006.pdf

mira_cle
Аватар
mira_cle
Тукашен
Тукашен

Мнениеот vwpolo » 2 Ноември 2006, 00:50:48

мерси :)

идеята ми беше да си сложа на телефона скайп, и да ми стои постоянно включен :)

също така можеше и с лаптопа да си се моткам напред назад...

ама за една телевизия няма смисъл :)

а между другото нали и в БГ тръгна Водафон лайв с телевизия. дали не можем да гледаме Нова или Бтв през водафон, вместо да си играя със стриймове? :lol:
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот makeno » 2 Ноември 2006, 01:02:20

60 евро UMTS flatrate от е-плюс.Идеален за лаптоп или handy с WLAN.Може и вече да е по-евтино от 60 евро,трябва да питаш.Но понякога превключва на GPRS,когато не може да намери UMTS-а.Но разликата не е съществена.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот vwpolo » 2 Ноември 2006, 01:35:49

мерси! ето че вече имаме новина! както казва Бареков рано сутрин :)

В момента плащам 50 за телекома... + 15 за 100 минути от Е+ ... що пък да не плащам в комбинация 60

ще го обмисля тва :)
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот mira_cle » 2 Ноември 2006, 11:20:44

Мmm да, тази оферта на Еplus е наистина изгодна. 8)
Щом вече си им клиент можеш да си я вземеш като Тarifoption за 39,95 на месец Flat. Така можеш да ползваш UMTS-телефона си като модем и да сърфираш с notebooka. Check it out: http://www.eplus.de/frame.asp?go=/tarife/0/0_0/0_0.asp
Аватар
mira_cle
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bgpower » 2 Ноември 2006, 20:46:46

Тва с телевизията няма да стане, ама виж тоя УМТС по-може!Въпреки всичко не съм сигурен, дали навсякъде ще можеш да използваш тази услуга и дали ще се възвърне, защото договора си е дълъг..

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Schnuffelchen » 12 Декември 2006, 18:23:53

Здравейте,

аз си направих договор към водафон за umts флат (след като обиколих всички възможни оператори и сравних тарифите).
договора е за две години, цената е 45 евро на месец (флат, неограничено време, мах. 5 GB доунлоад на месец). UMTS картата струва 1 евро.
В момента (сега преди коледа) има промоция - първите 2 месеца е безплатно + без Anschlußgebühr.
Избрах водафон, защото те са единствените които предлагат безплатно промяна на тарифата (и имат много флексибни тарифи). Понеже човек се връзва 2 години с договор, ми беше много важно поне да мога да си сменям по всяко време тарифата. Най-евтината тарифа е 5 евро на месец - така че като съм си в България (или не ми е нужен за момента мобил интернет), си сменям тарифата на 5 евро. Тарифата може да се сменя до ден преди всеки Rechnungszyklus. Примерно ако всяка Rechnung ми идва на второ число на месеца, то аз до първо число на месеца мога да се обадя на hotline-a им и да си сменя тарифата за месеца.

Макар че от скоро ползвам тази умтс услуга, съм много доволна. Скоростта е доста добра - според рекламата на водафон 1,8 МБит/сек. - и наистина е така! Такава скорост се достига обаче само с умтс картата, а НЕ чрез умтс мобилен телефон.

Между другото - за всички продукти и услуги има 14 дена Rückgaberecht в германия, така че винаги човек ако не е доволен от връзка, хардваре или софтваре може да се възползва от това.
Аватар
Schnuffelchen
Тукашен
Тукашен

Мнениеот VoIP » 20 Декември 2006, 15:57:34

Пробвахте ли го със скайп, дали работи добре за глас?
VoIP
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Schnuffelchen » 20 Декември 2006, 21:11:09

@VoIP
да, редовно говоря по skype (най вече с Бг. и Италия), защото нямам още стационарен телефон, а от мобилен ми е скъпо. --> нямам никакъв проблем с връзката (дано да остане така добра и за в бъдеще...!)

виж тук:

Denn mit dem neuen Übertragungsstandard UMTS Broadband (HSDPA) lassen sich rasante Datenverbindungen mit bis zu 1,8 MBit/s aufbauen. Testweise können bereits jetzt schon in Städten wie beispielsweise Düsseldorf, Dortmund, Essen, Frankfurt/M. oder Stuttgart die nächste Generation von Übertragungsraten von bis zu 3,6 Mbit/s genutzt werden. Außerhalb der UMTS Broadband-Versorgungsgebiete schaltet die Datenkarte fürs Notebook automatisch auf UMTS bzw. GPRS um.

за 3,6 Mbit/s обаче май се плаща повече .. не съм сигурна...
е, ако не пътуваш много, по-добре е dsl към стационарен телефон (за тези пари много по-добра връзка ще получиш и без ограничение на данните). Но аз съм Pendlerin и тази тарифа на водафон ми е най-добрата алтернатива за сега.
Аватар
Schnuffelchen
Тукашен
Тукашен

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио